Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róże w ogrodzie M95 L by Aniqa1982


aniqa1982

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Albo głodna, albo za sucho. Jeśli nie ma zbrązowień na igłach, to tak bym sugerowała. Zrób zdjęcia i pokaż u Elfir.

 

Kupiłam wczoraj w Mrówce (budowlany market) czujnik do sprawdzania ph. Mam taki chemiczny , ale leniwa jestem, więc kupiłam. Wtyka się w ziemnię i pokazuje. Działa i na dodatek pokazuje jaka wigotnność ziemi. Są tabele wg, których można określać jak dla której rośliny powinno być.

 

A propos róż. Kret mi podkopał 9 sztuk w tym co posadziłam ostatnio. Zaczęły obsychać. Obdeptała. Pogoniłam drania. Ale róże podeschły. Na razie nie ruszam. Róże to mocne krzewy, może odbiją.

Na mojej różanej rabacie wyszło, że za mało w ogóle posadziłam. 4 dni temu domówiłam w RosaĆwiku i wczoraj rano UPS wyładował mi róże w ogrodzie. Błyskawiczna dostawa I jak dodąd tak samo świetny stan krzewów, wielkość i opakowanie. Jutro sadzenie, bo dziś jadę do W-wy. Na razie stoją w półcieniu i podlewam.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo głodna, albo za sucho. Jeśli nie ma zbrązowień na igłach, to tak bym sugerowała. Zrób zdjęcia i pokaż u Elfir.

 

Kupiłam wczoraj w Mrówce (budowlany market) czujnik do sprawdzania ph. Mam taki chemiczny , ale leniwa jestem, więc kupiłam. Wtyka się w ziemnię i pokazuje. Działa i na dodatek pokazuje jaka wigotnność ziemi. Są tabele wg, których można określać jak dla której rośliny powinno być.

.

 

Ja sobie takie cudo zamówiłam w necie, dzisiaj powinno przyjść :rolleyes:

Pokaż jak dosadzisz ta rabatę różaną :rolleyes::rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona cała blednie , robi się brązowa :( miała przycięte troche za dużo korzenie po zakupie zobaczylismy , ale jak tyle wytrzymała to myślałam ,że będzie ok , a tu kurde sama nie wiem. Jedna mi juz "poszła" przed tarasem i tylko czekam aż kupię tego klona to na jej miejsce wsadzę .A to z frontu domu to mam 2 szt identyczne i jedna usycha i jak padnie to muszę taką samą kupić , ale w sumie wolałabym coś innego , może bardziej liściastego tylko pewnie nie będzie pasowała już ....:bash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Nie kupuj w markecie :(

 

U mnie róże nadal nie do końca posadzone. Jeszcze 13 sztuk. Ciągle coś mnie odrywa. Poza tym z tych podkopanych przez kreta aż 7 nie dzierżyło pogody w kombinacji z krecikowymi korytarzami. Musiałam dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

A proszę , proszę :)

http://i60.tinypic.com/330uyvn.jpg

 

Zdjęcie zrobione z drzwi frontowych przez szybkę, ale dodam potem takie bliższe :)Brama wygląda super :)Ponieważ w mojej okolicy nie ma takiej to już kilka osób o nią pytało i chwaliło ;) Jesteśmy zadowoleni :)

Tylko teraz jest problem ....... trzeba bramę ciągle otwierać i zamykać ?!

hahaha siłowniki i sterowanie dopiero w przyszłym roku, bo jeszcze drzwi garażowe musimy podwójne zamówić przed zimą i to jest ważniejsza inwestycja i też kosztowna.

Siłowniki w miarę dobre to ok 2 tys też trzeba wydac,a to niecałe jedne drzwi ;o

 

 

PS .

19 lipca minął 1 rok jak mieszkamy !!!!!

:rotfl::rotfl:

To był cudowny rok , mieszka nam się super :) Warto było robić wszystko ,żeby tylko mieć własny kąt :)

Jak to mówią "mały , ciasny ale własny " :D

Święta prawda !!!

 

Ps.2.

Pestko tuje na pniu nie wytrzymały i zostały usunięte, pokażę Wam potem jakie miały korzenie .porażka po prostu.

Nigdy więcej zakupów w markecie!

Szkoda kasy .

Edytowane przez aniqa1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetna brama!! :) :) :)

nie dziwię, się że ludzie pytają

 

 

całkiem jak moja, tylko ja mam 12 poprzeczek, więc albo mam wyższą albo węższe poprzeczki :lol2:

 

 

no i mężo sam ją spawał w końcu????

 

 

 

ps. nie przeboleję że nie dałam ciemnej kostki u siebie, jednak dużo ładniej wyglądają ciemne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://i60.tinypic.com/330uyvn.jpg

 

Piękna brama :yes:

 

19 lipca minął 1 rok jak mieszkamy !!!!!

:rotfl::rotfl:

To był cudowny rok , mieszka nam się super :) Warto było robić wszystko ,żeby tylko mieć własny kąt :)

Jak to mówią "mały , ciasny ale własny " :D

Święta prawda !!!

 

Gratuluję 1 rocznicy i podpisuję pod każdym słowem, które tu napisałaś :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Pusia :)

Karolka Kochana ty moja już Ci odpowiadam :)

 

Mój małż nietstey pomimo ambitnych planów samodzielnego wykonania owej bramy mocno się przeliczył i z braku min. czasu brama została zamówiona ;)

:rotfl:

Kosztowała nas 2100 zł :o Więc jesteśmy zadowoleni z wykonania i ceny :):wiggle:

Karolcia ty masz całe ogrodzenie z tego już ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...