Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róże w ogrodzie M95 L by Aniqa1982


aniqa1982

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Meli kochana, nie unoś się, bo Ci żyłka pęknie ;) :hug:

 

osobiście, o czym pisałam nie jednokrotnie jestem przeciwniczką tapet. Tylko skoro w sypialni są, u dziecka są to dlaczego w wiatrołapie nie mogą, bo to już zamach stanu na ściany? Żadna zmywalna farba nie udźwignie zabrudzeń w wiatrołapie. Sama planowałam tylko malować, ale jak u teściów w rok po zamieszkaniu, bez zwierząt i małych dzieci na gwałt kładli tapetę, bo już nie bylo co zbierać to postanowiłam nie byc taka odważna i położyłam na farbę glasser. Mało tego. Jak się w tamtym czasie zaczęłam interesować tematem to się okazało, że wśród znajomych NIKT nie ma gołych ścian w wiatrołapie. I jeszcze jak przypominam sobie mój przedpokój w mieszkaniu, to po pół roku nadawał sie do malowania :yes:

 

Z Meli zgadzam się przynajmniej pointą ;) zrób Aniqa jak uważasz :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :):)

Ja się absolutnie nie obrażam Mel , cieszę się ,że wyrażacie swoje opinie , bo zawsze mogę do tematu popatrzeć z innej prespektywy :)

 

Asiu ja na przyłączenie gazu czekałam 9 mcy!! Strasznie długo! Ale ponieważ z prądem tyle nerwów "zjadłam " to przy gazie stwierdziłam ,że szkoda mojego zdrowia i relax :cool:. Umowę podpisaliśmy w lipcu 2013 ,a wykonanie kwiecień - maj 2014!

Wczoraj podpisałam już umowę na puszczenie gazu już do mojego domku:) Dali nam termin ,że musimy zacząć używać gaz do 30-06-2014, więc i tak musieliśmy to zrobić.

 

Tak sobie pomyślałam ,żeby tapete dać ewentualnie na jedną ścianę tylko .Na przeciwko szafy , ale szafa będzie dopiero za kilka m-cy (ok .3-4) , bo wcześniej musimy jeszcze garderobę zrobić do sypialni.

I pewnei na poczatku pomalujemy chyba a może jak będziemy montować szafę to wtedy nakleimy ?

 

http://i57.tinypic.com/33cx3r6.jpg

Ta ściana z płytą ma raptem 1,86 m .

Wczoraj sprzątaliśmy trochę w domu. Mąż pomalował łazienki a dziś lecimy podkładem salon i sufity w korytarzu.

Edytowane przez aniqa1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tam oj tam... to swojego zdania nie mozna miec? :p

 

ja planuje pomalowac sciany i nie klasc tapety,ale to nie oznacza ze ktos nie moze.. no bez przesady... zle mnie odbieracie :p

 

W obecnym mieszkaniu mam biale sciany... mieszkamy tutaj 3 i pol roku...dzieci juz je malowaly kredkami, raczkami od czekolady umazaly:cool: itp..

i powiem wam, ze biore wilgotna sciereczke i jest czysto :yes:

 

 

Aniu tymi zdjeciami poprawiasz mi humor...ja dopoki nie odnajde okapu:bash: to nie moge zamowic szafek...:cry:

mam ten problem, ze glebokosc gornych szafek jest na 30cm, wiec okap tez taki musi byc no i na szerokosc 90cm.

i ubzduralam sobie ze ma byc malo widoczny...nie teleskopowy... wiec jeszcze trudniej z poszukiwaniami :(

 

ehhh ide sobie strzelic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze...powoli zaczynam sie poddawac.. bo kuchnia idzie w tym kierunku ktorego staralam sie uniknac.. robi sie taka nie moja :cry:

 

okap ktory mi sie podoba ma gl.30, ale w szerokosci jest na 77 lub 99cm... indukcja ma 80cm... szafka do okapu 90cm... wiec dupa...nie wiem czy ten mniejszy moze byc... no i jak z pochlanianiem, skoro on jest ukryty, czy da rade z para?

 

wyglada tak

http://image.ceneo.pl/data/products/16383275/f-faber-victory-99.jpg

 

probowalam z moim pogadac ale on sie odwraca na piecie i nie chce rozmawiac na ten temat :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tam oj tam... to swojego zdania nie mozna miec? :p

...

 

No jak nie można. Dyskutujemy sobie :hug:

 

...

ja planuje pomalowac sciany i nie klasc tapety,ale to nie oznacza ze ktos nie moze..

...

 

Chciałam jeszcze zwrócić uwagę, że tapeta to nie jedyna opcja zabezpieczenia ścian przed brudem :no:

 

- są tynki strukturalne (też nie lubię, ale wybór jest ogromny, więc można znaleźć coś ciekawego)

- jest lakier

- okładziny

- pewnie jeszcze inne czary mary, o których pojęcia nie mam :rolleyes:

 

Mój tato ma stiuk perłowy. Śliczne :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam !nie ma poddawania się !

 

Ja mam okap Amica OKC coś tam coś tam , głośność na najwyższym 54dB , 620 [m3/h], kosztował mnie 1 025 zł.

Wczoraj próbowałam to to uruchomić i w końcu sie udało ( sterowanie dotykowe) nie zauważyłam

czerwonej kropeczki na środku, którą trzeba przycisnąć .Póki co to jestem zadowolona , bo już dając rękę pod okap ok. 20cm to już czuć jak zasysa powietrze. :eek:Dodatkowo jeszcze dolną część można otworzyć podczas gotowania i jest pochłaniacz.

 

Mel

ile kosztuje ten Twój? aż taki drogi jest?

Czasami trzeba iść na kompromis, ale nie rezygnuj ze swojego " swojestwa" bo to Twoja kuchnia raczej.

 

Asia widziałamkiedyś na fotce FB u znajomej własnie takie coś , nie wiem sama co to było:

ściana w kolorze beżu miała jakieś zote i beżowe płatki? Ale tylko pod wpływem światła z aparatu połyskiwały. Nawet fajne to było.

Edytowane przez aniqa1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Chciałam jeszcze zwrócić uwagę, że tapeta to nie jedyna opcja zabezpieczenia ścian przed brudem :no:

 

- są tynki strukturalne (też nie lubię, ale wybór jest ogromny, więc można znaleźć coś ciekawego)

- jest lakier

- okładziny

- pewnie jeszcze inne czary mary, o których pojęcia nie mam :rolleyes:

 

Mój tato ma stiuk perłowy. Śliczne :yes:

o właśnie lakier... Ania wy go dajecie w korytarz po co? tylko dla tych drobinek czy właśnie macie sprawdzone i wiecie że brud się tego nie chce trzymać?? to we wiatrołapie by to było czad :D a są matowe???

 

kurna ja chciałam białą ścianę... no ewentualnie jasną szarą... muszę mieć gładką farbę i basta! :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie matowe, no powiedzmy satynowe lakiery, bez pyłu, brokatu czy innych. Kiedyś moja koleżanka mi mówiła, że zamierza sobie takim czymś pokryć ściany w wiatrołapie, ale jak to się sprawdza i jak się nazywa - nie wiem :(

 

Z okapami to są jakieś wyliczenia wydajność względem metrażu, a raczej kubatury kuchni. Mi montażysta powiedział, że ponad 900 m3 to minimum. I taki kupiłam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten lakier jest w macie, półpołysk i połysk. Ponteck chyba się nazywa . Dajemy dla drobinek i utrzymania czystości.

Ten pyłek to będzie widoczny jak się światło zaświeci lub słońce padnie .

 

Jeśli chodzi o te wydajnośći wyciągów to trzeba ponoć pamiętać ,że jak za duży weżmiesz to ciepło wyciąga razem z oparami .

Ja mam kuchnię 8 m2 więc mam nadzieję ,że wystarczy:)

 

A taki 900 to chyba nieźle głośny nie? Te "zwykłe " to mają chyba wydajność 300-420 m3.

 

 

edit:

Kurde taki sam tylko o wydajności 900 ma 52 dB:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...