Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kendra 2M - powoli - do celu :)


Kendra

Recommended Posts

Witam serdecznie!

Forum Muratora czytam już długo i postanowiłam założyć również swój dziennik. Oczywiście z nadzieją, że uzyskam od Was pomoc przy tej ciężkiej inwestycji jaką jest budowa domku :)

Moim wymarzonym domkiem jest Kendra 2M:

http://www.domplan.com.pl/Kendra%202M/Kendra%202M.html

oczywiście z "drobnymi" poprawkami i tu zaczynają sie pojawiać zapytania..

 

Parter - kuchnia na pewno będzie zamknięta, wejście z pomieszczenia 1/1

pomiędzy pomieszczeniami 1/5 i 1/2 nie chcę ścianki - myślę, że z tymi dwoma rzeczami nie będzie problemów

 

Poddasze - tu więcej zmian, głównie dotyczących strychu:

-Z połowy strychu chcę zrobić taras - podobno się da i projektant daje na to zgodę.

-Tym samym przedłużam korytarz ( 2/1) i dochodzi on aż do wyjścia na taras

-po prawej stronie korytarza robię garderobę ( no właśnie - czy skos nie jest za duży? jak duże wyjdzie to pomieszczenie? co z konstrukcją, gdybym chciała podmieść ściankę np o pustak - dwa - czy podnosić cały domek czy tylko część "strychu"? Tak sobie umyślałam,ale nie mam wyobraźni technicznej, czy to jest osiągalne. Nie chcę chodzić po garderobie zgarbiona :)

- po lewej stronie z powstałego pomieszczenia robię 2 oddzielne pomieszczenia- saunę z wejściem od łazienki i suszanię/pralnię z wejściem od przedłużonego korytarza. wejście do łazienki przenoszę wtedy na ścianę równoległą do korytarza.

 

i jeszcze jedna rzecz - kwestia tarasu od strony salonu - chciałabym, aby był zadaszony - projektant na to również daje zgodę, dach wymaga wtedy wsparcia kolumnami ( z tego co czytałam w komentarzach do projektu) ale jak to wpłynie na konstrukcję całego dachu? lepiej przedłużyć jego spad czy jakoś zmienić kąt?

 

Nie znam się, nie wyobrażam sobie tego technicznie, dlatego na tym etapie prosze o rady, uwagi i opinie - za wszystkie będę wdzięczna.

 

I czy projekt z takimi zmianami lepiej kupić czy poprosić "lokalnego" projektanta aby go zrobił na nowo? W projekcie przewidziane jest jeszcze ogrzewanie gazowe - ja na pewno gazówki nie będę robić - więc dochodzi jeszcze kwestia zmiany projektu tej instalacji.

 

Pytań wiele się pojawiło i jeszcze to zapewne nie koniec :)

Zapraszam do komentowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 253
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak zlecisz zrobienie projektu indywidualnego, to pamietaj że nie każdy projektant jest zdolny i może wyjść koszmarek, tak naprawdę nie wiesz co Ci zaprojektuje... a przy projekcie gotowym masz wizualizacje, wiesz co kupujesz, nawet jak wprowadzisz zmiany. A projekt barzo ładny i funkcjonalny :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ja po wielu nocach w kompie zdecydowałam na projekt indywidualny. I jestem bardzo zadowolona. Dobry projektant uwzględni wszystkie Twoje potrzeby i jeszcze doradzi w kwestii konstrukcyjnej. Czasem te same rzeczy można osiągnąć taniej, oczyiwście bez uszczerbku na jakści wykonania.

koszt indywidualnego projektu domu w moim przypadku 6tyś współpraca trwała rok i dostawałam tyle wizualek i koncepcji ile potrzebowałam. Dodatkowy plus jedno miejsce załatwia za ciebie całą papierologię no i wszystkie projekty branżowe czego nie ominiesz. za całość papierologii do PNB które też za mnie załatwiono, łacznie z wszystkimi przyłaczami i nstalacjami równiez takie detale jak woda do podlewania, wiata na auto i zagospodarowanie całości działki wyszło koło 11 tyś.

pierwszy dom budowałam 12 alt temu projekt dotowy kosztował 1400 za całość papierologi i sma się najeździłam wyszło 6 tyś każda zmiana pamiętam wymagająca przeliczeń kostruktora kosztowała 1tys czyli np. poszerzenie otworu w ścianie nośnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Dzisiaj wymiary domku zaznaczone zostały na działce - już widzę go oczami wyobraźni :) Wpasuje się doś dobrze, ponieważ działka ma wymiary 45x27 - zostaje jeszcze dużo miejsca na ogród, swobodny podjazd. Czy w kwestiach z pierwszego postu ktoś może coś podpowiedzieć ? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Uważam, że projekt jest super. A czy ktoś może dysponuje kosztorysem do niego? Byłabym zainteresowana, mogę partycypować w kosztach- bo nie ma możliwości zakupienia go w pracowni. Jesli chodzi o podpowiedzi dotyczące pierwszego postu to akurat ja nie bardzo znam się na budowlance (czyt. amator) także nie bedę się wypowiadała, chociaż po jenej stronie strychu także chciałabym zrobić garderobę, ale bez podnoszenia ścianki kolankowej. Przy najbliższym spotkaniu z architektem podpytam co i jak i później podzielę się uwagami. Pozdrawiam, życze powodzenia i wytrwałości w budowaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ledocha - witam Cię serdecznie :) Czas biegnie nieubłaganie, a ja jeszcze do projektanta nie dotarłam i nie mam nowych wiadomości. Wiem tylko że jestem zdecydowana na Kendrę 2M i mam nadzieję, że"poprawki" o których piszę będą możliwe do zrealizowania. Będę tu zamieszczała wszystkie informacje na temat tego domku, które mam nadzieję z czasem będą coraz konkretniejsze i również Tobie się przydadzą oraz innym forumowiczom zainteresowanych Kendrą .

Wciąż jeszcze czytam forum, waham się w zakresie instalacji, szukam informacji jak redukować koszty, podpatruję dzienniki innych użytkowników- jest tu ogrom ciekawych informacji, a że jestem laikiem, zrozumienie wszystkiego zajmuje mi sporo czasu. Chcę jednak mieć jakąś świadomość, wiedzę taką jaka jest mi na tym etapie potrzebna i jak już pójść do architekta to z konkretami :)

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowych wieści na dzisiaj tyle: na wtorek (4.12) mamy umówioną wizytę z konstruktorem ( lokalnym dla terenu inwestycji). Mam nadzieję, że przebiegnie pozytywnie i jego ustosunkowanie do moich wizji będzie dla mnie satysfakcjonujące.

Nowością jest to, że mój mąż po wielu walkach zgodził się na przydomowy basen (najprawdopodobniej będą to wymiary 5mx9m o głębokości od 1,5 do 2,0 m - to jeszcze nie jest do końca ustalone). Jednak zaznaczymy go na projekcie i będzie jak znalazł gdy już pokończymy bodowę na tyle, żeby przeznaczać środki finansowe na tego typu przyjemności. Instalację zrobimy chyba od razu - niech sobie bedzie wkopana w ziemi. Ogrzewanie basenu najprawdopodobniej będzie z kolektorów - gdzieś o tym czytałam na forum - musze odświeżyć sobie temat.

W kwestii instalacji:

- ogrzewanie węglowe, częściowa podłogówka ( jak na razie) + kominek obowiązkowo ( może z płaszczem? - zobaczymy)

- WM ? ( chcemy aby w domku w zimie było cieplutko tj. ok.23* we wszystkich pomieszczeniach a w lecie dość chłodno - w sensie znośnie, bez konieczności zasłaniania okien itd, by nie było duszno) czy WM wystarczy? czy myśleć o rekuperatorze? może ktoś doradzi :)

- przydomowa oczyszczalnia ścieków biologiczna.

 

Budować najprawdopodobniej będziemy z silikatów.

reszta wyjdzie w praniu ;) na dziś tyle móżdżenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zmian, które chcesz wprowadzić,to konstruktor Ci wszystko wytłumaczy i wyceni:) A zmiany typu zrobienie tarasu na poddaszu czy zadaszenie na dole mogą trochę kosztować...Co do zmiany ogrzewania z gazowego na węglowe,to jest to kwestia skreślenia kilku słów w projekcie i dopisania kilku innych:) Czy wiesz jak będzie wyglądać ten dom z tarasem na połowie poddasza?Jeśli będzie taka możliwość,poproś kogoś i zrobienie wizualizacji,bo możesz sobie wyobrażać,że będzie fajnie,a na żywo już tak fajnie może nie być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi i cenne wskazówki! Chcę z budową ruszyć na wiosnę i mam taką nadzieję, że przez zimę załatwię formalności papierowe. Jednak muszę mieć świadomość, czy moje wizje są racjonalne - w sensie wykonalne :)

 

Witam!

Formalności w moim przypadku trwają od stycznia b.r. i jeszcze nie mam pozwolenia.

Co prawda musiałem występować o warunki (tereny górnicze), ale wszystko to trwa niestety.

Gdzie budujecie?

WP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kendra, wpadam z rewizytą. Poczytałam o zmianach, jakie chcesz wprowadzić i myślę, że lepiej wyjdzie projekt indywidualny. Zmiany nie są tylko kosmetyczne, projekt gotowy nie jest taki znów najtańszy, adaptacja groszowa nie będzie. Poszukaj kumatego, niedrogiego architekta i heja :) Życzę powodzenia i trzymam kciuki za realizację marzeń :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie wykonać taka wentylację nawiewną ze specjalnymi wentylatorami które Ci wtłoczą powietrze w kanały. Ale i tak musisz prowadzić wszystkie kanały nawiewne i wywiewne a instalacja praktycznie identyczna jak przy reku. Wydaje mi się, że takie kombinowanie nie koniecznie się opłaci i jest mocno problematyczne bo dom i tak musisz mieć doszczelniony. Jak coś pójdzie nie tak to grzyb i pleśń masz gwarantowane. U mnie jest reku a nie ma np. GWC - nie sądzę by aż tak bardzo sprawdzał się w małych domach. Trzeba by dokładnie poczytać a najlepiej popytać ludzi którzy takie rozwiązanie zrobili i sprawdza im się po paru latach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was serdecznie ;)

aga-ck: wizualizację na razie zrobiłam moja bujną wyobraźnią - ściana nie jest skomplikowana więc myślę, że będzie ładnie :D oczywiście jak się bedzie coś ruszało w temacie, to będę pisała. Jak rodzice się zaczną budować to załóż im dziennik - będę podpatrywać.

wprzybyla - chyba wszystkie papiery już mamy. Budowa będzie w /edit/ na terenie, na którym wydobycie już jest zakończone. Dostaliśmy pismo z kopalni, że teren jest "bezpieczny". W sumie to "papierologię" załatwiamy odkąd nabyliśmy działkę ( wiosna) - plany zagospodarowania, mapki, warunki przyłączeń itd itp.. no to tyle trwa. Masz rację. Uzbieraliśmy co się dało i ruszamy do projektanta. Mam nadzieję, ze pozwolenie do wiosny będzie. Nic nas nie goni więc nie naciskam ;) Może być powoli ale z pozytywnymi skutkami.

bury_kocur - jest mi niezmiernie miło Cię gościć ;) też przeszło mi na myśl, ze poprawek sporo i może taniej wyjdzie nas projekt indywidualny. Wszystko sie okaże w wtorek. Jakby coś, to będzie to "Prawie Kendra 2M" :)

Edytowane przez Kendra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie wykonać taka wentylację nawiewną ze specjalnymi wentylatorami które Ci wtłoczą powietrze w kanały. Ale i tak musisz prowadzić wszystkie kanały nawiewne i wywiewne a instalacja praktycznie identyczna jak przy reku. Wydaje mi się, że takie kombinowanie nie koniecznie się opłaci i jest mocno problematyczne bo dom i tak musisz mieć doszczelniony. Jak coś pójdzie nie tak to grzyb i pleśń masz gwarantowane. U mnie jest reku a nie ma np. GWC - nie sądzę by aż tak bardzo sprawdzał się w małych domach. Trzeba by dokładnie poczytać a najlepiej popytać ludzi którzy takie rozwiązanie zrobili i sprawdza im się po paru latach.

 

Dziękuję za informacje! Czyli WM+reku i sprawa rozwiązana :) jeszcze jestem na temacie opanowywania lektury forum w tym zakresie wiec mam nadzieję, że jak już będziemy tak daleko to pojęcie będę miała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dziennika się oczywiście przymierzam,ale póki co nie ma czym się chwalić,poza zerwanymi kablami NN (kuzyn koparką wjeżdżał wyrównać teren:), wykopanymi 2 słupkami granicznymi (wodociąg kopali i im przeszkadzały...)...Nas ominęły problemy z formalnościami,zmian było niewiele (likwidacja balkonu na poddaszu-właściwie jedyna 'większa' i poszerzenie garażu o 70cm), pozwolenie było w 2 miesiące (czyli w normie). Nie każdy projektant zgodzi się 'zaprojektować' budynek na podstawie już istniejącego,bo to podchodzi pod plagiat,ale myślę,że u Ciebie będzie tyle zmian,że powinni się zgodzić:)No i chyba domków jednorodzinnych pod kątem plagiatów zbyt często nie sprawdzają,chyba że trafisz na zawziętego urzędnika:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha,jeśli zdecydujesz się na projekt indywidualny,to nawet w przypadku,gdy masz konkretną wizję domku,architekt,konstruktor,instalatorzy mogą zacząć narzekać i w efekcie sam proces projektowania może się przeciągnąć. A bury_kocur ma rację,finansowo na pewno więcej sensu ma indywidualny,przynajmniej u mnie jest to koszt 6-7tysięcy,ale są i tacy co robią za 3:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykopanymi 2 słupkami granicznymi (wodociąg kopali i im przeszkadzały...)...

 

Słupków nie wolno ruszać, są święte. musi Wam geodeta je wkopać na nowo.. czytałam w dzienniku rewo66 że za dwa słupki geodeta chciał od niego 1200 zł..

 

mój domek to po zmianach będzie inny domek ( tak będę mówiła) więc o plagiacie nie ma mowy :) balkony będą inaczej wykończone, elewacje - nikt nic nie zauważy ;D tylko rozmieszczenie pozostanie ale też nie tak do końca. I narzekać nie wolno - nie z takich powodów, Życie jest za krótkie na narzekanie - tak im będę przemawiała do świadomosci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...