Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róże w ogrodzie M95 L by Aniqa1982


aniqa1982

Recommended Posts

Karolcia oczyszczenie z chwastów, przekonanie, plantowanie, daliśmy cieniutka warstwę ciemnej ziemii.

Następnie sianie, wałowanie i podlewanie codziennie. Po pierwszym koszeniu nawóz. U nas powoli się zagęszcza.ale i tak nie wiem czemu w kilku miejscach jest ciemniejsza trawa i bujniej rośnie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

czuję że to może być wina braku tego wałowania i ziemi...

 

gdzie się kupuje czarną ziemię???

my kupiliśmy w takim składzie co mają piach/kamyki/ziemię - takie wielkie kupki usypane... ale to chyba złej jakości ziemia bo po wymieszaniu z naszą gliną jest mega twardo :( jakby była sama glina - a nawieźliśmy dużo!

 

wiem że na pewno w marketach/szkółkach roślin można kupić ziemię, ale to w workach - a to wyjdzie koszmarnie drogo :(

gdzie wy kupujecie???

 

myślę że zrobimy jeszcze jedno podejście do tego trawnika - jak nie wyjdzie to będzie to co jest... perzowisko i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czuję że to może być wina braku tego wałowania i ziemi...

 

gdzie się kupuje czarną ziemię???

my kupiliśmy w takim składzie co mają piach/kamyki/ziemię - takie wielkie kupki usypane... ale to chyba złej jakości ziemia bo po wymieszaniu z naszą gliną jest mega twardo :( jakby była sama glina - a nawieźliśmy dużo!

 

wiem że na pewno w marketach/szkółkach roślin można kupić ziemię, ale to w workach - a to wyjdzie koszmarnie drogo :(

gdzie wy kupujecie???

 

myślę że zrobimy jeszcze jedno podejście do tego trawnika - jak nie wyjdzie to będzie to co jest... perzowisko i tyle

 

Karola ale nic nie wzeszło ??? chyba coś powinno wzejśc, krzywo czy coś ale jednak :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak przygotowywaliście teren pod trawe z rolki ?? chyba przygotowania takie same jak do siania :-)

no właśnie... JAK???

Karola ale nic nie wzeszło ??? chyba coś powinno wzejśc, krzywo czy coś ale jednak :-)

wczoraj siorka oceniała i jakiś tam kłosików się dopatrzyła... ale tego tak mało że jak dla mnie to nic nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co jeszcze! Codziennie obfite podlewanie! Na trawę zuzylismy 15 kubikow wody,a to tyle co zużycie 2 mczne naszej trójki.! wiec sporo...

Ja miałam trawę z pudełka Planta -Supertrawnik.

 

 

Owieczka jak skończę na tarasie to wrzucę fotki :):)Jutro posadzę w końcu , choć jeszcze brakuje mi do mniejszej donicy czegoś niewielkiego na pniu...

:):)

Edytowane przez aniqa1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też w chwili zwątpienia , jak nam trawa nie chciała zacząć kiełkować przez długi czas , to już dowiadywałam się o trawę w rolce, ale w moim przypadku cierpliwość okazała się dobrym rozwiązaniem:cool:

Choć w niektórych miejscach trawa ma takie ciemnozielone miejsca a w innych jest jasno zielona.

Ale strasznie szybko rośnie, a niby miała być wolno rosnąca ...:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pergola:) jeszcze malutkie roślinki , ale szybko urosną :)

DSC_0268.jpg

I poranna kawka :)

 

DSC_0267.jpg

 

Rano się opalam a po południu odpoczywam w cieniu :D

 

Do doniczki tej małej dokupię jeszcze coś niedużego na pieńku i lobelię .

A to na pniu w trawniku usycha i będzie wymienione na klon , też szczepiony na pniu tylko jeszcze nie wiem który kolor, bo podobają mi się i jasnozielone i te czerwone.:)

 

beznazwy.jpg

 

imagesEN5P03AM.jpg

Zdjęcia zapożyczone z google, potem usunę .

DSC_0268.jpg

Edytowane przez aniqa1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo weekendowa kawa na tarasie to coś wspaniałego :):)

Jeszcze czekam kiedy mi tuje urosną , żeby było więcej prywatności.

A mam jeszcze taką zagwostkę ...

Z jednej strony domu mam 4 m pas trawnika i widać z ulicy cały ten kawałek w głąb ogrodu.Chciałabym cos zasadzić z tej strony ,żeby wyglądało ładnie i osłaniało dalszą część ogrodu , bo ma tam być taki kącik grillowo-wypoczynkowy.

Od ogrodzenia frontowego nie ma jeszcze żadnych roślin , tylko trawnik.

Nie chciałabym zrobić kompletnej ściany z iglaków tylko może jakieś inne krzewy czy coś?

 

PS Proszę się nie śmiać z mojego rysunku :lol2:

 

do.jpg

Dokładnie tak wygląda ta część frontu z lewej . Nie ma nic posadzonego.

 

:rotfl:

Edytowane przez aniqa1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo weekendowa kawa na tarasie to coś wspaniałego :):)

Jeszcze czekam kiedy mi tuje urosną , żeby było więcej prywatności.

A mam jeszcze taką zagwostkę ...

Z jednej strony domu mam 4 m pas trawnika i widać z ulicy cały ten kawałek w głąb ogrodu.Chciałabym cos zasadzić z tej strony ,żeby wyglądało ładnie i osłaniało dalszą część ogrodu , bo ma tam być taki kącik grillowo-wypoczynkowy.

Od ogrodzenia frontowego nie ma jeszcze żadnych roślin , tylko trawnik.

Nie chciałabym zrobić kompletnej ściany z iglaków tylko może jakieś inne krzewy czy coś?

 

PS Proszę się nie śmiać z mojego rysunku :lol2:

 

[ATTACH=CONFIG]320313[/ATTACH]

Dokładnie tak wygląda ta część frontu z lewej . Nie ma nic posadzonego.

 

:rotfl:

 

This one :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...