Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róże w ogrodzie M95 L by Aniqa1982


aniqa1982

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

haha zawstydzasz nas Madzia ;) hihi

 

Owieczka przenoszę do siebie problemy z gazem , ponieważ tylko smiecę Mari.

W zasadzie to można dac gaz na zewnątrz , ale najbezpieczniej jest po elewacji:sick:

Można zrobić w styropianie , ale trzeba zrobic warstwowo styro-rurki-styro i tu konieczine dylatacja. Styro mam kupiony już 15 cm i co wycinać czy co?

A co najgorsze to powstaje wtedy taki liniowy mostek termiczny.

Ale znowu nie chciałabym rurek pod sufitem !!:bash:

Wtedy musiałabym robić dodatkową zabudowę k- g .

Poprawka taka na projekcie kosztuje ok 500 zł , ale najprawdopodobniej trzeba jeszcze jakiś aneks do pozwolenia na budowę czy coś.

No niestety ...człowiek jeszcze przed przystąpieniem do budowy , musi przewidzieć wszystko !!!

Eh już teraz wiedziałabym na co mam najpierw zwrócić uwagę.

Niestety słyszałam , że są problemy z odbiorem takich instalacji po zewnątrz domu.

Ale bezpieczeństwo musi być zachowane w pierwszej kolejności , więc ostro myslimy co dalej .

W sobotę będą oględziny domu gazowo - projektowe ;)

Ustalimy ostatecznie co i jak. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na jakim etapie jesteście?? co teraz się robi??

 

Teraz czekamy na ekipę od gładzi która zrobi porządek ze ścianami na całym dole. W salonie planuję rzucić na ścianę/ściany kolor i na jednej ścianie w jadalni też. Chciałabym aby zrobiła to ta sama ekipa która przyjdzie do gładzi ale nie wiem czy farba dotrze do PL bo zamówiłam ją w Holandii :confused:

 

Aktualnie jestem na etapie poszukiwania wykonawcy szafy do wiatrołapu i mebli do dwóch łazienek. W górnej łazience brakuje oprócz mebli, wc i umywalek. W dolnej brakuje umywalki i kabiny którą musimy zrobić na zamówienie.

Potem to już meble kuchenne i podłoga w salonie którą chcemy zamontować po montażu kuchni aby nie uległa zniszczeniu.

 

Na górę trzeba zamówić meble do garderoby, urządzić sypialnię i pokój gościnny.....

 

Z prac zewnętrznych: ogrodzenie i kostka zostały zrobione. Trzeba dokończyć taras (bo już pierwszy etap za nami) - chcemy drewno lub kompozyt. Pod koniec tamtego roku zaczęliśmy pracę nad ogrodem. Mam nadzieję że niebawem wznowimy działania :)

 

Jeszcze trochę pracy i kasy potrzebujemy ;)

Edytowane przez Ślężankaaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łoł to już niewiele brakuje :)

jak łazienki wypłytkowane to już największa dłubanina zakończona :)

 

na taras też myślałam o kompozytowych deskach, ale podobno szalenie się nagrzewają i gołą stopą niebardzo :( i nie wiem... bo muszę mieć coś pod dzieciaki jak będą latem biegać na bosaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łoł to już niewiele brakuje :)

jak łazienki wypłytkowane to już największa dłubanina zakończona :)

 

Układanie płytek = łazienki, cały dół oprócz salonu i balkony mamy w 100% zakończone :yes:

 

na taras też myślałam o kompozytowych deskach, ale podobno szalenie się nagrzewają i gołą stopą niebardzo :( i nie wiem... bo muszę mieć coś pod dzieciaki jak będą latem biegać na bosaka

 

Wiem że drewno to drewno ale jakoś nie bawi mnie konserwacja tarasu 2 razy w roku :confused: Znowu kompozyt też ma swoje minusy :( Ostatnio rozmawiałam z facetem od tarasów i on mnie właśnie bardzo namawiał na drewno. Jeśli chodzi o kompozyt to stwierdził, że podczas dużych mrozów może ulec uszkodzeniu gdy coś ciężkiego upadnie na deski. Nie sprawdzałam jeszcze tej informacji, więc nie wiem ile w tym prawdy:no:

Decyzji jeszcze nie podjęliśmy bo taras na razie idzie w odstawkę, więc zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po kilku dniach niobecności muszę zrelacjonować co się u nas dzieje ;)

W czwartek przychodzi płyrtkarz :lol2:

Jeszcze przed jego przyjściem zmieniliśmy położenie grzejnikaw łazience i niestety musieliśmy kuć ściany, ale przecież pod płytki to nie przeszkadza:)

Będzie oświetlenie punktowe w suficie nad lustrem , które jest wklejane a ramką będą 2 rzędy z mozaiki drewnopodbnej. Nad wanną także będie kilka punktów. ściany i podłogi łazienek zostały zagruntowane Atlasem. Został zamontowany i obudowany geberit .

Ja "omiatam" wszystkie ściany z piasku po tynkach. Dzisiaj zostaną wstawione ramy drzwi do Wc i łazienki. Nie braliśmy ościeżnic regulowanych tutaj , będzie dojechane płytkami.

Dziśiaj lub jutro mają dojechać kleje do płytek, wybraliśmy Mapei .

Wiadomo do podłogówki pełnoelastyczne na ściany te normalne.

Dzisiaj też będzie u nas Pan stolarz , który będzie nam robił kuchnię.

Mieliśmy robić sufit podwieszany z ledami w kuchni , ale ponieważ mamy belkę pomiędzy hallem a jadalnią i salonem to będzie to głupio wyglądało:( Bo jakie oświetlenie by nie było to nie ma go jak zakończyć i "wchodziłoby" na korytarz ,a tam nie chcemy tego.Tak więc zdecydowaliśmy ,że w kuchni zrobimy raczej tradycyjne oświetlenie + ewentualne światełka od góry z mebli.

Taśma ledowa będzie tylko nad płytkami tzn nad blatem . Dziweczyny zamówiłam kolejne próbki cegły !!!!!

haha:lol2::lol2:

Tym razem już od producenta , za radą Karoliny z Elkamino !

My wybraliśmy starą cegłę naturalną , którą może kiedyś przemaluję np na biało.

Nastąpił miłe zaskoczenie , bo próbki za darmo , wczoraj zamówiłam a już dziś mają przyjechać DHLem :)

Cena za 1 m2/ 73 zł .

Nam trzeba ok 11-12 m2 . Nad ścianką tv jeszcze się zastanawiamy . :)

Na szczęście ziemia wokół domu pięknie się przesusza i już można bez obawy wejść bez kaloszy :lol2:

Edytowane przez aniqa1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...