Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róże w ogrodzie M95 L by Aniqa1982


aniqa1982

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ivy ja mam takiego hopla całe życie ;) hahaha , ale uwielbiam to i już .

 

:

 

ja tez uwielbiam, i mam zachomikowane różne różności świąteczne :cool: wczoraj z pod biurka w pracy wyciągnęłam szklany pojemnik w kształcie choinki na ciasteczka kupiony....7.08.2013 ...to w kontekście chomikowania i kupowania rożnych różności wcześniej :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha biurko w pracy? jesteś lepsza ode mnie :D chylę czoła :)

 

przez moją przestrzeń pod biurowa przewinęło sie mega duzo rzeczy lampy, baterie, lataernki, pościel i wszystkie inne gafzety. niektóre byly tam jak widac dosc długo :-) Bylo to jedyne bezpieczne miejsce jak juz w mieszkania przed przeprowadzka nie chciałam chomikowac na na budowie szaleli fachowcy majacy w poważaniu napis "szklo" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://i62.tinypic.com/2udx8va.jpg

 

Takie coś powstało u córci :) pierwszy raz malowałam z szablonu i trochę widać, ale i tak jest nieźle :)

 

Przepis na pierniczki : 50 sztuk

2 łyżki miodu

2 łyżki masła

1/4 szkl cukru trzcinowego / może być zwykły tez

1/2 opak.przyprawy do piernika

Skórka z pomarańczy

To wszystko rozpuścić w rondelku.

1,5 szkl.mąki

1 całe jajo

1 łyżeczka sody rozpuszczona w 1 łyżce śmietany.

Szczypta soli.

Zmiksować maczne składniki z lekko ciepłą masa z rondelka. Zawinąć w folię i do.lodówki na 1-2 godz.

Rozwałkować na ok 4 mm, wykrawac i piec 10-11 min w 180'C.

Ja dałam je do puszki.jak ostygly to stwardnialy. Na święta ozdobimy :)

Edytowane przez aniqa1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Aniu za przepis - ale za późno :-P

rano wczoraj robiłam już pierniki... wyguglałam jakiś przepis i jazda :D musiałam coś zrobić z glutami, bo byłam z nimi w domu...

wczoraj pierwszy dzień od 1 września opuściły zajęcia w przedszkolu :cool: do tej pory się trzymały dzielnie wszystkich chorobom...

teoretycznie teraz też by mogły chodzić bo tylko lekko katarek mają i sporadycznie coś kaszlną, ale zatrzymałam je w domu by nic mocniejszego nie podłapały od innych zaglucnych na potęgę dzieci! bo takie tam rodzice przyprowadzają :mad:

a dziś mnie dopadło na maxiora :cry: ledwo mówię, głowa mi pęka, gardło pali... buuuuuuuu

 

 

ps. piękne kwiatuszki :)

kiedyś też malowałam z szablonu wzorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hay Aniu:D

Ja nadal czekam na fotki twoich dekoracji świątecznych:yes: a tymczasem mam prośbę:)

Powiedz mi jaką wysokość ma twoja lodówka:D? Wy nad lodóweczką macie pawlacz chyba?? Mogłabyś mi to pokazać tzn zrobić zdjęcie? Bo planujemy zmienić jakoś kuchnie...tzn ulepszyć ją. A że lodówka jest na końcu mebli i strasznie ją widać chcemy zrobić jakąś półkę nad lodówką lub pawlacz tak żeby ją zcalić z meblami.:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mel !:* u nas już przestało wiac a od dwóch dni 9'C!! jak wiosna normalnie!co za dziwna podoga....

 

 

Mari lodówka jest wstawiona jakby w meble .chyba mamy ok 170 cm. Miała być do zabudowy ale byliśmy zmuszeni zabrac swoją starą z poprzedniego mieszkania , ale chyba już nie zabuduję nowej . Te wolnostojące mają więcej miejsca chyba. Nie są tak wąskie.

Nad lodówką njest szafka a obok słupek z piekarnikiem. Meble mamy jak pamiętam na wysokość ok 2,10 m, Jutro postaram się wrzucic fotkę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witaj Iza :):)

Dziękuję i wzajemnie :)

 

U nas pierwsze miesiące ogrzewania domu gazem i pierwsze " wrażenia " ;)

Ogrzewać zaczęliśmy w pażdzierniku ale tak faktycznie kocioł jest już ustawiony non-stop :" (tzn. włącza się sam kiedy temp. spadnie ) od listopada.

 

Mogę podać wstępne zużycie gazu : noc- 18,8 "C , a w dzień 21-22 "C

- pażdziernik 2014 - 67 kubików - 170 zł ( ok 70 zł na gotowanie i mycie)

- listopad 2014 - 113 kubików - 265 zł - ( ok 80 zł na gotowanie i mycie)

- grudzień 2014 - 155 kubików - 342 zł ( ok 120 zł liczę na świąteczne gotowanie i gości ) no i juz mrozy do - 17 'C.

 

Ciepło trzyma dośc długo, ale teraz podłogówkę dałabym w całym salonie ,a nie tylko hallu ,wiatrołapie,łazienkach,korytarzu :mad:

A najlepiej to wszędzie :)W sypialniach jak grzejniki ostygną to robi się trochę chłodno , a tam gdzie podłogówka czyli wszędzie indziej to jest ciepełko :)

 

Ogólnie często nas nie ma w domu i nie muszę się martwić , żeby zapalić w piecu:cool:

Edytowane przez aniqa1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Aniu:)

Co do kosztów zużycia gazu to nie mam pojecia czy dużo czy mało;)

Odnośnie podłogówki w całym domu to mam takie samo odczucie jak ty. Teraz to już bym poszalała i w całym domu bez wahania zrobiła podłogówkę:)

Piec nie podaje wody na grzejniki a podłoga jest nadal ciepła. Ale coż - przegapiliśmy;) możemy sobie tylko pluć w brodę.

 

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...