Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róże w ogrodzie M95 L by Aniqa1982


aniqa1982

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

...naturalny granit w gabionach??:o

a czy gdzieś było mówione że to ma być granit w nich??

 

edit

przecież można tam i innych kamieni nasypać:

http://www.devoran-garden-gabions.co.uk/images/slide1.jpg

http://www.metpartner.pl/_foto/bandera/gabiony_3.jpg

 

do wyboru-do koloru

http://www.dlazbasm.cz/images/uploaded/168030.jpg

 

a dla domku w lesie opcja po taniości z znalezionych szyszek i kory :)

http://6.g.infor.pl/p/_files/195000/szyszki_i_kora_4.jpg

do tych koszy się sypie co tam komu pasuje, na co go stać :)

 

 

 

ja strasznie love te gabiony, my zrezygnowaliśmy ostatecznie z tego pomysłu na front - ale jakiegoś małego sobie gdzieś wcisnę na ogródku może :lol2:

Edytowane przez lukasz69karolina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałam za 250 zł albo 270 zł. Nie pamiętam dokładnie bo nie interesowało mnie to tak bardzo. Do naszej bryły nie pasują gabiony :)

 

Do tego wypełnienie jest osobno. Według mnie to drogo :(

 

Karolina, ja chyba mam coś dla Ciebie gabionowego do ogrodu, do tego DIY. Poczekaj, poszukam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy gdzieś było mówione że to ma być granit w nich??

 

Tak sobie przyjęłam bo dla mnie gabion = granit :lol2: Moim zdaniem najładniej wygląda :p

 

przecież można tam i innych kamieni nasypać - takich by pasowały do cokołu i kostki :)

 

taki luźny pomysł - trzeba by wybrać konkretne kolory i przypasować - a nuż będzie pasowało :-P

 

Sama jestem ciekawa jaki aby pasował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego wypełnienie jest osobno. Według mnie to drogo :

 

No wiadomo że jeszcze wypełnienie :roll: Tona kamienia nieregularnego do nas to ok. 100zł netto + 900 zł transport.

 

EDIT: My za m2 szarej kostki płaciliśmy 230zł netto.

Edytowane przez Ślężankaaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

No w sumie podobne do Twojej pierwszej inspirki. Z drewnem nawet fajniejsze - klawe ławeczki :yes: :D dla młodzieży... wokół ogniska...

właśnie takie miejsce na ognisko planuję jak już moja młodzież dojrzeje :lol2: tam na polu przed domem - tam będzie ich królestwo :)

 

Tak sobie przyjęłam bo dla mnie gabion = granit :lol2: Moim zdaniem najładniej wygląda :p

...

Sama jestem ciekawa jaki aby pasował :)

hehehe w pierwszej chwili mi też ma myśl przychodzi od razu granit - mi też najbardziej się takie podobają i mało tego... powiedziałam że jak mamy mieć to kostki mają być ułożone na sobie równo :yes: a nie wrzucone i poprzekręcane jak leci - Ł zwątpił :p i odstąpiliśmy od tego pomysłu, choć on sam na to wpadł i bardzo takie chciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łaaaaaaaaaaaaaaaaałłłłłłł!!!!

JAkie fajowskie wypełnienia! szyszki nawet !niezłe!

 

Ale kurde strasznie to wychodzi drogoooo :bash:

 

 

A powiedzcie mi , bo tak gadacie czy pasuje zcy nie .

Czy do naszego domku pasuje czy nie ?

Jak myślicie???

Zaraz poszuklam fotki całego domku :)

 

Ślężanka na pewno wszystko musi być przemyślane i wykonane ze smakiem podoba :)

hihi

To są tylko takie pierwsze przemyslenia , bo za 2-3 tyg. ma być firma od kostki i muszę się zdecydować na kształt i kolor ,ale żeby wybrać to , to muszę też wybrać coś na cokół , który chciałąbym żeby pasował do ogrodzenia , którego jeszcze nie mamy , a będzie robione w przyszłym roku raczej.

 

Hahahaha :rotfl:

 

Takie masło maślane jak widać

Edytowane przez aniqa1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro o cenach to też Ci Aniqa powiem co pamiętam...

 

Kostka granitowa kosztowała nas jakieś 220 zł za tonę + transport. Standardowa cena to bardziej od 300 zł wzwyż. Z tony wychodzi jakieś 6 - 8 m2. Ułożenie kostki granitowej to 80 zł/m2.

 

Kostka betonowa kosztuje powiedzmy w okolicach 45 zł/m2 (producent Kaczmarek był nam polecany). Ułożenie kostki to było jakieś drugie tyle - też za m2.

 

No i do tego dochodzą materiały: żwir, piach, cement, klej, obrzeża (liczone za m bieżący)... No zbiera się tego trochę :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nas m2 (podbudowa, kostka, robocizna) wyniósł ok. 167 zł.

 

Poniżej wydajności kostki granitowej. U nas się to sprawdziło:yes:

Rozmiar:

Kostka 4/6cm 6/8cm 8/10cm 15/17cm

kostka granitowa szara 8.0m2 6.5m2 4.5m2 2.7m2

kostka granitowa szaro-ruda 8.0m2 6.5m2 4.5m2 2.7m2

kostka granitowa czerwona 7.8m2 6.2m2 4.2m2 2.2m2

kostka granitowa czarna 7.5m2 6.0m2 4.2m2 2.0m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując jeszcze do gabionów to można je DIY i wtedy na pewno są tańsze ... jeśli będziemy robić gabiony to na pewno DIY bo na inne na 100%%%% nas nie stać, zresztą wiele rzeczy robimy z M samodzielnie, tak że nawet bym nie pomyślała o kupowaniu gotowców ;-P, a wypełnienie ... rzecz gustu , mnie się bardzie podobają takie zwykłe nieregularne kamienie typu kliniec czy jak się toto zwie,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...