Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róże w ogrodzie M95 L by Aniqa1982


aniqa1982

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Dziewczyny tak sie zadomowilam , ze tylko gotuje piore i ...... o zgrozo .....................piekę !!!!!!!!!!!

Dżizas!

 

Caly ten tydz jestem w domku i nie mam czasu na nic! :eek: haha

 

Teraz przymierzamy się do kostki i niestety ekipa miała byc za tydzień a okazalo się w tym tyg ,że bedą za 3 !!!!!!!!!!!:bash::bash:

 

no kurde !!! ale tych wlasnie chcemy , bo widzielismy jak pracują a poza tym kto mi tak szybko przyjdzie teraz/?:bash:

 

 

ehhh

 

Musimy przełknąć tę gorzką wiadomośc , ale mamy czas na zastanowienie się nad poważnym dylematem !!

 

Otóż :

kostka miała byc tylko wokół domu -tj. odbojówka + chodnik do furtki+taras + wejście . ( ok . 70 m2)

Cały wjazd od ulicy do garażu (to jakieś 50 metrów !) miał być z krawężników + kamień . ( ok 150 m2)

 

Teraz zastanawiamy się czy może też wjazdu nie zrobić z kostki , ale to już jest ogromny wydatek w tej chwili i po prostu zostaniemy na 0 zł .

A jeszcze musimy jakoś poprawić ogrodzenie z przodu + wiadomo zima za niedługo i opłaty za ogrzewanie dojdą.

 

Tak sie zastanawiamy , czy zrobic kostke wszedzie czy za kilka lat po prostu sie dokończy?

 

Ale teraz kamien tez wyjdzie kilka tysięcy i w sumie za kilka lat kostka dalej następne kilkanascie tysi. :bash::bash:

Ale kamień stanowiłby już dolną warstwę i tylko poszłaby podsypka cementowa i kostka. Wiec mniej kasy.

 

 

Sami juz nie wiemy czy zrobic to teraz i zostac z niczym? czy po trochę i jezszce coś innego za t kasę zrobimy?

 

HELP !

 

poradzcie cos:(:confused::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej:)

 

Skoro kamień się nie zmarnuje, to zrobiłaym tylko kostkę wokół domu, a dojazd tymczasowy. Zawsze znajdą się jakieś ważniejsze sprawy, niż podjazd, który jak by nie było będzie przejezdny, tylko niedokończony;)

 

Znam ten ból cenowy - od bramy wjazdowej do garażu mam 75 m! ale nie mogę tego podzielić na etapy, bo niestety wszystko jest ze sobą połączone, a podjazd przecina drogę wyjścia z budynku. Idź kup ładne duperelki, a kostka jak kocha, to poczeka;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć !

dziewczynki przestawiłam się bez trudu !!

 

Mieszka się suuuuper :)Krzatam się jakbym mieszkala nie wiem ile:lol2:

 

Serducho skacze za każdym razem jak wchodzę do domku :)

 

 

Mari jeszcze nie mamy parapetów , ale właśnie się zastanwimy jakie wybrać.. ?

Witam ,gratuluję przeprowadzki i łatwego zaklimatyzowania się w nowej przestrzeni:)Jeśli chodzi o parapety to ja mam z blachy ,tylko tej grubszej.Są bardzo sztywne, w kolorze okien- orzechowe.Bardzo jestem zadowolona:) Pozdrawiam cieplutko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że kamyczkowy podjazd może się okazać całkiem praktyczny i ładny jeśli będzie prawidłowo wykonany - spięty krawężnikami i ubity, żeby te kamyczki nie wyskakiwały za każdym razem. Jeśli jest taka opcja brana pod uwagę to chyba podobnie jak dziewczyny skorzystałabym z niej ;) Mam chyba sąsiadów co mają kamyczki docelowo. Nie wiem na ile nie jest to uciążliwe, ale wyglądowo to całkiem spoko, może się przejdę i zrobię cichociemne fotki :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. my mamy grys przed bramą - od bramy do ulicy. Tylko błąd, że nie zrobiliśmy od razu krawężników, bo się brzydko z trawą łączy, ale ogólnie to jest całkiem spoko :yes:

 

I fotki z netu:

 

http://pu.i.wp.pl/k,MTE4ODY2MzUsNDYwODYxMTA=,f,3006.jpg

 

http://www.iletokosztuje.info.pl/wp-content/uploads/2013/10/photo07.jpg

 

http://pu.i.wp.pl/k,Njc0ODc3NzUsNDY1ODExMzU=,f,podjazd_dla_samochodu

 

http://www.maopalek.mojabudowa.pl/pliki/maopalek/image/podjazd/img_1767.jpg

 

http://www.miski.mojabudowa.pl/pliki/miski/image/miski%20zdjecia/2012-05-26_13_04_03.jpg

 

Wg mnie wygląda bardzo schludnie i nowocześnie :yes:

Edytowane przez asiazett
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia dobrze prawi... my u siebie tez w planach mamy jakis tluczen, ubic go, zagescic i niech sobie przez jakis czas bedzie, dopoty nie nazbieramy na konkrety :)

oczywiscie bedzie maly problemik-slady po butach w domu ;) ale nie bedzie wpadania w bloto... lepsze to niz blotecko w progu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic mądrego już ja nie napiszę :-P

 

u nas też jest masa kostki do położenia :bash: ok 200metrów to sam podjazd pod garaże + chodnik od futrki i dookoła domu na metr gdzieś... o zgrozo!

na pewno nie będzie tego przed zamieszkaniem, bo nie ma na to kasiorki :(

 

na Waszym miejscu bym zrobiła właśnie tą opcję tańszą która się potem przyda i tam pod kostkę, więc nie będzie to potem do rozebrania i wywalenia... albo jak prawią dziewczyny zostawić te kamyczki na zawsze - choć do mnie to nie przemawia osobiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniqa powiem z własnego doświadczenia. Ja bym się zdecydowała na położenie kostki tam gdzie planowaliście a podjazd przygotowała pod ułożenie kostki w przyszłości. My robiliśmy od razu całość ale po jakimś czasie ubzdurało mi się dołożenie dodatkowych m2 (nie posłuchałam męża aby od razu zrobić dodatkową ścieżkę:rolleyes:) i od nowa był syf - ziemia z korytowania, tłuczeń itd. :bash: Ja bym nie chciała dwa razy przechodzić przez takie roboty ziemne :no:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny dzięki za porady , widzę że każdy za kamieniem.

Chyba faktycznie tak zrobimy ....

 

Ciągnie mnie , żeby zrobić już raz a dobrze , ale późniejszy brak kasy mnie przeraża.

Dojdą jeszcze wyższe rachunki za gaz co miesiąc (ogrzewanie ).

 

Ps a wiecie , że stan licznika wysyłam sms em do Gazowni, bo miałam do wyboru sms albo gadka przez tel z jakąś gadającą pocztą :eek: ?????

co to nie wymyślą ;) hehe

Nie zgodziłam się na prognozy i sama podaję licznik co miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...