Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kendra 2M - powoli - do celu :)


Kendra

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 253
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wrzucam na razie poddasze po poprawce - kosmetycznie :)

piętro wersja 9.12.JPG

 

Instalacje :

- kolektory słoneczne,

- centralny odkurzacz,

-ogrzewanie podłogowe na całości - piec na wungiel :)

- WM i rekuperator - zobaczymy jak wyjdzie kosztowo,

- kominek z płaszczem wodnym,

-biologiczna oczyszczalnia ścieków,

-studnia na deszczówkę - taka instalacja ;)

 

W domu musi być cieplutko w zimie i to jest na razie najważniejsze :)

Na działce ulokujemy drewutnię ( Mirek produkuj ten opis powoli, powoli , powoli ;) )i pomieszczenie na narzędzia ogrodowe. Oba bym chciała w dwóch przeciwległych kątach działki, najlepiej do 1,5m od granic (wymiary obu mniejsze niż te o których mówi PB - oczywiście nieznacznie ) - zobaczymy czy się tak da :) w trzecim kącie grill, w czwartym wjazd na działkę. Dookoła tuje.

Mam całą litanię cennych uwag które zapisałam sobie czytając forum - nic tylko wdrażać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że zrobiłam sobie 'wolny' weekend,a tu sporo mnie ominęło:)

Kendra- Bury_kocur ma rację,w każdym mieście inny zakres dokumentów do otrzymania PNB jest wymagany.

Projekty branżowe szczegółowe są w projekcie typowym,a adaptacje to tylko nanoszone ewentualne zmiany,czyli jeśli nie zmieniasz lokalizacji łazienek,kotłowni i nie kombinujesz z elektryką,to właściwie adaptacja jest tylko symboliczna (u mnie taki elektryk bierze za nią 100zł,właściwie za sam podpis:).Ty teoretycznie chcesz wprowadzać trochę zmian (choćby tą WM),także nie wiem,jak to w Twoich okolicach wygląda.

Miras12-dziennik założę,tylko najpierw się muszę na działkę wybrać żeby chociaż jakieś zdjęcia porobić.Nie wiem nawet jak to teraz wygląda,pewnie śniegiem przysypane,także nie będzie raczej co podziwiać:)Ale dziękuję,że już mam jednego zadeklarowanego czytelnika:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do zamieszczenia oczyszczalni w projekcie (i innych obiektów wymagających tylko zgłoszenia a nie PNB),to wydaje mi się,że można dołączyć je do projektu 'głównego' i zgłosić budowę oczyszczalni razem z wnioskiem o PNB,wtedy,jeśli urząd nie wniesie sprzeciwu,oczyszczalnia (i reszta) będą automatycznie zgłoszone:)Ale to też pewnie zależy od urzędu,ja akurat teraz ma sytuację podobną,ale najpierw ma być otrzymane PNB,a później,osobno,zgłoszona budowa oczyszczalni.

Nie wiem,na jaką oczyszczalnię się decydujesz,ale ja akurat miałam styczność z http://www.ekopol.pl/oczyszczalnie-biologiczne, właściwie na ich stronie są wszystkie materiały i informacje potrzebne do późniejszego zgłoszenia budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do zawartości projektu-jest takie rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej z dn.25 kwietnia 2012roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego

Co prawda to chyba bardziej dotyczy projektantów i tego,jak powinni przygotowywać projekty,ale pewnie pobieżne zaznajomienie się nie zaszkodzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga dziękuję Ci bardzo :) poczytam, zaznajomię się. Chciałam właśnie rozwiązać zgłoszenia w ten sposób, ze już na etapie PNB wszytko załatwić i będzie spokój. To i tak będzie i tak, więc zaoszczędziłabym sobie czasu, urlopu i zachodu - trochę km jednak mamy "na wieś", do starostwa jeszcze kolejnych parę. Jeśli się uda to byłoby super.

To zakładaj dziennik - również poczytam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kendra :) Poczytałam Twój dziennik i widzę, że poważne przedsięwzięcie przed Tobą. Zmiany jakie chcesz wprowadzić fajne są. Jestem tak jak ty za kuchnią zamkniętą. Jednak ja dodatkowe przejście z kuchni do salonu to bym dała, takie z przesuwanymi drzwiami żeby można było zamknąć :) Ale oczywiscie to moje spojrzenie na sprawę :D Kurcze jakoś nie mogę sobie wyobrazić tego tarasu na części strychu :( chyba mam jakiś problem z wyobraźnią :( Jak wtedy miałby wyglądać dach na garażu? Wytłumacz mi to proszę łopatologicznie ;) I popieram Mirasa w kwestii zdjęć :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Krokusia - kwesta tarasu już umarła :) zrobimy tam pokój z dużym oknem - coś a'la ogród zimowy. :)

już kupujemy projekt - gotowy i będziemy dopracowywać szczegóły :)

 

 

Ogród zimowy to jest to! Będzie cudnie! :) To potrafię sobie wyobrazić :) Gratuluję pomysłów na zmiany. Domek będzie nietuzinkowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i my wpadliśmy z życzeniami.

Dużo zdrowia i wytrwałości - przyda się bo domek zaczynacie budować

Dużo szczęścia i cierpliwości - wiadomo jak jest z wykonawcami

A ponadto

Wesolutkich Świąt Bożego Narodzenia,

Niech Mikołaj Spełni Wasze marzenia,

Niech święta będą ciepłe i nie zapomniane

W Gronie rodzinnym miło spędzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w Nowym Roku!! Dziękuję Wam bardzo za życzenia i również życzę zdrówka, szczęścia, radości i uśmiechu każdego dnia w tym 2013 roku :)

 

i żeby nie było że nic nie robimy :) - 28.12 na naszej działce pojawił się prąd :wiggle: czyli już wszystkie dostępne media mamy :) musimy jeszcze zawołać elektryka zeby nam skrzynkę zrobił, ale mam nadzieję, że to już tylko formalność.

Projekt kupiony, jak do nas dotrze, jedziemy do Projektanta. Z projektantem już uzgodniliśmy zagospodarowanie działki, wszystkie odległości zostały wymierzone i wiemy co gdzie powstanie .

no to tyle na razie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...