Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róże w ogrodzie M95 L by Aniqa1982


aniqa1982

Recommended Posts

Mari,mam kilka tajnych przepisów !rewelacyjne są wyśle Ci może jutro.

A pociesze Cię Ich Troje, że moi treściowe płacą po 300-500 zł. Ale dom 200 m i 2 rodziny.

A my właśnie teraz już wszędzie mamy ledy. Są najoszczedniejsze teraz. Ja dużo używam piekarnika . Często pieke także na obiad coś,odkąd się przeprowadziłam i mam otwarta kuchnię to dużo mniej smażę.;)hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mari,mam kilka tajnych przepisów !rewelacyjne są wyśle Ci może jutro.

A pociesze Cię Ich Troje, że moi treściowe płacą po 300-500 zł. Ale dom 200 m i 2 rodziny.

A my właśnie teraz już wszędzie mamy ledy. Są najoszczedniejsze teraz. Ja dużo używam piekarnika . Często pieke także na obiad coś,odkąd się przeprowadziłam i mam otwarta kuchnię to dużo mniej smażę.;)hehe

 

może bardziej publicznie ;-)

 

wielkość domu chyba ma mniejsze znaczenie, właśnie energooszczędność sprzętów plus moim zdaniem ledy , bardziej więcej osób , komputerów , gotowania/pieczenia przy prądzie ewentualnie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nas Troje, można kupić choćby TU małe podliczniki energii, które wtyka się do gniazdek i w takie urządzonko kontakt do lodówki, zmywarki komputera..... My mieliśmy problem, że żarło nam prąd nienormalnie i J kupił takie i przekładał je od urządzenia do urządzenia. W ten sposób można sprawdzić co ile pobiera dobowo, tygodniowo, czy nawet miesięcznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusiu to u Ciebie super rachunki !:)

 

Bo to nie tylko sprzęty energooszczędne i ledy, ale bardzo dobre ocieplenie domu, a tym samym minimalne zapotrzebowanie na ogrzanie :) no i rekuperacja.

W starym domu za samą ciepłą wodę płaciliśmy 240 zł (przepływowy ogrzewacz), do tego gotowanie (gaz), rachunki za prąd i jeszcze drewno na opał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nas Troje, można kupić choćby TU małe podliczniki energii, które wtyka się do gniazdek i w takie urządzonko kontakt do lodówki, zmywarki komputera..... My mieliśmy problem, że żarło nam prąd nienormalnie i J kupił takie i przekładał je od urządzenia do urządzenia. W ten sposób można sprawdzić co ile pobiera dobowo, tygodniowo, czy nawet miesięcznie.

 

 

 

kiedyś cos takiego mój szanowyny małzonek miał,

ale jak to bywa pożyczył komuś i tyle widzieliśmy ten miernik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałam z mężem

 

czy możecie podać ile mocy pobieracie miesięcznie w kW na miesiąc?

to jakoś rozjasni nam sytuację

 

Ja mam rachunek co dwa miesiące - ostatni za 17.09-20.11 - 379 kWh za dwa miesiące czyli średnio 189,5 kWh miesięcznie

rachunek na kwote 251,61 za dwa miesiace czyli 125,80 miesięcznie

poprzednie rachunki bardzo podobnie 250-260 za dwa miesiące

Umowa z PGE :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...