Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kendra 2M - powoli - do celu :)


Kendra

Recommended Posts

Bury Kocurze - noż musiałam zjeść mufinkę :D

Z Panem koaprkowym to nie tak łatwo bo teraz trwają castingi na wykonawców - mamy jeszcze kilka spotkań, zobaczymy czym to się zakończy.

Wczoraj załatwialiśmy Taurona. po 40 minutach w poczekalni nie załatwiliśmy nic, bo baza z dokumentami działa do 14 ( ?) a że byliśmy po 16 to Pani już nie mogła sprawdzić że wykonany 3 miesiące temu przelew za przyłącze został zaksiegowany.. oprócz potwierdzenia wpłaty pozostałe dokumenty z Taurona mieliśmy ale nie dało się nic załatwić. No i żeby Pani była chociaż ciut sympatyczna ... ehh trudno.

Ogólnie po poniedziałku w którym dużo się działo i dużo się udało załatwić przyszła wtorkowa niemoc gdzie żywcem nic nie załatwiliśmy, telefony milczały albo nbyły poza zasięgiem. Oby czwartek był lepszy bo środa to jest ten dzień w którym zajmujemy się innymi rzeczami niż budwą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 253
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kendra trochę mnie tu nie było a tu tyle nowości u Ciebie, idziesz do przodu jak burza :yes: Fajnie, że masz wszystko rozplanowane, i nie stresuj się, na pewno wszystko ogarniesz :hug: Ja będę się dopiero brała w weekend za sianie warzywek, ale mam nadzieję, ze nadrobią :) Oby Tobie rosły zdrowo i smacznie :) Zaintrygowałaś mnie ostatnim zdaniem, wyobraźnia zaczyna działać :cool: możesz rozwinąć myśl? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krokusiu u mnie środa to dzień na zajecia dodatkowe, hobbystyczne :D że tak powiem :)

a wiec wczoraj był czwartek, spotkanie z kolejnymi ekipami, kolejne wyceny.. jeszcze ze 2 spotkania nam zostały, jedno dzisiaj w poniedziałek drugie. do dwóch fachmanów nie możemy się dodzwonić wcale, a szkoda bo też rekomendowani . Dodam tyle że wszystkie namiary na fachmanów mamy od przyjaciół którzy korzystali z ich usług, bądź ich rodziny, znajomi korzystali więcsprawdzeni. Jedno zapytanie wysłałam do Pana który dał ogłoszenie tu na forum - wycena zbliżona do tych, które już mamy.

Siatka leśna już zakupiona - przez allegro oczywiście i drut ocynkowany do wiązania również więc dzisiaj może zawiziemy całość na wieś i jutro/ dziś(? zależy jak długo potrwa spotkanie) moze coś zaczniemy robić z ogrodzeniem ( chyba że mąż pójdzie do roboty to w weekend majowy popracujemy). dzisiaj w planie sadzenie fasolki i ogórków na pozostałych dwóch grządkach + słoneczniki koło "płota" :)

a pochwalę się jeszcze zakupem - kupiłam sobie w pakiecie jeszcze drut wiązałkowy - bo na jedenej aukcji i za jeden koszt przesyłki trazem z drutem do ogrodzenia. a fachman 1 mówił że będzie potrzebny i powiedział też ile więc taki to poważny zakup uczyniłam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj cudowny dzień i nawet dobrze ze spotkanie z ekipą na poniedziałek przełożone bo byłam na wsi, posadziłam ogórki, fasolkę i słoneczniki, podsypałam iglaki korą, mężuś założył siatkę z jednej strony i odpoczęłam sobie na świeżym powietrzu :) ale fajnie było :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

z uwagi na cudną pogodę w weekend majowy nic się nie dzieje na naszej działce. dostaliśmy jeszcze jeden namiar na jeszcze jednego budowlańca. spotkanie w przyszłym tygodniu najprawdopodobniej.

 

a!! ogrodzenie ma być skończone w tym tygodniu. i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
hello - a no nic się prawie nie dzieje, ogrodzenie zrobione, prąd mamy od 13 maja i nie wiem czy to nie będzie na tyle.. przynajmniej na najbliższą przyszłość.. trochę się nam skomplikowały plany, więc fundamenty z tym roku ze stanem 0 będą chyba naszym sukcesem. Na razie budowa idzie w odstawkę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

witam wszystkich-

tez jestem w trakcie budowy Kendry 2M- projekt wykonywany był indywidulanie na podstawie wizualizacji Kendry - wprowadzilismy troche zmian- przede wszystkim zwiększyliśmy garaż a dom wydłuzylismy o 1 m, trochę zmian kosmetycznych (większe okna i usuniecie niektórych dachowych). zmiany równiez zaszły w kuchni - stanowi ona otwarta przestrzeń z salonem oraz schodami(usunieta została scianka klatki schodowej). Łazienka na dole została powiększona. nad garażem zaplanowana jest pralnia +suszarnia.

My rozpoczęliśmy budowę w maju 2013 (z dokumentami użeraliśmy się ponad z pól roku głownie chodziło o zjazd i pozwolenie na jego lokalizację)- w tym momencie zalewamy strop (mamy parter :D) ...niestety pogoda słaba... Prad założony woda tez już jest (nie ma u nas miejskiej kanalizacji będzie przydomowa oczyszczalnia)

Chętnie wymienię się doświadczeniami z budującymi Kendrę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

melduję się !! ;)

W TRAKCIE BUDOWY : witam Cię !- z ciekawości - na jaki strop się zdecydowaliście?? u mnie temat znów powraca...

Bury Kocurze - u mnie zrobiło się maksymalnie wolne tempo..

Z tego co na razie się wydarzyło na budowie to: mamy wykonawcę, mamy pogodę żeby coś zacąć robić i z tej okazji dopiero teraz odwiedził nas geodeta. Wytyczył fundamenty i w sumie to na razie tyle. Na początku lipca może dopiero koparka wjedzie -wszystko zależy od tego jaka będzie pogoda i jak nasz wykonawca upora sie z robotami które ma teraz - bo z powodu deszczu miał zaległości..

i to by było na tyle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam !! Późną jesienią planujemy wylać fundamenty Kendry 2M..jeszcze kilka spraw zanim do tego dojdzie, m.in. pozwolenie na budowę, woda i energia - jak dobrze pójdzie w połowie listopada się wszystko uprawomocni :)

Póki co mamy trochę wolnego czasu i chętnie obejrzelibyśmy naszą wymarzoną Kendrę 2M na żywo. Może ktoś sympatyczny buduje się w okolicach Wrocławia??

Nasz projekt jest w drodze, do niego kilka mało drastycznych zmian zaplanowaliśmy ale ciekawi nas na żywo domek.

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
  • 2 weeks później...

ojej - przepraszam wszystkich. zaglądam już ostanio na forum ale zapomniałam o dzienniku :D:D

przez lato trochę sie działo. powiem w skrócie - fundament stoi, jest zaizolowany masami bitumicznymi i styro, jest kanalizacja i drenaż - nic tylko zasypać na zimę i niech sobie zimuje ;)

troche nam to zajeło ale większość prac robimy sami, po pracy, w weekendy. murarza mamy wiec wymurował nam fundamet i bedzie murował ścianki na wiosnę.

przez zimę ogarnię sobie temat silikatów i dachu. policzymy co i jak, pozbieramy oferty,może już coś pozamawiamy :)

Marku - Ty budujesz Kendrę czy Kendrę 2M? Bo widziałam Cię też w wątku Kendra. Z czego budujesz? Ja wszystko liczę z projektem, wysokośćxdługość/ wymiary silikatów - otwory w zaokragleniu do pełnych palet. Dopiero będę się za to brała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...