Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róże w ogrodzie M95 L by Aniqa1982


aniqa1982

Recommended Posts

Dzięki :)Pestuś ten kolor na "kominie" to jakiś tam fiolet.

Pozostałości farby z pokoju córci , który mogę zamalować w każdej chwili . Faktycznie te kratki daja po oczach :yes:

Obraz tragedia ale ściana podziurawiona a miał tam być zegar duży taki srebrny naklejany.....Nie chcę go ruszać na razie choć mam na niego łupież, bo chcemy tę ścianę wyłożyć jasnym kamieniem +nowy naroznik+nowy dywan.Ale póki co to muszę jakoś inaczej oko umilic;)

 

A ja też myślałam o szarych poduchach ale zastanawiałam się czy będzie pasowało do tego beżu. Jest teraz tyle super wzorów.Np H&M Myślałam najpierw dać czarne poduchy + szare , ale to nijak chyba będzie i potem wpadłam na pomysł ,żeby kupić kilka poduch beżowo-złotych....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Forum znowu zdechło :) NIE DOSTAJĘ POWIADOMIEŃ z subskrybowanych wątków :(

 

Mam tak samo.

 

W ogóle ostatnio się pitoli forum....coraz mniej ludzi wchodzi ... Czy tylko ją mam takie wrażenie?

 

Bo jak się coś knoci to ludzie sobie odpuszczają.

A w wątkach do zgłaszania problemów technicznych toczą się pyskówki, jakieś prywatne porachunki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZEŚĆ

 

PRZEGLĄDAM OSTATNIO SPORO PROJEKTÓW

Najpierw w kręgu zainteresowań były domy z dachem dwuspadowym

powierzchnia do 100m2

piec na paliwo stałe

kuchnia z salonem, dwie sypialnie

łazienka, spiżarka/graciarnia, kotłownia , wc

to w wielkim skrócie

 

Strony muratora przeglądałam wielokrotnie,

ale nic nie wpadło mi w oko,

powiem szczerze, że te wizualizacje projektów/elewacji są koszmarne

i nie zachęcają do kupna.

Na szczęscie poczytałam o Różach w Ogrodzie, przejrzałam Wasze

galerie i stwierdziłam, że chciałabym taki domek.

 

Za co najbardziej lubicie ten projekt, a co jest kompletną klapą

i poprawilibyście z takich poważniejszych rzeczy.

Pozdrawiam

wszystkich

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nas Troje, ja mam kocioł na paliwo stałe i zero syfu z niego. :) Kocioł pelletowy (Futura Pellets Cichewicza, bo pewnie zapytasz). Wejście do kotłowni jest z wiatrołapu, ale kotłownia ma też drugie wyjście bezpośrednio na ogród. Jest czysto, bo pellety przywozimy w bardzo szczelnych workach 25 kg. Troszkę się pyli w kotłowni, gdy przesypujemy pellet z worków do zasobnika, ale to raczej wyczuwam z powodu zapachu niż wzrokowo. Po prostu czuje się mocniejszy zapach drewna. Sąsiad ma kocioł na ekogroszek w kotłowni, do której wejście jest wyłącznie przez garaż. Jego żona mówi, że całe szczęście, bo przy napełnianiu zasobnika pyli czarnym pyłem na połowę garażu.

Takie kotły czyści się tylko wtedy, gdy nazbiera się dużo popiołu. U nas to jest nie częściej jak raz na miesiąc. Tzn. wysuwa się wtedy szufladę spod paleniska i wyrzuca popiół. W przypadku pelletów ilość popiołu to około 1-1,2 kg z tony spalonego pelletu.

Poza tym przegląd przed rozpoczęciem sezonu grzewczego. Bardzo przydaje się odkurzacz do popiołu.

 

To wszystko na temat syfu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nas Troje, ja mam kocioł na paliwo stałe i zero syfu z niego. :) Kocioł pelletowy (Futura Pellets Cichewicza, bo pewnie zapytasz). Wejście do kotłowni jest z wiatrołapu, ale kotłownia ma też drugie wyjście bezpośrednio na ogród. Jest czysto, bo pellety przywozimy w bardzo szczelnych workach 25 kg. Troszkę się pyli w kotłowni, gdy przesypujemy pellet z worków do zasobnika, ale to raczej wyczuwam z powodu zapachu niż wzrokowo. Po prostu czuje się mocniejszy zapach drewna. Sąsiad ma kocioł na ekogroszek w kotłowni, do której wejście jest wyłącznie przez garaż. Jego żona mówi, że całe szczęście, bo przy napełnianiu zasobnika pyli czarnym pyłem na połowę garażu.

Takie kotły czyści się tylko wtedy, gdy nazbiera się dużo popiołu. U nas to jest nie częściej jak raz na miesiąc. Tzn. wysuwa się wtedy szufladę spod paleniska i wyrzuca popiół. W przypadku pelletów ilość popiołu to około 1-1,2 kg z tony spalonego pelletu.

Poza tym przegląd przed rozpoczęciem sezonu grzewczego. Bardzo przydaje się odkurzacz do popiołu.

 

To wszystko na temat syfu :)

 

dziękuję za ten wywód

ale ja mimo wszystko uważam , że z kotłowni na paliwo stałe nosi sie trochę brudu;

mój mąż miał piec na ekogroszek i czasami strasznie się brudziło i musiał wstawić podwójne drzwi wewnętrzne między holem a kotłownią.

jakoś strasznie Cię dotknął ten wyraz syf chyba :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Nas Troje...

U nas w projekcie m 95 jest wejście do kotłowni z zewnątrz (osobne wejście) i można prosto z kotłowni wejść do wewnątrz domu- ale tego nie praktykujemy.

Kotłownie mamy na węgiel,drewno ...żadnego syfu nie ma...Fakt że trzeba sprzątać codziennie ale to żaden problem bo łazienki czy wc raz na tydzień raczej się nie sprząta...więc myślę że to nie jest problem.

Co do gazu to Ania jest całkowicie zgazowana chyba:)

 

Za co lubie nasz projekt?? hm za ten dach wielospadowy:lol2: za kominek bez którego nie wyobrażam sobie wieczorów spędzonych razem z mężem:yes: za przeszklenia domu co było bardzo istotne przy wybieraniu projektu.

 

Co bym zmieniła? hm okno w jadalni na tarasowe i powiększyła jednocześnie taras, mój mąż chciał na tym oknie zrobic wykusz taki jak ma forumowy BITTER . Poza tym wszystko zostało by tak jak teraz.

 

My dużo zmian wprowadzilismy w trakcie budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Nas Troje...

U nas w projekcie m 95 jest wejście do kotłowni z zewnątrz (osobne wejście) i można prosto z kotłowni wejść do wewnątrz domu- ale tego nie praktykujemy.

Kotłownie mamy na węgiel,drewno ...żadnego syfu nie ma...Fakt że trzeba sprzątać codziennie ale to żaden problem bo łazienki czy wc raz na tydzień raczej się nie sprząta...więc myślę że to nie jest problem.

Co do gazu to Ania jest całkowicie zgazowana chyba:)

 

Za co lubie nasz projekt?? hm za ten dach wielospadowy:lol2: za kominek bez którego nie wyobrażam sobie wieczorów spędzonych razem z mężem:yes: za przeszklenia domu co było bardzo istotne przy wybieraniu projektu.

 

Co bym zmieniła? hm okno w jadalni na tarasowe i powiększyła jednocześnie taras, mój mąż chciał na tym oknie zrobic wykusz taki jak ma forumowy BITTER . Poza tym wszystko zostało by tak jak teraz.

 

My dużo zmian wprowadzilismy w trakcie budowy.

 

Dzięki za odpowiedź

Może jestem jakaś przewrażliwiona jesli chodzi o ten "syf" :)

mam w pamięci jeszcze starą kotłownię u moich rodziców w piwnicy i mam ten obraz przed oczami

ale teraz kotłownia wygląda inaczej niż 25 lat temu :)

lubię oglądać Wasze dzienniki, naprawdę dużo można się dowiedzieć jeśli czyta się wszystko od deski do deski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Nas Troje :)

W moim domku nas tez jest troje ;)

Domek jest ogólnie raczej "energooszczędny" .

 

Jestem zadowolona z ogrzewania gazowego ,które nas dużo nie wynosi. Płacimy za m-c ok 65 zł(w tym gotowanie +ciepła woda), a za zeszła pierwszą naszą zimę ok 1480 z(równe 6 mcy). Widzę ,że jestes przeciwnikiem więc nie przekonuję do swojego zdania. Rozumiem.

 

Naszym priorytetem jak szukaliśmy projektu był metraż, parter oraz najważniejsze wejście do kotłowni od zewnątrz a nie od wiatrołapu jak była większość . Mamy wejście takie i cały czas z nich korzystamy:) Dom jest tylko 15 m od ulicy i jak jesteśmy na dworze to wejściowe głowne zamykamy a te boczne są wiecznie uchylone;) CO miało być na węgiel , ale po przeliczeniu OZC (pomógł w tym forumowy Asolt) okazało się, że najlepszy będzie gaz lub pompa ciepła.

 

Co ja osobiście zmieniłabym?

 

- jesli planujesz ewentualne poddasze to od razu robić klatkę schodową jak Mari.

- ja zrobiłabym teraz podłogówkę wszędzie,

- ja dałabym grzejnik w garderobie w sypialni. W ogóle to garderoba w sypialni jest bardzo praktyczna,

-co mi się nie podoba?echo:)

Jak mamy gości albo nawet tv głośniej to do pokoju córki tego na rogu domu od strony "ogrodowe" tak wszystko słychac , że już wiem po co w projekcie są te drzwi dodatkowe obok kotłowni

-no dodałabym koniecznie wykusz!!!to doda powierzchni !

Mnie ograniczały wymiary działki niestety, ale Mari ma fajny pomysł z tymi drzwiami i powiększeniem tarasu:)

Ogólnie domek bardzo fajny , ekonomiczny i wbrew powierzchni salon wygląda bardzo przestrzennie z takim ustawieniem jak u mnie .

Edytowane przez aniqa1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...