Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róże w ogrodzie M95 L by Aniqa1982


aniqa1982

Recommended Posts

:) kurka ale fajnie już jak są meble :)

uchwyty... tak jak na dole jakoś tak nie rzucają się w oczy te pionowe, tak na górze już bardzo się rzuca w oczy różnica - ja dałabym je w poziomie wszędzie

 

 

a teraz mów co gdzie trzymasz :D - bo ja rozplanowuję właśnie swoje szafki kuchenne i jestem w czarnej dup** bo niby wiem jak bym chciała ale mi nie idzie coś... mów jak porobiłaś to może się się rozjaśni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

kuchnia przepiękna, o takiej właśnie marzę :p

Ania jeśli możesz to zrób zdjęcie kuchni, na którym widać podciąg przy suficie, ciekawa jestem czy on nie psuje wyglądu kuchni, ... ja chciałabym wyjść jeszcze z meblami do salonu i zastanawiam się , czy podciąg nie zaburzy całości mebli

 

a blat ? jaki to kolor ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry dziewczynki :)

http://i57.tinypic.com/23s8xo6.jpg

 

Uchwyty tak sami daliśmy , ponieważ w dwóch szafkach obijałyby się od słupka i nie otworzyłabym do końca po prostu.

 

Jeśli chodzi o barterię to jest najbardziej zbliżona do rogu ściany jak tylko sie dało. Okno prawie całe da się spokojnie otworzyć, więc nie jest żle....ale jakoś jak chciałam zlew pod oknem i ogólnie meble pod oknem to nie pomyślałam , że zrobi się spora odległość od parapetu i żeby otworzyć to okno to muszę się sporo nachylić nad blatem. Ale jest ok i już teraz wiem dlaczego mam niżej uchwyty w kuchni do otwierania okna!!:o

 

Jeśli chodzi o rozplanowanie to tak :

 

Pod płytą gazową mam 3 szuflady 1- sztućce , 2-garnki, 3 - pokrywki + inne rzeczy typu chochle , wałki , miarki itp. Obok tego mam cargo , ale niskie tj. do wysokości blatu i szerokie na 45 cm .

Szafek narożnych nie mam , bo z jednej strony jest zamontowana zmywarka i mam kącik na takie rzeczy mniej używane jak malakser czy maszynka do mięsa , a z drugiej jest szafka pod zlewem na kosze + na środki czystości taka półka .

Nad płytą po bokach dałam szafki wiszace na szklanki, kubki , filiżanki itp i z drugiej strony na kawę ,herbatę , przyprawy itp.

Talerze mam w szufladach na przeciwko płyty. Kuchnia jest mała więc nie będzie to za daleko:)

Ogólnie to mam 8 głębokich szuflad , 1 cargo + szafki dzielone. 1 szafkę chciałam na napoje ,żeby włożyć np zgrzewkę wody , i tak mam zrobione ,że w razie czego wyjmuję jedną półkę i wstawiam napoje. Spiżarnię mam połączoną z pralnią więc nie mam pod ręką . Ale szkoda mi chyba będzie tej szafeczki na to .

No w razie czegoi mam gdzie wstawić.

Kuchnia wyszła fajnie i bardzo mi się podoba , ale jeszcze okap nie zamontowany i piekarnik.Mikrofali nie mamy jeszcze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowo nie zrobiłam jeszcze zdjęcia tej krótszej ścianki z okapem ,bo jak go zamontujemy to dam fotkę :)Może dziś już go zawiesimy:)

Okazało się ,że musieliśmy gniazdko przesunąć i dlatego taka obsuwa z nim. :o

Meble wychodzą na korytarz i to ok 1 m .Zaraz poszukam fotkę , bo chyba mam. i poszukam nazwę blatu.

 

edit:

 

http://i60.tinypic.com/2qlzo83.jpg

Sorki za bałagan.

Edytowane przez aniqa1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny :)

Kolor jest niezmieniony, ale "na żywo" wszystko fajnie wygląda i wszyscy mówią, żeby nie przemalowywać :rolleyes:

Beżowy pled będzie w całym salonie + ściany z drzwiami w korytarzach .

 

Izolda blat to Egger - Orzech Pacific naturalny .

Dodatkowo mamy obrzeża duo - srebrny + przezroczysty . Fajnie to wygląda.:)

 

http://i60.tinypic.com/2po8prb.jpg

 

Podobne do tego tylko na odwrót.

Edytowane przez aniqa1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Aniu , ale uchwyty tak zostają . Nie otworzę szafek inaczej przy słupku.

AGD będzie w kolorze czarny połysk. To się nazywa chyba GEO czy jakoś tak.

Ścierki będą non stop w użyciu chyba ;)

 

Dziękuję za pozytywne opinie :oops:

 

Jutro wybieram się do gazowni zgłosić gotowość podłączenia gazu tj. odkręcenia kurka i podpisania umowy ;)

I już mogę "swoją " kawę w domku pić! :lol2:

 

Umówiłam się także z firmą , która układa kostkę na oględziny budowy.

We wrześniu chcemy ułożyć odbojówkę, taras , wejście oraz chodnik do bramki .

Do tej pory taras będzie " paletowy " haha :rolleyes:

 

Oprócz tego wjazd od ulicy do garażu robimy z krawężników i kamienia ,grubego na spód i drobnego na górę . Kiedyś będzie kostka .

 

W środę lub czawrtek wymierzą nam dokładnie ile czego trzeba będzie kupić, bo materiał sami chcemy kupić .

Będzie kostka + palisada + palinea .

Ostateczny wygląd i konkretne wzory, kolory wybierzemy w sierpniu dopiero .

Edytowane przez aniqa1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłam dziś wniosek o nadanie numeru naszego domku( potzrebna była tylko kopia mapki zasadniczej jako załącznik do wniosku i tyle :o) Do 7 dni dostaniemy numer. Nic się nie płaci, żadnego i problemu nie było.Sprawę załatwiłam w 5 minut.:o

Podpisałam także umowę kompleksową na gaz i zgłosiłam gotowość instalacji gazowej. W tym tygodniu mają " puścić gaz ".

Wczoraj montowaliśmy piekarnik i okazp. Dziś zrobię fotki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu te uchwyty moim zdaniem są ok - masz je w górnych i dolnych szafkach więc pasują. O sięganiu do klamki okiennej nie pomyślałam Wy byliście sprytni i zamontowaliście niżej. Spryciarze :) Mam nadzieję że sięgnę bo jestem dość wysoka...... Też złożyliśmy do urzędu wniosek o nadanie numeru, ale nie zapytałam ile się czeka. Zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Zaskoczyłam się z tym numerem i żałuję ,że wcześniej nie pomyślałam o tym, bo wszystkie umowy teraz będę musiała zmienić tj. gaz, prąd woda i kanalizacja.

Muszę się jeszcze dopytać o internet, bo zostawiliśmy miejsce na ewentualny kabel w ścianie.

Natomiast kabel tv już czeka sobie schowany na telewizorek :)

Dzisiaj może będziemy dalej malować jak mąż wróci z pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie z tym gazem zaskoczyłaś - dzisiaj umowa jutro podłączają :jawdrop: U mnie kazali podpisać umowę 6 miesięcy, a nawet jak się okazało 7 miesięcy przed faktycznym rozpoczęciem użytkowania. Za nie użytkowanie we wskazanym terminie grozili karami. A jak poszłam 2 dni później po podpisaniu umowy, żeby ją zerwać to już procedury były tak posunięte, że 700 zł musiałam zabulić za mapkę do celów projektowych :rolleyes:

 

Co do wiatrołapu to samo malowanie wystarczy jeżeli to tylko na chwilę. Tak w ogóle w wiatrołapie strasznie szybko się brudzi. Więc jak chcesz już do tematu nie wracać to połóż tapetę. A w miejscu gdzie będzie szafa zostaw puste... :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uwazam ze farba nadajaca sie do mycia w wejsciu wystarczy..bo jaki jest sens w nowym domu klasc tapety? Mnie one przytlaczaja...

Sorki ale nie moge..no wymiekam.. piekne nowe sciany i wykonczone tapeta?

W sypialni na sciane jedna oki fajny efekt, w pokoju corci no tez jako ozdoba sciany...wiatrolap jest mniejszy-nie widze sensu...

Masz piekny dom i wiem, ze postapisz tak jak chcesz bo to Tobie/Wam ma sie podobac.

 

Aniu tylko sie nie gniewaj pisze co mysle...juz taka jestem ;):hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...