Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róże w ogrodzie M95 L by Aniqa1982


aniqa1982

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

m&m powiem Ci , że wczoraj byłam od rana do wieczora na budowie i szczególnie zwróciłam uwagę na to jak słońce " przechodzi" przez dom. Więc już się rozmarzyłam : poranna kawka na tarasie w słoneczku :D

córcia wstaje też z porannym słoneczkiem, koło południa światło "wchodzi" do salonu przez okno i po południu słońce w kuchni i sypialni . Najbardziej cieszy mnie odpoczynek po pracy w zacienionym tarasie z widokiem na ogród :) kiedy to nastąpi w końcu ?

już się nie mogę doczekać :)

Póki co hudraulika rozpoczęta, na razie zrobiona w łazience głównej. Potem dodam zdjęcia :)

Miłej niedzieli !! :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam wczoraj na budowie i zrobiłam kilka zdjęć , ale było juz dosyć ciemno i nie wyszły za dobrze.:(

http://i43.tinypic.com/zwca8.jpg

Rurki na wodę do kranu w łazience głównej nad wanną.

http://i44.tinypic.com/ehljxj.jpg

Dojście do pralki.

http://i44.tinypic.com/34s54ch.jpg

I do prysznica.

W sobotę dalsza część hydrauliki .WC i Kuchnia.

Wczoraj otrzymaliśmy kolejną porcję bardzo ładnej ziemii .

Więc w sobotę będę pracowała z Panią Łopatą :yes:

Może wtedy zrobię jakieś lepsze fotki .

Dziś jeszcze wybieram się do PGNiG dowiedzieć się ile wyniesie nas cały przyłącz gazu .

Wtedy zdecydujemy ostatecznie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam wczoraj w PGNiG, dowiedzieć sięo przyłączenie gazu do naszego domu.

Gazociąg kończy się u sąsiadów i żeby mnie podłączyć , muszą rozbudować sieć. Nie ma problemu, ja nic za to nie płacę.

Wydatki zaczynają się od momentu przyłącza od "nitki " gazociągu do domu. Do 15 m jest stała opłata ok 1900 zł brutto. Nasz przyłącz to ok 13 m.

Wg naszych warunków , które były wykonywane do projektu budowlanego skrzynkę z licznikiem mamy w ogrodzeniu. Ponieważ nasza uliczka jest wąska , stwierdziliśmy ,że dla bezpieczeństwa lepiej chyba przenieść ją na dom . I tu zaczynają się schody...

Oddział w moim mieście nie wyraża zgody na przeniesienie, radzą żeby odwołać się do Karpackiej Grupy Gazowej. Jesli się zgodzą to ok, jeśli nie to zrobią gaz w ogrodzeniu ,a mój przyłącz wyniesie 3 m i zapłacę też 1900 zł brutto.

W takim wypadku muszę na własną rękę i przede wszystkim koszt zamówić koparkę , kupić rury i podłączyć to do domu . Odbiór , mapka itp ich nie obchodzi.

W przyszłym tyg. będę dopiero wiedziała w jakich granicach zamknie się wycena :( Na dzień dzisiejszy jest to koszt "tylko" 1900 zł brutto za 3 m przyłącza.

Dezet jak to było u Ciebie?Gdzie masz licznik i skrzynkę?

Dodam , że rok temu jak składaliśmy wniosek ookreślenie warunków , to Pani mówiła ,że nie będzie problemu w przyszłości zmienieć usytuowanie skrzynki.

 

 

:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenę podobną zapłaciłem- też mieszcząc się w 15m rury i przyłącze jest na budynku, bo tak chciałem. Na razie rura osłonięta i zabezpieczona. Skrzynkę mogę zrobić sobie sam- nie ma przeciwwskazań, a zakup arkusza brązowej blachy(identycznej jak blachodachówka), pocięcie i wygięcie odpowiednio to koszt do 150 zł, zamiast ok.400-500zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadam i pozdrowienia zostawiam :)

Doczytałam zaległości i widzę, że rozmyślasz nad gazem kontra węgiel?

To samą łamigłówkę mam... U nas gaz niby jest we wsi, więc jakby problemu nie ma..

Tylko tak podczytuje gdzie się da jakie to są koszty później w czasie ogrzewania..

Hmm... z węglem niby ponoć taniej... ale.... Tak jak wspominasz.. bieganie, podkładanie, pilnowanie, brud, syf i co ważne a nawet uważam najważniejsze przy tej formie ogrzewania... żeby dostać dobrej jakości węgiel to też jest nie lada wyzwanie... Węgiel - węglowi nie równy. Moi rodzice zapłacili za węgiel 800zł/t i ładnie mówiąc... rewelacyjny ten węgiel nie był... Więc trzeba też wziąsć pod uwagę to, że żeby kupić dobrej jakości węgiel loteria... a jak już gdzieś się trafi to i cena już wzrasta... Więc w sumie... pózniej suma sumarum porównując koszta, wcale ten gaz tak dużo drożej nie wychodzi od węgla...

Niewiem.. to są moje takie rozmyślania na ten temat....

 

My jesteśmy już po elektryce.. niestety z dalszymi pracami czekamy do lata... finans się ukrócił i trzeba trochę uzupełnić sakiewkę. Także nic w sumie ciekawego się u nas nie dzieje...

 

A wy jakie plany teraz macie na dalsze prace?

 

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , witam ! :)

Alexandro też przychylam się do gazu bardziej, z tym ze wolałabym skrzynkę na domu jednak . No na razie czekamy na wycenę firmy , która się tym zajmuje . Póki co to w tym tygodniu , być może w piątek ma przyjechać nasz Pan T (tzn od tynków) , żeby dokładnie już przeliczyć narożniki , jakieś uszczelki przy oknach cz jak to tam się nazywa oraz piasek ile trzeba będzie i jaki zamówić,bo umówiliśmy się na robotę bez materiału .

Jeszcze nie zamówiłam parapetów, ale mam już wycenę i jutro będę zamawiała. Czas oczekiwania ok 1,5 tygodnia , więc zdązymy spokojnie , bo firma ma być w połowie czerwca. Pan T ma nam je osadzić od razu. Alex w tym roku chcemy jeszcze zrobić ogrzewanie jesienią. Cały czas zbieramy fundusze , ale co tylko możemy i się da to robimy SAMI. Ostatnie dwa weekendy z powodu rodzinnych imprez okolicznościowych w zasadzie nie robiliśmy nic, tylko dokończyliśmy ślepe wylewki w kotłowni i łazienkach. Robił teść i mąż i zeszło im raptem 2 godzinki. :) Zdolne bestie :)

A ty masz już w końcu te okna? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę ile ton tego węgla trzeba na ogrzewanie domu ok. 110m2: 3-4? x800- średnio z 3000/rok. A do tego trzeba palić, żeby nagrzać wodę- kolejna tona+ drzewo, rozpalanie, popiół, bałagan. Teraz w słabo ocieplonym mieszkaniu (2 osoby, ok80m2) rocznie 2,5-2,7tys za gaz na wszystko:co, cwu i gotowanie, więc gdyby wyszło podobnie w porządnie ocieplonym domu, to wcale bym się nie zastanawiał. Może być drożej, ale to cena komfortu.

Bynajmniej nie namawiam na gaz- to takie moje przemyślenia. Dopiero wykonanie OZC pokaże, ile dom będzie potrzebował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak poprawnie wyliczyć...?" Jak w ogóle wyliczyć- próbowałem kilka podejść do programu, nie zrozumiałem go jeszcze, za dużo informacji, jakby brak powiązań między zakładkami i chyba najlepiej będzie zlecić np. asolt-owi z forum.

Dezet skoro Ty masz problem z tym obliczeniem to ja się nie dziwię sobie , że nie dałam rady.

Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o OZC i chyba rzeczywiście poproszę Asolt-a o pomoc. Dzięki :)

A jeśli chodzi o ten program i jeśli Ty też na tym samym próbowałeś liczyć to nasze odczucia są identyczne ;)

 

Alex chciałabym zobaczyć w końcu te Twoje okna! Może założysz dziennik ?

:popcorn:

 

A chciałam jeszcze dodać ,że we wtorek zamówiłam parapety do domu.

Zostały ostatecznie z aglomarmuru - kolor Botticino , grubość 3 cm. Zauważyłam ,że kolor bardzo popularny .

Mają przyjechać max. za 1,5 tyg.

Na wszystko trzeba czekać , no ale Tynkarze też tak jakoś mają być , więc może zdążymy :) Pan T będzie w niedzielę i dokładnie będziemy wiedzieli kiedy ruszą tynki.

Miłego dnia wszystkim!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jaki ostatecznie Wam kąt dachu wyszedł?? Bo coś wspominałaś że dekarze pozmieniali. My mamy w projekcie 30 ale zastanawiamy się nad podniesieniem ponieważ widzę że będzie bardzo płaski ten dach. Fajnie że robicie już tynki...pewnie w następnym roku już zamieszkacie u siebie:) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mari mamy ok 35- 40 :(Nie powiem Ci dokładnie , bo nie wiem. Do 35 max i tyle wg mnie , bo to zaburzy cały wygląd domu !

Nasz jest trochę za wysoki , z przodu tego tak nie widać na zdjęciach , ale od tarasu już tak.

Jeśli chodzi o wprowadzenie się to chcielibyśmy na zimę 2014 r. Tak nam się marzy, ale fundusze są na wyczerpaniu więc jak zrobimy ogrzewanie w tym roku jeszcze to byłoby super :) I reszta w następnym roku. Najważniejsze wyposażenie domu mamy swoje , więc może się uda. Posiadamy meble , agd , rtv itp. , więc w razie czego mamy z czym iść ;) Wiadomo ,że kuchnię i łazienki to trzeba zrobić super. Mebli do kuchni nie chcę brać , tylko zrobić nowe wszystko. Te miałam robione na wymiar, więc nie będą za bardzo pasowały do nowego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś spytam - jak się prezentuje ten Diament Plus IceCrystal? Oglądałem ostatnio wystawki na składzie budowlanym i zastanawia mnie czy bardzo widać na dachu te świecące cętki?

Na ekspozycji nie wyglądało to zbyt ładnie na rudym kolorze (chcemy akurat czarny) - badzo się świeciło.

Facet w składzie mówił, że po czasie minimalnie matowieją te cętki i nie widać bardzo. Z bliska tak, ale z ulicy patrząc na dach pod kątem już niby mniej.

Jak to jest w rzeczywistości?

Żonie nawet mniej to przeszkadzało jak mnie. Niby kobiety mają lepsze oko i zmysł estetyczny.

Pierwsze wrażenie jest takie, jakby przed chwilą padał deszcz na tą blachę albo efekt tych świecących plam na liściach lipy lub klonu w lato.

Masz może jakieś wyraźne zdjęcia waszego dachu?

Edytowane przez Donvito76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donvito76 powiem Ci że na dachu np. z ulicy nie widać tych cętek tak bardzo. Widać ,że dach jest jakiś inny ale trzeba się wpatrzeć ,żeby te cętki zobaczyć. Wg mnie jest zmrożony ;)Jutro będę na budowie to zrobię Ci zdjęcie z ulicy i z bliska, jak to wygląda. Dom mam 15 m do ulicy więc sam ocenisz jak to wygląda. Nam się podoba, jest dłuższa gwarancja na Diament i ogólnie jest to coś innego . Jutro wieczorem postaram się wstawić dla Ciebie te zdjęcia. Obejrzyj sobie wstecz u mnie też . Ja odnoszę wrażenie , że jest grubsza ta blacha od innych ,a może to takie złudzenie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...