Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róże w ogrodzie M95 L by Aniqa1982


aniqa1982

Recommended Posts

Cześć dziewczynki :hug:

Ja ogólnie to najpierw chciałam blat czarny połysk lub grafit połysk + białe fronty, ale koncepcja domu zmieniła się na beże bardziej i blat będzie raczej w kolorach takich

http://i39.tinypic.com/1zoatmo.jpg

 

http://i43.tinypic.com/3493x3c.jpg

. A sprzęt to też już muszę powoli wybierać , ale nie wiem co i z jakiej firmy . ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

granit... pytam u lokalnych kamieniarzy jak to wyjdzie cenowo i kurna 900zł (minimum) za metr bieżący + wycięcie otworów...

tak więc u mnie odpada :( czemu wszystko musi tyyyyyyyyyyyyyle kosztować :bash:

 

zapewne będzie więc kompozytowy, albo i laminowany - jedna z ważniejszych rzeczy w domu a na nią najbardziej nie ma kasy na etapie wykończeniówki :(

 

.

jeśli chodzi o kolory to byłam ostatnio w mieszkaniu świeżo urządzonym i tam jest właśnie tak jasno beżowo w całym mieszkaniu... kuchnia ma fronty beżowe połysk + blat ciemny brąz (czekolada taka) i pociągnięty na ścianę pomiędzy szafkami - bardzo ładnie to wyglądało :yes:

Edytowane przez lukasz69karolina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja nie dopisałam ,że taki mi się podoba ....ale na pewno nie będzie mnie stać i zrobimy jak najbardziej "granitowy " lub "marmurowy "

:lol2::lol2: hehe

Masakra ile to wszystko kosztuje ! W sumie kuchnia jest mała, ale i tak za sam blat nie dam 6 tys, gdzie tyle meble powinny mnie wynieść ...( tu w zależności czy fronty będą akrylowe czy inne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania fajnie by było jakby się dało taniej :)

 

te duże lodówki są bardzo fajne... ja w standardowej się jakoś mieszczę na co dzień, mieszkając w mieście... jak pójdę na wieś to muszę mieć większą bo nie robi się zakupów dzień w dzień przecież wtedy... u nas już decyzja zapadła - musi być koniecznie french door :) :)

http://cimg.partner.shopping.voila.fr/srv/FR/28007938sharpsjf800spsl/T/500x500/C/FFFFFF/url/Sharp-SJ-F800-SP-SL.jpg

tylko nie wiem ciągle jaki kolor - ale chyba czarny jednak bo on mówi do mnie "weź mnie, weź mnie" :) :)

 

kostkarki nie potrzebuję, bo i tak nie używamy tego często - mogę wyjąć kostki z zamrażalnika normalnie...

najgorzej mi się niepodobają te "barki" czyli te klapki na drzwiach - ja takie lodówki od razu skreślam, choć mi w sklepie mówili że teraz już producenci zaczynają produkować tylko i wyłącznie takie i za niedługo będzie ciężko kupić już bez tego cuda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja koleżanka ma taką wypasioną co właśnie pluje lodem i w dodatku zeby wyciągnąć mleko czy napój to nie musi drzwi otwierac , ale przesuwa taką płytę w drzwiach i wyciaga . hihi

Ja powiem tak , mi się super podobają, ale ... ja nie potrzebuję tak dużej , ponieważ na razie jest nas 3 . Mam normalną

something like that http://i39.tinypic.com/qrngif.jpg . Musze tylko kupić z większym zamrażalnikiem , bo mam tylko 1,5 komory :jawdrop::jawdrop::jawdrop:

a jaką roletkę ?

OMG ale wielgachna się wkleiła:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu zaczynam dostrzegac plusy malej kuchni :p moze uda mi sie odlozyc na granitowy blat. :confused: Mojej kuzynki maz pracuje w firmie ktora importuje kamienie, ciekawe czy tak by mozna bylo zalatwic taniej:confused:

Ania a w jaki idziesz styl: kuchnia nowoczesna czy rustykalna?

No i piszcie co i jak ze sprzetami bo ja jestem kompletnie zielona.:sick: Co myslicie o lodowce side by side? Albo takiej co pluje lodem i innymi cudami?

 

Ania jeśli chodzi o styl mebli to mam taki mętlik w głowie, że nie masz pojęcia . :sick:

Chyba raczej idę w bardziej nowoczesny styl , chociaż jeszcze nie zdecydowałam :( Agd też nie wybierałam jeszcze ...

Mamy jechac pooglądać meble ;) hihihihihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc dziewczyny :)

 

Nie bierzcie tej roletki.... jest taka tandetna :sick: no nijak bedzie to wygladac w kuchni...

 

Owcaania widze ze zabudowa agd tak jak u mnie...mikro, piekarnik i ekspres :D

my juz 99% wybrane mamy co... Wybor to Siemens...

Lodowki plujace lodem tez mi sie nie widza(sorki dla posiadaczy takowych)

ile to miejsca w drzwiczkach zajmuje... i wyglada hmmm nieciekawie ;)

 

U nas bedzie sama lodowka a zamrazalnik schowany w spizarce ;)

obecnie mam lodowko-zamrazalnik i szczerze...bardziej korzystam z zamrazalnika, ktory mam umieszczony w innym pomieszczeniu, i tak jak na swieta czy inne imprezki zawsze brakuje mi tego miejsca w lodowce :mad: stad powyzsza decyzja... :D

 

Aniqa, ten blat wyzej wklejony skojarzyl mi sie z salcesonem :lol2:

uwazam ze do kremowych czy tez waniliowych frontow czarny blat rowniez pasuje :)

Aaaaa i z cena ciebie zaskocze... zalezy jaka wielka masz kuchnie ale te 6tysi to tak yhm yhm pewnie same fronty ... w cenie wszystko zalezy od tego czy szafki to szafki, czy tez szuflady, uchwyty, wysuwanie tych szuflad, kosze itd itp...dodam ze np szafka cargo nie nalezy do tych tanich..kiedys chorowalam na nia, ale mialam okazje takowa miec w kuchni i przyznam, ze nie urywa dupy :rolleyes:

 

Mialam jeszcze cos napisac, ale mi wylecialo co :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

salceson !! hahahaha:rotfl: no nie !! a taki ładny , Hamerykański ! ;P

haha Ty to jesteś ! :p

Moja koleżanka ma 4 dzieci + ona i mąż , więc muszą mieć konkretną lodówę.

Ja do kuchni jeszcze nie mam.. Na razie myślę nad ustawieniem.

Płytę dam tak jak w projekcie, obok niej wysoka szafka z koszami cargo . Pod płytą głęboka szuflada na garnki + płytka u góry na łyżki , chochle , łopatki itp.. Zlew pod oknem. A po drugiej stronie chciałabym słupek z piekarnikiem i mikrofalą i na końcu lodówkę. Co tym myślisz?Ja na pewno ten dłuższy bok z meblami zakończę lodówką i ona wyjdzie jakby w hallu.

Marzyło mi się, że zakończę kuchnię taką mini ladą , żeby np postawić przy tym np dwa niwielkie krzesełka lub hokery , na szybkie śniadania dla dzieci np.

Edytowane przez aniqa1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam zdjęcia z projektu

To nasza kuchnia jak widać. Zaraz opiszę problem z aranżacją.

http://i43.tinypic.com/2iaph91.jpg

 

http://i41.tinypic.com/20zpmav.jpg

 

Trochę słabe zdjęcia bo z telefonu. Wymiaryu okna sa zmienione na 150 cm.

Zmieniłam sobie położenie zlewu na miejsce pod oknem.

Oto moja kuchnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://i42.tinypic.com/2rzv04g.jpg

Moje wypociny. Nie wiem jak dać zmywarkę. Zwróćcie uwagę na wymiary.

 

Acha ta jajo to nie pisanka , tylko mój powiedzmy jakiś tam stół jadalniany, który będzie używany codziennie.

I jeszcze takie coś

http://i39.tinypic.com/242xwew.jpg

Z tym ,że lodówka otawirałaby się na ten mini barek?

głupio tak ..

Edytowane przez aniqa1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a gdzie dać zmywarkę?najlepiej byłoby blisko zlewu nie?

zaraz dam wymiary tylkok znajdę dokładne

 

W poscie #303 są zdjęcia kuchni w realu.

 

Wymiary takie z projektu mam , jeszcze sprawdzę na budowie czy się zgadzają wieczorem:

wstępnie jest:

1. Sciana z płytą- 2,10 m

2.pod oknem -2,58 m

3. z lodówką -3,22 m ale ja chcę skrócić o 60 cm. i byłoby 2,62 m.

Edytowane przez aniqa1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proba wklejenia

jeszcze raz

 

http://kitchenplanner.ikea.com/PL/UI/Pages/VPUI.htm?LoadDesign=ee114f682bac438cb63e8d4ef564f0e2&UIContext=Kitchen&IsSharedDesign=1

 

w rogu obok kuchni nie dalam rady zmiescic naroznej szafki...stad pustka..

Edytowane przez Mmelisa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania musze Cie postawic do pionu bo

 

szafka wysoka cargo nie moze byc tuz obok plyty...chyba ze zrobisz tak jak ja zrobilam w projekcie, musi byc zachowany odstep minimum 40cm. W oryginalnym projekcie, wydaje mi sie, ze jest tam niska szafka a u gory, te koleczka czy cos to informacja o gazie..lub rurach do komina? nie wiem..nie znam sie :D

 

to tyle .... chyba :D

 

 

edit: tak sie zastanawiam...czy nie lepiej dac zabudowe tutaj gdzie jest obecnie plyta u Ciebie... a po drugiej stronie plyte i wtedy ten mini barek.... skoro rezygnujesz z jednej szafki 60tki... to moze warto sie nad tym zastanowic?

Edytowane przez Mmelisa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Madzia:hug:

już rozkminiam to co mi napisałaś:)

A czemu cargo nie może być koło płyty? chodzi Ci o miejsce?widziałam tak ustawione i bok szafki przylegający do płyty , był obłożony płytkami takimi samymi jak pomiędzy meblami , na wysokości ok 50 cm. Przy mojej powierzchni może by takie coś uszło?Ja nie wiem jeszcze czy nie damy lacobelu. To jeszcze do zstanowienia się .

Fajnie patrzeć na PIERWSZĄ WIZKĘ SWOJEJ KUCHNI ! Dzięki :*

hihi

A jakby zlew dać bardziej na prawo ( niekonieczie narożny , ale może?) to zmywarkę możnaby przesunąć w lewo obok zlewu? Po prostu zamienić miejscami.Może tak będzie lepiej?wtedy nie miałabym problemu z otwieraniem okna. Baterię już kupiłam i nie jest składana.

 

A te kółeczka to sama się zastanawiam co to jest. To na pewno nie gaz, komin itp.

Edytowane przez aniqa1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...