Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róże w ogrodzie M95 L by Aniqa1982


aniqa1982

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mamy podobne zmiany w projekcie, zamiast okna w kotłowni będą drzwi , powiększyliśmy łazienkę kosztem kotłowni , druga łazienka ma być garderobą (ew. schowek ), troszkę poszerzony jest przedpokój, ponieważ będzie na całej długości zabudowana szafa , i zrezygnowaliśmy z kominka , drzwi na taras podwójne , w pokojach po jednym oknie i jeszcze parę drobnych przesunięć ścianek działowych , sądzę, że jest to super projekt na oszczędny w eksploatacji domek , :)

podglądam forum od jakiegoś czasu, bardzo ciekawe uwagi, na pewno skorzystamy z mężem , część prac też będziemy robić sami

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepwności ciąg dalszy ...Nie mogę się skontaktować z firmą wykonującą przyłącze i co najlepsze.,.... ZE( Zakład Energetyczny ) też!!

:wtf: To już jakaś paranoja ! Jutro od 7 będę tam wydzwaniać. Czas mają niby do końca września:( ehh

 

W sobotę jednak przychodzą murarze do garażu. Zamawiamy jutro brakujący materiał. Musimy jeszcze sprawdzić wymiary bram garażowych , bo kolega zrobił wg projektu a musiał potem przerabiac otwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniqa-Piękny domek się buduje:) Trzymam kciuki za szybki dopływ prądu:yes: No i oczywiście czekam na kolejne zdjęcia.

Napisz mi czy macie jakieś plany na garaż?Czy to się gdzieś zgłasza przed budową. Jak to jest? Zrezygnowaliśmy z garażu w domu i teraz trzeba coś wybudować. Tylko od czego zacząć?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Lena u mnie :welcome: ;)

My od razu kupiliśmy razem z domem projekt garażu. Fundamenty i płyta w zeszłym roku zalana , teraz mury i strop.

Składaliśmy wszystko razem , więc nie wiem dokładnie jak to wygląda oddzielnie. Jak kupisz blaszany czy z drewna to nic nie zgłaszasz.

Nam wydali pozwolenie na budowę na 2 lata i w tym czasie trzeba zacząć budowę. My od razu nanieśliśmy zmiany tj. z tyłu garażu dodaliśmy wiatę na np. rowery czy cos takiego ( w domu zawsze cos się takiego znajdzie). Ogrzewanie mamy gazowe , więć póki co nie potrzebujemy miejsca na opał , ale i na to miejsce się znajdzie w razie potrzeby.:)Ewentualne zmiany w trakcie budowy nanosi nam kierownik budowy.

Więć jak murowany garaż to trzeba kupić projekt. Ceny to chyba od 600 zł do 3 000 zł , tylko papierologia długa. Nasz kosztował 660 zł.

A z tym prądem to już nerwów nie mam, jakbym wiedziała ile to trwa to rok temu papiery byłyby złożone. Ale człowiek uczy się na błędach .

Natomiast gaz mają nam przyłączyć do 13-01-2013 r.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Lena u mnie :welcome: ;)

My od razu kupiliśmy razem z domem projekt garażu. Fundamenty i płyta w zeszłym roku zalana , teraz mury i strop.

Składaliśmy wszystko razem , więc nie wiem dokładnie jak to wygląda oddzielnie. Jak kupisz blaszany czy z drewna to nic nie zgłaszasz.

Nam wydali pozwolenie na budowę na 2 lata i w tym czasie trzeba zacząć budowę. My od razu nanieśliśmy zmiany tj. z tyłu garażu dodaliśmy wiatę na np. rowery czy cos takiego ( w domu zawsze cos się takiego znajdzie). Ogrzewanie mamy gazowe , więć póki co nie potrzebujemy miejsca na opał , ale i na to miejsce się znajdzie w razie potrzeby.:)Ewentualne zmiany w trakcie budowy nanosi nam kierownik budowy.

Więć jak murowany garaż to trzeba kupić projekt. Ceny to chyba od 600 zł do 3 000 zł , tylko papierologia długa. Nasz kosztował 660 zł.

A z tym prądem to już nerwów nie mam, jakbym wiedziała ile to trwa to rok temu papiery byłyby złożone. Ale człowiek uczy się na błędach .

Natomiast gaz mają nam przyłączyć do 13-01-2013 r.

Pozdrawiam :)

 

Musze zadzwonić do Naszego kierownika budowy i zapytać dokładnie o ten garaż.Powinien wiedzieć co w Naszym przypadku zrobić. Tylko gdzie Go szukać?:)Od początku budowy zajrzał tylko raz....zobaczyć jak nam idzie i ile zmian wprowadziliśmy:jawdrop: No i oczywiście po pieniążki:)

Jeśli chodzi o prąd i wodę to my na szczęście mieliśmy już te przyłącza:) Trafiło nam się:)

U nas gazu nie ma i bardzo dobrze.Teraz mam ogrzewanie gazowe i nigdy więcej gazu...ale to jak kto woli:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to często bywa z kierbudami ;) U nas był za każdym razm jak robiliśmy coś ważniejszego tj. fundamentach , murowaniu, stropach i przy dachu też . Potem już sporadycznie, ale zawsze doradzi przez tel jak trzeba :yes:

Jeśli chodzi o gaz to my długo zastanawialiśmy się co będzie najodpowiedniejsze i zdecydowaliśmy się właśnie na to :) Musisz wiedzieć mniej więcej jakie jest OZC dla Twojego domu. M.in. na tej podstawie decydujesz co będzie najkorzystniejsze. Na naszym forum jest kilku dobrych znawców tematu. Rzuć temat i na pewno pomogą jak jeszcze nie wiesz sama do końca :)

A jak planujecie ogrzewac dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upomniano się o mnie więc wpadam z wizytą :)

 

Przeczytałam zaległości i widzę, że nadal was zwodzą z tym prądem... Wyobrażam sobie Twoją irytację na ten temat. U nas poszło trochę lepiej z tym. Moja mama była się o coś tam dowiadywać i oni sami za jakiś czas przyszli do nas by rozejrzeć się jak zrobić te przyłącze.. czy ziemią czy ciągnąć od słupa. A decyzję z datą przyłącza mamy na za rok... Tak więc niewiem co ich pili do nas ale właśnie wczoraj nam wszystko wykonali i teraz musimy wołać elektryków by dokończyli swoją działkę i zaświeci u nas po raz pierwszy światełko :)

 

Koniec września zbliża się nieubłaganie.. także mam nadzieję, że i do Ciebie niebawem dotrą... Trzymam kciuki jakby co....

 

Przeczytałam też, że zdecydowaliście się na gaz. My również... Ale chcemy również zrobić na wszelki wypadek instalację pod jakiś piec na ekogroszek czy coś w tym stylu. Co do gazu to narazie wstępnie mamy na oku właśnie Vaillant eko, czyli już taki połączony z zasobnikiem cwu.

Póki co.. jeszcze nic więcej na temat tego pieca nie wiem. Nie było czasu kiedy poszperać w necie o nim... ale w sklepie chwalili...

 

A czy możesz mnie oświecić o co chodzi z tą otwarta i zamkniętą komorą spalania? Przepraszam za pytanie ale tak jak wspomniałam powyżej jeszcze nie obiegłam tego tematu... a skoro u Ciebie już się coś takiego pojawiło to miłoby było jakbyś uświadomiła forumową koleżankę :)

 

Domek wasz już nabrał takiego domowego klimatu :) Zazdroszczę... No i dzięki za bardzo szczegółową rozpiskę kosztów i materiałów za podłogówkę... Nie omieszkam nie skorzystać z tego :) Wiedząc co potrzeba do podłogówki będę w stanie zrobić sobie samodzielnie wycenę... Też mamy plany, że jeśli już sie zdecydujemy na nią to może udałoby się nam ją samemu położyć.

 

A jeszcze spytam odnośnie dachu... wy macie Blachę czy dachówkę u siebie?

 

No i kończąc już ... Gratuluje wam tych postępów.... i oby do przodu... wyobrażam sobie jak ten stan cieszy wasze oczy :)

 

Pozdrófki :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam naszą Zgubę :p Fajnie ,że wpadłaś do mnie ;) haha

Kochana my mamy blachodachówkę ,Thyssenkrup Diamant Pladur Ice Crystal . Z tym prądem to szczerze sz.... mnie trafia ! Zaraz będę dzwoniła do ZE czy coś wiedzą....:mad: Już nie mam sił do nich .

JEśli zaś chodzi o komory spalania to my będziemy mieć z zamkniętą .

Zacytuję z artykułu

" Jeśli zdecydujemy się na piec z otwartą komorą spalania musimy liczyć się z większym ryzykiem cofania się spalin w kominie, oraz wystąpieniem czadu. Niestety czasami w przypadku kotłów z otwartą komorą spalania dochodzi do zjawiska zwanego spalaniem niezupełnym, który jest powodem powstawania tlenku węgla C.O., czyli śmiertelnego bezwonnego CZADU.

 

Z tego powodu w niektórych krajach nie wolno stosować pieców z otwartą komorą spalania. Jeśli zaś chodzi o specyfikację pieca z zamkniętą komorą spalania widać, że ma on znacznie większą sprawność. Takie piece są również znacznie bardziej ergonomiczne, ponieważ pomieszczenie w którym pracują nie musi być wentylowane. Sama jednak różnica pomiędzy piecem o otwartej czy zamkniętej komorze spalania skupia się na tym, skąd piec pobiera powietrze do spalania.

 

W przypadku pieca z otwartą komorą spalania powietrze pobierane jest z pomieszczenia, w którym się znajduje. Powietrze doprowadzane jest przez kratkę wentylacyjną, która znajduje się w ścianie budynku. Inaczej jest w przypadku pieca z zamkniętą komorą spalania. W tym rodzaju pieca powietrze potrzebne do spalania pobierane jest bezpośrednio z zewnątrz budynku.

 

To rozwiązanie oczywiście wymaga od nas zastosowania systemu doprowadzającego powietrze do kotła i odprowadzającego spaliny, co zwiększa koszty instalacji. "

My też póki co bez kredytu budujemy , dodatkowo w tak niedużym domku widać szybciej efekty pracy. Dopiero na wykończenie myślimy coś wziąć, no chyba ze jakimś cudem uda się bez. ;)

Alexandra zapraszam częściej do mnie! :*

Edytowane przez aniqa1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się zaglądać częściej.... W miarę moich możliwości OBIECUJĘ!!!! :cool:

 

Dzięki wielkie za artykuł... Już wiem, że chcę z zamkniętą komorą :) Trochę oświecenia się przyda :)

 

A dostałaś ode mnie wiadomość na privie? Bo nie jestem pewna czy doszła?

 

Masz rację... co do efektów prac w małym domku niż w większym... Nasz ma 260m2 całości a 212m2 użytkowej więc sporo, sporo jakby nie było. Także nam faktycznie trudniej i dłużej się zbiera fundusze. No ale.... mam nadzieję, że za jakiś czas to będzie tylko wspomnienie i będę mogła raczyć się na tarasiku z świeżo zaparzoną kawką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze dodaję kilka fotek z budowy garażu.

Zostało nam sporo materiału z domu i stwierdziliśmy ,że dokupimy resztę i wymurujemy jeszcze w tym roku garaż.

Garaż nieduży 6,5m / 6,5 m + wiata .

Tak miał wyglądać :

http://i42.tinypic.com/3353yjb.jpg

 

Na razie oczywiście nie widać jaki efekt końcowy będzie , jednak wprowadziliśmy od razu niewielkie zmiany. tj dodaliśmy wiatę z prawej strony i strop nie drewniany, ale żelbetowy. W tylnej ścianie jest luka na belkę , która w sobotę będzie zbrojona i będzie ona szła po suficie i przedzieli ostatcznie przód na pół. Kombinacja taka ,ale nie będzie ściany dzielącej garaż na 2 pomieszczenia . na której opierałby się strop.

I na razie kilka zdjęć :

http://i43.tinypic.com/35cpks0.jpg

 

http://i44.tinypic.com/zvv4w7.jpg

 

http://i42.tinypic.com/10xvfw1.jpg

 

http://i39.tinypic.com/102v6uv.jpg

W sobotę dalsze roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje raz jeszcze wysłać, choc nic mądrego tam nie napisałam :)

 

Garażyk wygląda już fajnie.. coś powoli widać. Fajnie u was.. nie dość, że budujecie domek to i za jednym zamachem i garażyk wam powstaje :) No ale.. skoro zostało wam trochę materiału to faktycznie szkoda by było, gdyby miał się zmarnować.

A tak z innej beczki spytam... czy wy planujecie Wentylacje mechaniczna w swoim domku? Czy pozostaje grawitacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokupiliśmy niewiele i coś tam widać już. Tylko strop będzie w tym roku , dobrze zabezpieczony na zimę .

Alex my już mamy wszystko w domku zrobione . Tylko malować i płytki układać :) hehe ( jakby to tak prosto było)

Jeśli chodzi o WM to zdania mamy z mężem podzielone i w końcu ja zrezygnowałam z nalegań. Dużo czytałam o tym i to świetna rzecz , ale M. wolał grawitację i tak zostało.

Spora część ciepła przeciez przez wentylację ucieka. No ale cóż zostało tak i być może kiedyś zrobimy , ale to teraz jest najlepszy moment , żeby zrobić. Gdybym miała kasę to pewnie drążyłabym temat dalej . A Ty robisz może w swoim domu WM? To jest naprawdę świetny wynalazek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że twój M jest za grawitacją... My już mamy zrobioną WM ... pytałam bo pomyślałam, że może będziecie chcieli to bym się podzieliła dobrym namiarem na firmę, która u nas robiła. Jeżdżą po całej PL więc nie ma problemu z rejonizacją.

 

Kurczę... to tym bardziej wam zazdroszczę, że wy już możecie płyteczki kłaść.. My jeszcze mamy trochę roboty do takiego stanu... Fajnie wam.. Gratuluje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...