Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róże w ogrodzie M95 L by Aniqa1982


aniqa1982

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj Dezet !

Właśnie Bitter namówił mnie do założenia dziennika :)

Podglądam go regularnie ;) Do Ciebie też czasami zaglądam :)

Ehh mam nadzieję ,że szybko zleci ta zima i w końcu będziemy mogli kontynuować prace , bo aż mnie korci żeby jechać na budowę i coś grzebać przy domku ;)

Mąż się śmieje ze mnie , że wszystko chciałabym widzieć i robić :)

Mam chyba większy zapał od niego ;) hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ja tu widzę... Tylko kilka dni mnie nie było :) A tu już kanaliza rozprowadzona :) Fajnie, fajnie.. Teraz tylko chudziak i już będzie można stąpać bez piachu w butach po własnych kątach :)

 

Mnie też werwa rozpiera bo bym coś podziałała u nas ale niestety... kwestie finansowe blokują... najpierw okna.. potem reszta... Także tak samo z niecierpliwością czekam na te naszą Wiosnę :)

 

Fajny ten Wasz domeczek.. Malutki, zgrabny... Podoba mi się :)

 

Co do ogrodu... Nie znam się za bardzo na ogrodnictwie ale też będę chciała zasadzić wokoło działki Thujki... Bardzo mi się podobają :) Nie dość tego, że ładnie wyglądają to i chronią przed podglądaczami to i jeszcze tak mocno nie wieje bo jakby ni ebyło trochę osłaniają od wiatru...

 

Także chyba zachęcam do posadzenia :) Myślę, że to dobre rozwiązanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Alexandro :)

Kanaliza byla wczesniej zrobiona częściowo,ale już jest skończona.

Thuje są chyba najszybsze pod względem wzrostu ,a zależy nam żeby sobie już rosły. czytałam że rocznie nawet do kilkudziesięciu cm dochodza :)

tak więc na przełomie marca i kwietnia będziemy sadzić krzewy:)

My też będziemy robić ile się da.Chcielibyśmy pod koniec przyszłego roku wprowadzić się !

Nie wiem jak nam to wyjdzie ... czas pokaże :) a wy kiedy planujcie wprowadzkę ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czytałam tak o tych krzaczkach, że dość szybko rosną .... No i same w sobie są też ładne :)

 

Kiedy planujemy się wprowadzić? W sumie to nawet nie wiemy jak nam to wyjdzie.... Ogólnie plan był taki, że w ub. roku zrobimy SSO, w tym roku okna i takie sprawy jak hydraulika, elektryka, ocieplenie i takie prace w środku... a trzeci rok zostawiamy na wykończenie... Ale czy nam się to uda? Trudno wyczuć... Niestety albo stety budujemy bez kredytu więc to wszystko uzależnione jest od środków finansowych... jak się nic nie zmieni to może uda nam się zrealizować ten plan :)

 

Chciałabym.... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale Ciż rozumiem....

My też plan mamy wielce ambitny .... obawiam się ,że możemy mieć poslizg. Zobaczymym ile zdołamy w tym roku zrobić.

Chcemy jak najpóźniej kredyt wziąć, albo najlepiej ..... wcale ;) heheheh

My o ociepleniu jeszcze nie myslimy kiedy , na razie w środku . Chociaż mąż coś mówił ,że może ocieplimy styropianem 15 , ale konkretnie jeszcze nic. Mamy jeszcze garaż do budowy. Na 2 str. chyba było zdjęcie nierównej płyty garażowej, która wyszła przez przypadek całkiem;) I jest :)

(Zamówiliśmy za dużo betonu ;) )Mury pociągnąć to nie problem ,ale strop , więźba i blachodachówka to już konkretny koszt , nawet na małym garażu.

No ale nie dołujmy się !!!Jest piątek i w końcu weeeeekend !!!!!! Nie mogłam się doczekać :) Jakiś ciężki tydzień w pracy był.

A jak Ci poszło z oknami? zdecydowaliscie się już na coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tuje stały, stały i wreszcie ruszyły. Ale pięknie rosną tylko te, gdzie w pobliżu nie ma drzew, natomiast te w pobliżu wiekowych lip są mizerne. W opinii sąsiada lipa wyciąga z ziemi i zabiera składniki odżywcze, utrudniając wzrost i zacieniając tuje. W tym roku planuję intensywne nawożenie i doprowadzenie do nich wody z dachu, bo lipa zasłania nawet opad deszczu.

Fakt - te bez "sąsiedztwa" kradnącego soki rosną szybko- ok. 0,5m w ciągu roku i już je 2x przycinałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianki nie ruszaj- obetnie się, jak będziesz ocieplać dom. Jeśli obetniesz teraz to zwietrzeje od słońca.

 

Tuje przycinałem z góry- najwyższe pędy, żeby uzyskać wzrost i zagęszczenie. Ciąłem wczesną wiosną.

Odmiana to brabant- rośnie luźno, nie jako kolumna.

No i nawożenie nawozem do iglaków, a przy sadzeniu pod korzenie wsypywałem ziemię do iglaków.

 

Nie wiem jak wstawiasz zdjęcia- otwierają się większe po 2krotnym kliknięciu na nich. Ja korzystam z http://www.tinypic.com.

Tam wrzucam fotkę i następnie wklejam otrzymany kod na stronę .

Pamiętaj o zapisaniu zdjęcia w układzie poziomym lub pionowym.

Przeglądarki zdjęć w kompie obracają zdjęcia tak, jak były zrobione w aparacie. Zobacz na miniaturki zdjęć- są np.poziomo, ale po wyświetleniu dużego zdjęcia już są pionowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniqa nooo ja ze zdjęciami raczej ci nie pomogę bo nie mam zielonego pojęcia... jak się zmobilizuję to utworzę dziennik swój - wtedy się nauczę :) Jednak kolega już ci ładnie pomógł, więc jak ja będę potrzebowała pomocy a nie będę mogła znaleźć posta tego ... to skrobnę zapytanie do ciebie :)

 

Okienka wyglądają bardzo ładnie... Nawet nie wiesz jak bardzo bym chciała już mieć ten etap za sobą... To jest chyba póki co.. najgorszy wybór jaki dotąd miałam...

 

Kolorek okienek też wybraliście bardzo ładny :)

 

A wy po sąsiedzku macie rodziców??? Fajnie, co? My też mamy rodziców moich - jak to się mawia - zaraz za płotem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak mieć kogoś kto zawsze dobrą radą pomoże ;) thx again :)

 

Witaj Kochana :) No ja słyszałam ,że najgorzej jest przy wybieraniu płytek , farb itp :-D hehe

A ty masz za dużo czasu na myslenie , bo sezon okienny zacznie sie dopiero za jakieś 2 miesiące pewnie a juz Cię głowa boli na samą myśl o tym. My mamy okna w kolorze orzech .

Kiedy myslicie wstawiać ?

 

Tak po sąsiedzku mieszkaja moi rodzice. Nie mieszkam z nimi od 7 lat więc będę musiała od nowa się przyzwyczaić ;)

Są blisko i czuje się bezpieczniej trochę , jesienią było kilka włamań do niezamieszkanych domków w okolicy.

Działkę mamy ogrodzoną . Z przodu byle jaka siatka , trzyma się ale wiadomo jak to jest. Jeszcze będziemy w tym roku podsypywac domek wkoło ziemią i równać cały ogród , więc nic nie robimy z ogrodzeniem . :)

Edytowane przez aniqa1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...