Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róże w ogrodzie M95 L by Aniqa1982


aniqa1982

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To zdjęcie znalazłam rok temu. Więc jak widać w moim przypadku pierwszy wybór jest najlepszy :) Tak było z domem, jak szukaliśmy projektu ten był jednym z pierwszych i po długich poszukiwaniach wróciliśmy jednak do niego. :) Szkoda , że nie widać lepiej na drugiej ścianie jak wyglądają mebelki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym murarz kończy mnurować ścianę szczytową ?( nie wiem jak się ona fachowo nazywa)tj. od strychu do dachu w garażu.

http://i39.tinypic.com/2myvx1g.jpg

W środę przyjezdza blachodachówka , taka sama jak na domie czyli Thyssenkrupp Diament Ice Crystal oraz gąsiory, rynny itp .

Blachy wyszło dokładnie 100 m2.

W zeszłym tygodniu z czwartku na piątek , w mojej okolicy włamano się na dwie budowy :jawdrop:

Przestraszyłam się, bo my mamy kilka metrów od ulicy słup i obok niego przez kilka dni leżał

ok 10 m tego grubego kabla na prąd , ale na szczęście dzień wcześniej został podłączony !! budowa jest ogrodzona , ale i tak co to za zabezpieczenie?

Szlag człowieka trafia , jak się słyszy takie rzeczy!

Ludzie zapiep... na ten dom , a tu jakieś gno... wlazą i nie dość , że okradną to jeszcze zniszczą dom. :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniqa jeśli wiesz to powiedz mi jakiej szerokości masz parapety??

I czy masz zamontowane na równi z grzejnikami? Bo ja właśnie chciałam zamówić parapety ale pan sprzedawca powiedział żebym dopiero kupiła jak będziemy mieć zamontowane grzejniki ...żeby były jakoś na równi z nimi;/

A z tego co wiem to wcześniej montowałaś parapety chyba razem z tynkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mari, parapety jak się nie mylę są na ok 25 cm. (zalezy jak masz okna wstawione. )W każdym razie wystają ok 4 cm od ściany i są po ok 1,5 - 2 cm w niej po każdej ze stron .

Montowaliśmy je zaraz po zrobieniu tynków i nic im się nie stało do tej pory a są z aglomarmuru . Przeżyły juz nawet moje pierwsze mycie okien :lol2:

Zdania są różne co do szerokości parapetów. My na takie się zdecydowaliśmy :)

Edytowane przez aniqa1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ciąg dalszy prac przy garażu . Kończymy łatowanie dachu i zaraz potem układamy blachodachówkę, która przyjechała w środę.

Koszt 1 m2 wyniósł 32 zł . Wieczorem zliczę resztę czyli wkręty, gąsiory rynny itp.

 

Wczoraj też odebrałam protokoły odbioru przyłączenia prądu oraz fakturę na ok 2500 zł .

Tak więc możliwe ,że do końca przyszłego tygodnia będę miała prąd w domu. :)

 

Dziś miał byc monztaż drzwi zewnętrznych wejściowych oraz do kotłowni , ale Stolarz zadzwonił wczoraj , że jeszcze nie doszły szybki z piaskowania i w przyszły czawrtek będą !!:mad:

Drzwi miały być końcem września /początkiem października ! M. jest mega zły , ale niestety musimy poczekac jeszcze kilka dni. :mad:

A ja złożyłam wniosek do Dystrybucji Gazu o zmianę połozenia skrzynki gazowej.

Dziś pracowity dzień, podobno ostatnie dni pięknej pogody u nas, więc musimy go wykorzystać maksymalnie.

Wieczorem fotorelacja :)

Miłego dnia wszystkim !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys ktoś prosił mnie jak najbliższe zdjęcie naszej blachodachówki , ponieważ wczoraj miałam super okazję do zrobienia zdjęć to wstawiam :)Na blasze widać cień siatki ogrodzeniowej.

 

http://i43.tinypic.com/98vgue.jpg

 

i jeszcze jedno :)

 

http://i39.tinypic.com/e6zyug.jpg .

 

Wczoraj została przykręcona jedna strona dachu , ta krótsza. W środę kończymy tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co u nas biorą 12 zł za metr2. To Ci normalnie najpierw szprycują ściany, pryskają tynkiem i zacierają . My takie chcieliśmy, bo niby zdrowsze. Są jeszcze chyba mineralne czy jakieś ale to już wyższa półka cenowa. Gipsować chcemy jak najmniej , tylko tam gdzie będzie trzeba. Nie chcemy na pewno w sypialniach . Zobaczymy jeszcze...

Na wiosnę ruszamy z płytkami i wykończeniem wnętrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihi pomogę zawsze na tyle ile mogę :rolleyes:

dobrze mieć porównanie z kimś kto buduje taki sam domek :yes:

Nie wiem czy nie pisałam w dzienniku. .. sprawdzę

 

Nie niestety nie mam . W domu prowadzę kosztorys budowy i materiałow , więc Ci napiszę wieczorkiem :)

 

Jutro środa i krótki urlopik. Garaż czeka i mam nadzieję , że nie będzie padało , bo coś nas straszą :(

Edytowane przez aniqa1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki byłabym wdzięczna za podanie ilości i co jeszcze jest potrzebne do tych tynków;/

No właśnie chyba mieszkasz niedaleko mojego regionu bo też u nas zapowiadają zmianę pogody i się troszkę boję że możemy nie zdążyć;/

 

Kolor blacho dachówki na garaż masz czarny? Czy tylko tak na zdjęciu widać a w rzeczywistości masz taką samą jak na domku?

Pisałaś cenę 32 zł za m2 ....strasznie dużo ...my za swoją daliśmy 22 złm2....Ale to inny typ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mari ja mam blisko do Rzeszowa ;) Więc kawałek mamy do siebie ;)

Na garaż mam taką samą jak na domu . Kolor jest z palety RAL . Tak sporo kosztowała, a teraz jeszcze podrożała . Szkoda , że nie czarna. ;)

Wieczorem wszystko Ci napiszę co my mieliśmy do tynków i ile nas ostatecznie wyniosły . Mamy dziś spotkanie z naszym kierownikiem budowy, który ma uzupełnić dzienniki, sprawdzić nam dokumenty jakie mamy i co nam brakuje . :)

 

Sami też musimy zdecydować się co w tym roku mamy kupić , żeby odliczyć w VZM .

Pewnie płytki , panele , baterie itp. Ale jak się już decydować konkretnie jak co chwilę coś ładniejszego widzę ?:bash:

Z drugiej strony i tak pewnie w lutym-marcu będę musiała to kupić.

Edytowane przez aniqa1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odbiór będziecie robić domu??

 

Co do rozliczenia też właśnie myślałam żeby już na podłogi płytki i deski podłogowe kupić ale narazie nie mam określonego wzoru ani koloru...gdzie nie pójde tam coś innego , ładniejszego zobacze i tak to jest;/ nie zdecydowany człowiek ze mnie

Edytowane przez mari180790
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...