Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róże w ogrodzie M95 L by Aniqa1982


aniqa1982

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dezet

 

Alex chciałabym zobaczyć w końcu te Twoje okna! Może założysz dziennik ?

:popcorn:

 

Założę, założę.. Teraz póki co.. za wiele się nie dzieje.. Kwestia finansowa nie pozwala nam działać dalej... Także teraz w sumie nie ma co nawet pokazywać... Wstawiliśmy okna, zrobiliśmy elektrykę i czekamy na sierpień na wykonanie wentylacji mechanicznej. Może wtedy założę dziennik? Obiecuję ... na pewno to zrobię... :rolleyes:

 

No i ja też czekam na te nowe fotki... Chetnie zobacze wasz domeczek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety pogoda okropna :( Donvito76 nie dało się zrobic dobrego zdjęcia , bo cały weekend padał deszcz i było pochmurno. Dach wygląda tak jakby nie było w ogóle tego "szronu ".Ma się rozpogodzić to na pewno zrobię nowe fotki. :) Na razie dodaję takie , zrobione wczoraj. Jak przybliżysz to widać trochę. Powiem ci ,że ja na pewno nie zmieniłabym blachy na inny wzór . Diament bardzo nam się podoba i wcale nie jest jakiś za bardzo błyszczący .Szukalismy takiego koloru pomiędzy matem a połyskiem :)

http://i41.tinypic.com/29y02du.jpg

Alex jak już tyle zrobiliscie to na pewno jest co oglądać ;) Czekam z niecierpliwością :)

A my mieliśmy dzis spotkanie z Panem T. Wstępnie umówiliśmy się na połowę czerwca. Uzgodniliśmy dokładnie ile potrzeba materiału.

Nie pamiętam czy wczesniej wspominałam,że mamy gości w domku . Jeśli tak to wybaczcie ,że się powtarzam;)Są pisklaczki w gnieździe , ale się pochowały podczas robienia zdjęcia.

http://i41.tinypic.com/2qd2aom.jpg

W zeszłym roku,po wymurowaniu bloczków betonowych na fundamentach , pomalowaliśmy od wewnątrz i zewnątrz ścianki Dysperbitem , które zostały potem zasypane piaskiem. Niestety "nadgorliwa " żona pomalowała również wewnętrzne ścianki w kotłowni, które Pan T kazał wyczyścić przez zrobieniem tynków. Tak więc M wczoraj czyścił to co Ja "zepsułam " :( Narobił się biedny .

Oto efekt :

http://i39.tinypic.com/2s60chd.jpg

Dodatkowo przygotowaliśmy już dom na przybycie ekipy od tynków.

Posprzątaliśmy wszędzie, M obciął wszystkie wystające gwoździe , druty , odbił pozostałe deski itp.

Przed domem jest po tych deszczach bardzo grząsko i mamy nadzieje ,że w końcu przestanie padac oraz ,że wysuszy ziemię. Nawieźlismy sporo nowej .

Po deszczach okazało się ,że gwałtownie zaczął rosnąć nam trawnik !! wyrasta nam perz oraz m.in. .... rzepak ?!

http://i40.tinypic.com/2ywiuip.jpg

Chyba musimy to opryskać . A może posiać trawę żeby zginęło to dziadostwo?:stirthepot:

Edytowane przez aniqa1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do trawnika to raczej będziecie musieli go opryskać i dopiero wtedy będzie można posiać nowa trawę. Ponieważ za każdym razem kiedy będziecie go kosić będzie odrastać ten perz.

Bardzo mi się podobają Wasze okna. Macie 2 kolorowe tzn. na zewnątrz brązowe a we wnątrz białe? Czy całe są brązowe. Bo my z mężem właśnie rozglądaliśmy się za 2-kolorowymi. Ciekawe jak to się będzie prezentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1,5 tyg ma przyjść wstępnie do nas ekipa Pana T od tynków.

Mamy nadzieję , że przestanie w końcu padać, bo na działce mamy bagno :(

Będziemy tez niedługo ocieplać podmurówkę na fundamentach , prawdopodobnie Aquastyrem i od razu wtedy zrobimy chyba drenaż wokół domu.

Niestety teraz widać ile wody stoi. Wprawdzie wiosna jak ta , taka deszczowa nie jest co roku ,ale lepiej się zabezpieczyć na przyszłość.

Mieliśmy też zamawiać piasek ale na razie musieliśmy się wstrzymać, bo żadne większe auto nie da rady wjechać na działkę :(

No cóż czekamy na poprawę pogody. :sleep:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Nas na działce też woda stoi prawie po kolana w niektórych miejscach ....ciągle pada:( praca została przerwana. Powiedz mi czy ty zmieniałaś wysokość okien? Bo bardzo mi się wydaje że są wysokie;/ Czy można teraz w trakcie budowy domurować jeszcze na jeden pustak tak jak jest u ciebie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mari ,

ja zmieniałam wielkość okien. Kierownik budowy nanosi ewentualne zmiany w dzienniku. Podam Ci wymiary naszych okien :

sypialnia- 210/150

kuchnia- 150/150

salon- 180/150

drzwi tarasowe- 180 / wysokości tu nie pamiętam;/ ( wyjście na taras od razu zmniejszyliśmy , bo chciałam większy kącik wypoczynkowy w salonie , a ponieważ obok jest duże okno to jest i tak jaśniutko, zresztą wcześniej są zdjęcia i widać :))

pokój 1-150/150

pokój 2-150/150

łazienka- 90/150.

No i ja zlikwidowałam też te dwa małe okienka w sypialni i pokoju 2 .

Zmiany można zawsze zrobić w trakcie z tym , że kierbud musi to nanieść potem. Teraz nie ma raczej typowych wymiarów np okien, i tak robią zamówienie jak Ty sobie życzysz. :)

Jeśli zaś chodzi o tą wodę to sąsiad zrobił ostatnio drenaż i po tych ulewach my też będziemy musieli zrobic pewnie.

Edytowane przez aniqa1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety straszą ,że podobno całe lato ma być pod deszczową chmurką :(

Wczoraj pojechałam na budowę i w sumie w większości woda się wchłonęła . Najgorsze jest to , że jesienią nie zdążyliśmy ocieplić podmurówki i teraz woda zaczyna "stać" wokół domu przy samych fundamentach:(

No ale nic nie zrobimy , musimy czekać aż pogoda sie poprawi a mury porządnie wyschną, żeby to ocieplić i przysypać tak jak ma to być zrobione.

Dezet Ty widziałam od razu ocieplałeś. Czy ja będę musiała teraz jeszcze raz przeczyścić ,pomalować podmurówkę i ocieplić ? Czy od razu na tym co jest ?W niektórych miejscach , ale to w niewielu naprawdę tak jakby łuszczy się dysperbit.

Na razie porobiliśmy rowki ,żeby woda nie "stała" koło samych murów.

Od piątku pada prawie cały czas i jeszcze 3 dni ma tak być :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po południu trochę się rozpogodziło więc pojechałam na budowę.

Wstawiam świeżutkie zdjęcie :

http://i41.tinypic.com/ncf2v6.jpg

Domek prezentuje się całkiem fajnie ( że tak sobie sama pochwalę ;) hehe )

Tylko trawa jak szalona zaczęła wyrastać wszędzie. ;)

W sobotę ma być w miarę ciepło i bez deszczu to pokosimy trochę :yes:

 

Miłego dnia życzę wszystkim czytającym ;)

 

Ps. Donvito , niestety nie jestem w stanie zrobić bliższego zdjęcia ,żeby było widać fakturę blachy.

Widzisz sam ,że na zdjęciach wcale nie wygląda na jakąś błyszczącą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Nie wiem jaki masz grunt u siebie- u mnie była glina i choć domek jest wyniesiony znacznie nad działkę zrobiłem drenaż (kamyczki, rura z włókniną, kamyczki) wokół. Ziemia praktycznie wymieniona przy fundamentach na przepuszczającą, która odprowadzi nadmiar wody drenażem. Fundament mam pomalowany jakimś czarnym mazidłem, nazwy nie pamiętam, potem mam powieszoną folię budowlaną aż do rury drenażowej i dopiero na to styropian- zamocowany jednym kołkiem, dołem przyciśnięty ziemią i drobnym gruzem. Nie kleiłem, bo do folii nic nie złapie.

A Twój domek prezentuje się świetnie!

Zaraz idę walczyć z chwastami, bo pogoda dopisuje- chłodno, ale słonko świeci, deszcze były sporadyczne, nie kataklizmy jak na południu.

Dziękuję za bliskość morza, które jednak ma wpływ na pogodę- latem nie zawsze ciepło, zimy takie sobie, klimat jednak w miarę stabilny( wyjątki też są, ale rzadko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dezet jak widać na zdjęciach woda już wsiąkła, więc nie jest taka zła ziemia.

A ja jeszcze nigdy nie byłam nad naszym polskim morzem ! Zazdroszczę Ci , ja bliżej mam do gór ;)

A jak patrzę na nasz dom to aż serce się raduje :)

Prędzej czy pózniej i tak w nim zamieszkam ;) taki żarcik poranny :D

Jakiś mam dziś humor poprawiony , chyba dlatego , że słońce w końcu wyszło ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie widać, zeby jakoś się świeciła. Sprzedawca blachy ma mnie zabrać na kilka obiektów, gdzie jest ten IceCrystal w "naszym" czarnym kolorze i na żywo sobie zobaczymy z żoną jak to wygląda i czy nam sie podoba czy nie.

Dziękuję Ci bardzo za fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donvito , ja widziałam dwa dachy z Diament Ice Crystal , ale nie w czarnym , więc nie wiem jak to wygląda . Najlepiej " na żywo" widzieć co się chce kupić. :)

 

A jesli chodzi o dzisiejszy dzień to na budowie jedynie chwasty pokosimy , bo znów kolejna impreza rodzinna;)

Ostatnio coś ich dużo :) Parapety już czekają grzecznie , aż zrobimy tynki .

 

Miłego dnia wszyskim !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę M wyciął jeszcze przy oknach szczeliny na parapety.

 

http://i40.tinypic.com/zn390j.jpg

 

Dojechał też dzisiaj piasek do tynków. Ogród suchy , po aucie z piaskiem mało co widać w ziemii :)

Tak więc nie jest źle .;)

Listwy przyokienne są, listwy narożnikowe też , folia na okna itp także .

Jeszcze dowiozą wapno, cement i czekamy na ekipę. :yes:

Edytowane przez aniqa1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...