Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róże w ogrodzie M95 L by Aniqa1982


aniqa1982

Recommended Posts

Oj Finlandia ,nie przesadzajmy po prostu porządki zrobione na zimę i dlatego tak wygląda;)

Tomek26 sciankę podnieśliśmy i ostatecznie wyniosła ok 60 cm + wieniec , ale przyznam że wystarczająca jest wysokość 60 z wieńcem.

Kąt dachu musieliśmy zwiększyć wg WZ. a ty w jakiej fazie jesteś teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

:)Tylko nie odbierz tego jako drwiny z mojej strony. To podziw a może i komplement ;)

Mi, jako Wykonawcy, przyjemniej jest pracować na takiej budowie. Taki porządek zobowiązuje do zachowania go po sobie. Jak się śmieci leżące w każdym kącie to i swoje się tak samo zostawia i robi się.. no! to coś;)

Nie wymieniłaś nazwy firmy z której masz okna.. nie zasłużyli? czy wolisz uniknąć przypadkowej dyskusji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz domek ma 100 m na parterze i w razie potrzeby ok 80 na poddaszu.

Dach jest podniesiony ( nie widać tego za bardzo na zdjęciach ), aby w razie potrzeby zrobić górę :)

Na razie jest nas troje i nie zapowiada się na więcej e tej chwili ,więc spokojnie wystarczą nam 3 pokoje +salon.

Ogólnie okna z łukiem są droższe a jeszcze taka ilość to na pewno pociągnie po kieszeni.

A wg jakiego projektu budujecie?:)

 

Takiego typu domek chcieliśmy zbudować na samym początku... Parterowy z możliwością kiedyś tam rozbudowy poprzez poddasze użytkowe... Jednak stwierdziliśmy po rozmowie z architektem, że jednak zrobimy od razu z użytkowym poddaszem i wybraliśmy projekt z pracowni Horyzont Lawenda IIb

 

Metraż podobny bo dół mamy ok 100m2+43m2 garaż ... no i góra też coś około 80m2 ... My nie kupowaliśmy gotowego projektu, ponieważ zależało nam na powiększeniu garażu więc nasz dom jest trochę poszerzany.

:) Taki porządek zobowiązuje do zachowania go po sobie. Jak się śmieci leżące w każdym kącie to i swoje się tak samo zostawia i robi się..

 

Zgadzam się.... w 100% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy podobne klimaty i fajnie się ciebie czyta :-) szkoda że jednak to nie franczi :-) Zycze powodzenia

Dzięki Arturo :) Niestety dom moglismy mieć na max. 12 m szerokości i wiele domów parterowych nam po prostu odpadło . Alejak założysz dziennik to będę zaglądała :)

 

Alexandro podglądnęłam Twój projekt i bardzo mi się podoba ,ale jest duuuży :) Okien rzeczywiście masz sporo :)

My mamy w razie potrzeby mamy pole do popisu z poddaszem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro mamy spotkanie na budowie z Panem od tynków. Ma pooglądać domek i spiszemy cos , żeby o nas nie zapomniał w czerwcu ;)

Opinie ma świetne i mam nadzieję, że będzie ok:)

Juz się nie mogę doczekać , żeby pochodzić sobie po domku :wiggle:

Od razu mi się humor poprawi :)

Jutro wrzucę jakieś zdjęcia z kanalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Alexandro podglądnęłam Twój projekt i bardzo mi się podoba ,ale jest duuuży :) Okien rzeczywiście masz sporo :)

My mamy w razie potrzeby mamy pole do popisu z poddaszem ;)

 

Szczerze.... to wszyscy mi mówili, że to będzie spory domek... jednak ja uparcie twierdziłam, że będzie w sam raz :) Nie chciałam mieć klitki ale rezydencji też nie... Widziałam ten dom na żywo wcześniej i bardzo mi odpowiadał... chociaż Pan u którego oglądałam ten domek miał troszeczkę inną wersję i pomieszczenia na parterze troszeczkę inaczej ułożone... przez co cały parter wtedy wydawał mi się bardzo ciasny więc nawet się cieszyłam, że my poszerzaliśmy i będzie troszeczkę swobodniej u nas...

 

No ale... teraz... jak już są ściany, sufit i cała reszta :) jednak z pokorą stwierdzam i zwracam honor osobom, które twierdziły inaczej, że mógłby być jednak mniejszy ten domek dla nas :)

 

Same pomieszczenia na dole są w porządku... jednak po tym poszerzaniu góra zrobiła się wielka :) Ale i tak mi się podoba ten projekt więc nie narzekam :)

 

No ale... to nie mój dziennik więc nie wprowadzam Ci zamętu :)

 

Dziękuję za zaproszenie :) Chyba przyjęłam? Potwierdź lub nie... bo nie bardzo jeszcze potrafię poruszać się tutaj... :)

 

Będę obserwowała Twoje zmagania z budową i czekam na kolejne zdjęcia z kolejnych prac :)

 

Pozdrawiam Cie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alexandro ją teraz powiekszylabym nasz domek.bo kuchnia jest trochę za mała , ale już wiem jak ją zrobić żeby optycznie ją powiększyć:)

A Ciebie proszę baaardzo żebyś założyła koniecznie dziennik!!! :)

 

 

Pomyślę nad założeniem dziennika :)

A zdradzisz jak można optycznie powiększyć kuchnie? Bo przyznaje, że u mnie powiększenie domu miało na celu zwiększenie garażu i właśnie kuchni... Jednak z tą kuchnią to słabo się udało u nas ponieważ ktoś brzydko mówiąc spartolił sprawę na początku... Nie wiemy, czy geodeta wytyczając fundamenty czy ekipa... I mam pomniejszoną kuchnie o szerokość fundamentów... Niby nic... ale wyspa raczej mi już nie wejdzie do kuchni - nad czym strasznie ubolewałam... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Finlandia ,nie przesadzajmy po prostu porządki zrobione na zimę i dlatego tak wygląda;)

Tomek26 sciankę podnieśliśmy i ostatecznie wyniosła ok 60 cm + wieniec , ale przyznam że wystarczająca jest wysokość 60 z wieńcem.

Kąt dachu musieliśmy zwiększyć wg WZ. a ty w jakiej fazie jesteś teraz?

 

Jesienią zalałem fundamenty. Budowę chcemy zacząć w kwietniu. Kąt dachu mam 30 stopni tak żeby w przyszłośći zrobić jakiś pokój na górze a ścianke projektant podniósł nam o 30 cm więc myślę że wystarczy.

Jeśli to nie tajemnica mogłabyś napisać w jakiej kwocie zamknęłaś SSZ?

Czekam na zdjęcia. Dom naprawdę prezentuje sie rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alexandro , powiększyć można optycznie np. przez jasne fronty mebli, polerowane na wysoki połysk, szafki górne bardziej pionowe niz tak modne teraz poziome. Mozna także powiększyć przez oświetlenie punktowe itp . Kuzynka mojego męża jest projektantką więc mam nadzieję , że mi trochę pomoże ;)

tomeq26 , SSZ to ok 100 tys. dokładnie Ci nie powiem , bo różnie to było z tym dokumentowaniem wszystkiego, ale na pewno nie przekroczyliśmy tego pułapu. Mój dom już stoi i powiem ci , że jedyny problem to dosyc mała kuchnia. Jakos wyobrażałam sobie ,że będzie wieksza ale już wiem jak ja zrobimy więc powinno być dobrze :) A jak miło pochodzić sobie i poplanować co gdzie będzie ;) ach....

Domek mamy niewielki i powiem Ci , że będziesz zadowolony. Juz mniej więcej wiemy ile nas wyniosą tynki czy elektryka i w takim domku nie wychodzi to strasznie dużo. Wiadomo ,że to tysiące zł , ale jak słuchaliśy znajomych ,że u nich to tak dużo kosztowało to miło słyszeć ,że w naszym domu są mniejsze koszty. To logiczne przecież ale i tak miło ;) hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakos tak smutno się zrobiło :( Chciałabym już wiosnę !!!!

Tyle rzeczy do zrobienia a tu jeszcze zima i zima ;)

Czytam o ogrodach trochę.... nie mam pomysłu na niego ...

Myślałam o thujach , a to widzę paux pas jakieś !:o

No ale mnie sie podobają i całkiem możliwe , że posadzimy ;)

Chcemy z jednej strony posadzić coś, żeby zasłonić troszkę od wiatru i może przed ciekawskimi oczyma ( oczami ? ) ;) hehe

Mamy tam ok 65m długości wzdłuż ogrodzenia . Więc może jakieś propozycje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...