Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Brudna ściana przy kratce wylotowej


Recommended Posts

Witam

Mam następujący problem, posiadam reku firmy Bartosz Vena 3. Urządzenie posiadam ponad 2 lata ze względu na brak środków finansowych mieszkałem w domu bez elewacji w tym roku wykonaliśmy elewację, ale na ścianie od strony wylotu zużytego powietrza widać nacieki na ścianie dzwoniłem do firmy Bartosz ale oni nic mi nie mogli pomóc nie wiedzą czemu tak się dzieje. Zastanawiam się czy to działo się wcześniej czy nie ale na kleju nic nie było widać. Nie wiem co może być przyczyną takiego stanu rzeczy kanały są schowane na strychu w warstwie ocieplenia wiec nie wiem czy może się wykraplać woda może ktoś mi coś podpowie bo trochę się załamałem jak to dzisiaj zobaczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz tą kratkę? Daj fotkę albo link do podobnej. Jak umiejscowioną?

 

A co do wpływu ocieplenia kanałów na zacieki z wyrzutni: wyrzucając powietrze cieplejsze niż otoczenie doprowadzamy do wykraplania pary wodnej na kratce. Woda ta spływa, zabierając ze sobą brud (kurz), który osiadł na kratce. Jak wyrzutnia jest nieosłonięta (np. u mnie - brak okapu) to kurz jest zmywany po każdym deszczu. Stąd u mnie zacieki zarówno pod czerpnią, jak i wyrzutnią.

Nawet u sąsiada, który ma elewację od pół roku, widać już małe zacieki pod kratkami wentylującymi stropodach. Często takie zacieki są też pod parapetami czy innymi fajansami zdobiącymi elewację.

Może to wina rosnącego zanieczyszczenia powietrza, może jakości tynków zewn., a może doboru koloru elewacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...