Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Izolacja rockwool firerock i nieprzyjemny zapach


grissom

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 65
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Chcesz być takim wszystkowiedzącym ekspertem? Dzisiaj już mieliśmy newsa z Rzepy, który wywołał spore zamieszanie. Tutaj też mamy opinię o konglomeracie który jest stosowany w kominkach i raz śmierdzi, a raz nie śmierdzi. Ty twierdzisz że nie ma takiej możliwości, a jakiś producent podaje parametry wykluczające. Nie ma co trzepać na ten team następnych postów. To nie jest zgadywanka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ty twierdzisz że nie ma takiej możliwości

Ja twierdzę a Grissom swoim postem o paleniu mniejszym ogniem i brakiem wtedy smrodku, potwierdza że jego przyczyną jest wełna plus taśma ją łącząca w zbyt mało "wietrzonej" zabudowie kominkowej a nie konglomerat użyty do jej wykończenia ...

Nie na darmo akurat w tym wątku znalazł się jego "post". No chyba żeby założyć nowy pt. Czy w kominku śmierdzi konglomerat czy wełna?

No ale "podroczyć" to się jeszcze możemy troszeczkę ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe zamierzamy przekonywać na siłę, ale porozmawiać szczerze i może znaleźć rozwiązania korzystne dla obydwu ze stron. Może i trochę naiwne to, ale jak padło już wcześniej to Wy jesteście ekspertami od kominków a my od wełny.

 

Co do samej wełny - trochę się dziwię, bo z tego co wiem to wełna kominkowa w innych krajach jest taka sama.

 

Forest - wciąż czekam na info czy uda się nam być na spotkaniu, jak tylko ustalę dam znać.

 

Mnie nie musisz przekonywać :) A Kolegów raczej nie zdołasz. Wielokrotnie prosiłem na tym forum o swoisty pakt o nieagresji,przekonując do chwalenia się swoimi realizacjami - i nic.

W ok. 90 do 95% realizacji kominkowych stosowana jest wełna i Drodzy Koledzy muszą ostro napracować się aby sprzedać droższy i wcale nie lepszy produkt, dlatego tak chętnie sięgają po chwyty poniżej pasa:( Jakoś muszą zrobić sobie miejsce na rynku :D

 

Różnica między wełnami stosowanymi w Polsce a na zachodzie dostrzegalna jest dopiero w dłuższym użytkowaniu. Zapytaj się na "górze " o Firerocka z ładnym czerwonym napisem, produkowanym dla jednej z firm kominkowych na zachodzie. Jeżeli odpowiedzą Ci ,że jest taki sam , zobaczysz łgarstwo w czystej postaci.

To tak , jak cholerny Henkel ze swoim np. Persilem - na rynek wschodni z fosforanami , na zachodni z zeolitem, z tym że te informacje mogę znaleźć na jego karcie produktu , a karta Twojej firmy ( jak i innych w tej branży ) jest wyjątkowo pusta :D

 

pzdr.

 

ps. przypomnij mi , czy Rockwool nie był czasem, kilka lat temu tzw. " członkiem wspierającym " pewnego stowarzyszenia ? Bo albo mi albo Forestowi pamięć wysiada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Wiem Compi, bo takich "nieśmierdzących" kominków z przeróżnego konglomeratu troszkę zrobiłem. I wełnianych i szamotowych - kilka z nich jest pokazane nawet w wątku "Kominki nasze". Bajkopisanie o kapiących żywicą i śmierdzących konglomeratach jest równie interesujące jak uważanie "guglowania" za jedyne i najbardziej kompetentne źródło ziemskiego rozumu i wiedzy ...

Jeżeli już coś komuś kiedyś kapało i śmierdziało, to nie była to na pewno "żywica" z konglomeratu a z jakiegoś porowatego i "zrobionego na szybko" oraz niedbale kamienia, gdzie w dodatku komuś popierdykały się "mikstury" proporcje ... tyle że legendy obrosłe w brodę krążą po świecie czekając na naiwnych ...

 

Bader ... takimi "tanimi" fragmentami o "wiadomych stowarzyszeniach", których nigdy w życiu żadna firma od wełny nie wspierała - ale Ty wiesz lepiej, redaktorach mających blade pojęcie o kominkach, sprzedawcach tego czy owego, robisz z siebie osobę mało wiarygodną i nader wszystko nie budzącą wzajemnej sympatii ... Nie głupio i łyso Ci będzie gdy kiedyś usłyszysz ... "co Ty - kamieniarzu od nagrobków, możesz wiedzieć tak naprawdę o kominkach ..." ? ... :rolleyes:

Pozdrawiam.

 

Wolę prawdziwych wrogów niż fałszywych przyjaciół :p I nie zamierzam włazić komukolwiek w zadek , aby zyskać na "wiarygodności " Pamięć bywa zawodna i często płata figle, ale o ile się nie mylę różne firmy bywały "członkami wspierającymi " i dziwnie zbiegało się to z lansem ich produktów.

 

Głupio i łysoo???? Sprzedam ten tekst natychmiast Baturze :p Podobno przeszedł podobną drogę :D A dzieki poznaniu kamienia NIGDY nie zdecydowałem się na zastosowanie konglomeratu czy innego aglog...a w obudowie kominka. Wyrazy współczucia.

pzdr.

 

ps. nie zajmuję się nagrobkami , ale odnoszę wrażenie,że Twój tekst deprecjonuje ten równie piękny i ciężki zawód.

Edytowane przez Bader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W ok. 90 do 95% realizacji kominkowych stosowana jest wełna

Tak i owszem było do czasu gdy rynek podbiły szturmem inne, nie wełniane izolacje ... obecnie można to oszacować na 60/30/10 % (wełna/inne izolacje/szamot).

Żeby Cię "zmartwić" - na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy w moim salonie będącym małym romansem z "krateczkami", czyli firmy niedrogiej, na której bazuje mnóstwo tanich wykonawców i samych inwestorów indywidualnych, sprzedałem 3 paczki wełny i 3 ... palety krzemianu wapnia. Wełna to "budowlany market", dla którego już izolacja krzemianowo-wapniowa, wermikulitowa czy perlitowa to rzecz nie do ogarnięcia ... a ta ma cały czas progres - w przeciwieństwie do wełny.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Tak i owszem było do czasu gdy rynek podbiły szturmem inne, nie wełniane izolacje ... obecnie można to oszacować na 60/30/10 % (wełna/inne izolacje/szamot).

Pozdrawiam.

 

Moja prognoza 2012 rok z terenów Małopolski i województw ościennych.

40/35/25 % (wełna/inne izolacje/szamot lub inne materiały - kominki ciepłe).

 

rok 2013

20/40/40 % (wełna/inne izolacje/szamot lub inne materiały - kominki ciepłe).

 

Jeżeli chodzi o prognozy zastosowań wełny do budowy kominków, myślę że sukcesywnie zainteresowanie nią będzie stosunkowo szybko spadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Tak i owszem było do czasu gdy rynek podbiły szturmem inne, nie wełniane izolacje ... obecnie można to oszacować na 60/30/10 % (wełna/inne izolacje/szamot).

Żeby Cię "zmartwić" - na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy w moim salonie będącym małym romansem z "krateczkami", czyli firmy niedrogiej, na której bazuje mnóstwo tanich wykonawców i samych inwestorów indywidualnych, sprzedałem 3 paczki wełny i 3 ... palety krzemianu wapnia. Wełna to "budowlany market", dla którego już izolacja krzemianowo-wapniowa, wermikulitowa czy perlitowa to rzecz nie do ogarnięcia ... a ta ma cały czas progres - w przeciwieństwie do wełny.

Pozdrawiam.

 

Ja nie bazuję informacjach o sprzedaży małych sklepików czy innych garaży ;) Mam dostęp do trochę większej skali i nie próbuję zaklinać rzeczywistości. Ba, wzrost udziału w rynku płyt W-K i podobnych jest mi na rękę - wyższe marże , wyższy zysk :D. A widzę ,żeś słabo zorientowany - płyty W-K są od dawna dostępne w dużych sieciach- tylko patrzeć , jak zaczną się obniżki :D

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do czego masz dostęp ... ? Bo nie dosłyszałem ... :rolleyes:

Oj Bader ... Doskonale wiem że w marketach są płyty KW ... takich marketów mam w najbliższej okolicy ponad trzydzieści ... Tylko weź no się spytaj Pana z Marketu ile już u niego leży ta przykurzona paleta z płytami i czy je ludzie kupują ...

Trochę jakby cieńsze te "marketowe płyty" ... zauważyłeś w ogóle ... ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do czego masz dostęp ... ? Bo nie dosłyszałem ... :rolleyes:

Oj Bader ... Doskonale wiem że w marketach są płyty KW ... takich marketów mam w najbliższej okolicy ponad trzydzieści ... Tylko weź no się spytaj Pana z Marketu ile już u niego leży ta przykurzona paleta z płytami i czy je ludzie kupują ...

Trochę jakby cieńsze te "marketowe płyty" ... zauważyłeś w ogóle ... ?

Pozdrawiam.

 

Przykurzone, bo wełna "schodzi" :D I nie pytam Pana z Marketu, tym się różnimy , a Panów , którzy te Markety zaopatrują :p

Cieńsze są i wielkogabarytowych brak i chyba ich nie będzie , ale po co ? Boguś do Bostonki takich i tak nie zmieści :D

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam

 

Mam ta sama przypadlosc. W sensie - wklad bez obudowy dzialal i palilo sie mocno i nie smierdzialo. Pzyszla obudowa i zaczela walic jak sie kominek rozgrzal mocniej. Czy ktos moze powiedziec jakie rozwiazanie dla kolegi i dla mnie z podobnymi objawami. Ewentualnie jestem z okolic W-wy - Jablonna i chetnie zaprosze speca od kominka ktory rzuci okiem i powie to i to jest do zrobienia:). (oczywiscie nie chcialbym wymieniac calego kominka:) )

Mam jako izolatora jakis kloglomerat, na to poszla plyta gipsowa. Material mial byc przedni , lepszy od welny.

Reasumujac - nawet jak chlopaki cos popaprali to prosze o sugestie co nalezy zrobic aby bylo dobrze a nie dyskusje co lepsze, szamot, konglomerat , welna z chin czy welna z Hawaii:)

Dodatkowo musialem od turbiny odlaczyc przewody ktore mialy prowadzic cieple powietrze do pokoi bo zaczelo i w pokojach smierdziec...

Takze jest kicha i prosze expertow o wsparcie...

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...