Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kendra 2M - powoli - do celu :)


Kendra

Recommended Posts

Oj to dobrze że się nie pogniewasz ;)

Są te piece i na miał ,i na groszek, choć koleżanka ma taki że może ruszt zmienić i drewnem palić.

Tak jak mówisz, są talony to po co przepłącać, moja teściowa ma 3 tony jako emerytka, a musi dopłacać do groszku 3 stówy do tony.

Mnie nikt nie zmusi do kupienia pieca na groszek.

Nie ma szans.

Ogarniesz, ogarniesz tyle że wiadomo, ilu ludzi tyle opinii, a każdy swoje chwali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 253
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Piec musi być, ale taki na wszystko.

Broń Boże na groszek , bez podajników.

Zwykły jak za starego piyrwy było :)'

Choć firmy jeszcze nie wybrałam.

No i obowiązkowo w salonie kominek lub koza, tego też jeszcze nie sprecyzowałam.

A Kendrusiu Ty to gdzieś w moich rejonach mieszkasz prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czyli bez podajnika - coś słyszałam że są takie piece że możesz załadować podajnik jak chcesz a jak nie to palisz tradycyjnie - poprawcie mnie jeśli bredzę. naczytałam się już tyle tego że może mi się mieszać w głowie ;) ale coś tam świta.

A ja tak - Ślązaczka. ;)

Edytowane przez Kendra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Kendro !

To co pisze Renatka o piecach - to święta prawda !

Jeśli piec to jak najmniej mechanizacji !

U mnie tez jak kiedyś

był zwykły piec do c.o. , to paliłam

drzewem, miałem i nie bałam się dokładać.

A teraz od paru lat - z tą komputeryzacją -nawiewem i licho

wie jeszcze czym - to skutecznie mi wybiło z głowy, by w

nowym domku był piec .

Koza lub mały kominek kaflowy to tak ! ( jeśli by finanse pozwoliły)

 

I tak jak Renatko piszesz - różne są opinie - każdy wybiera

to co dla niego najlepsze !

Tak że Kendruniu , jak się doszkolisz, to z M wybierzecie

taki by Wam służył jak najlepiej !:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

dawno mnie nie było ale dzieje sie jednak cos :) dzisiaj widziałam nasze rzuty, przekroje i projekt zagospodarowania działki. trochę jeszcze bym chciała poprawić, ale nie dużo:) drobiazgi ( przynajmneij tak mi się wydaje). jak już będa wersje ostateczne to oczywiście podzielę się :)

zadaszenie tarasu wygląda na projekcie bardzo ładnie - spad jest delikatny, na 22*.

mógłby już stac ten domek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :) Jestem tu pierwszy raz i czytam z ogromnym zaciekawieniem Wasze uwagi, opinie i sugestie. Ja również mam w planach budować domek Kendra 2m :) Narazie załatwiamy papierologiczne sprawy. Sami robimy sobie wstępny kosztorys tak z grubsza. Chcielibyśmy wyjść z ziemi ze środków własnych a reszta to kredyt, ale zobaczymy. Czas pokaże. Wszytskim życzę szybkiego wybudowania i jak najmniej problemów z tym związanych :) Będę tu zaglądać, bo bardzo ciekawe rzeczy piszecie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuce wrzucę - -obiecuję :) dzisiaj może już nawet do konstruktora pojedziemy - będę wiedziała po południu - to ograniemy ostatnie elementy. wczoraj już konstruktor wykonał cześć poprawek "na maila". musze Wam powiedzieć że daszek nad tarasem strasznie mi się podoba!! już widzę go oczami wyobraźni - w drewnie, z oświetleniami, z roślinkami...

magdalenko witam Cię serdecznie!!

a gdzie planujecie budowę ? :) w Pszczółkach czy w innej miejscowości ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuce wrzucę - -obiecuję :) dzisiaj może już nawet do konstruktora pojedziemy - będę wiedziała po południu - to ograniemy ostatnie elementy. wczoraj już konstruktor wykonał cześć poprawek "na maila". musze Wam powiedzieć że daszek nad tarasem strasznie mi się podoba!! już widzę go oczami wyobraźni - w drewnie, z oświetleniami, z roślinkami...

magdalenko witam Cię serdecznie!!

a gdzie planujecie budowę ? :) w Pszczółkach czy w innej miejscowości ? :)

 

Tak mamy działeczkę już w Pszczółkach i tu planujemy budowę :) Narazie jak pisałam wcześniej jesteśmy na etapie załatwiania papierów a to jednak trochę trwa :) Jestem bardzo ciekawa jak wygląda Wasz domek po tych zmianach :) Wrzucaj fotki :) A mam jeszcze pytanie o kosztorys...były w nim wyszczególnione materiały i ich ilości na poszzególne etapy pracy?? Tzn beton .... m3, bloczki ....m3, porotherm (bądx inny pustak) m3 było cos takiego czy nie zamawialiście kosztorysu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle w projekcie nie było kosztorysu. nawet nie przypuszczałam, ze go nie będzie. będziemy musieli chyba zlecić jego wykonanie konstruktorowi bo będzie nam potrzebny przy różnych papierologiach.. Magdalenko powiem Ci tak, te informacje które są na stronie pracowni projektowej są strasznie "skąpe". nie wiem jak wygląda to w przypadku innych pracowni ale np. brakowało mi informacji o wymiarach pomieszczeń, ich wysokości. nie wyobrażałam sobei jak lecą skosy na poddaszu, jaka jest ścianka kolankowa.. dopiero na projekcie wszystko widać i np. załamałam się małą wąską kuchnią ( i to jest największy minus w tym projekcie moim zdaniem) nie wiem jeszcze co z tym zrobić - pewnie nic. kupię jakieś mebelki jak do domku lalek zeby mało miejsca zajmowały. jest jeszcze spiżarka - tez maleńka ale upcham w niej chyba po samą górę jakieś regały na wszystko to czego nie pomieszczę w kuchni. może to też jakieś takie moje przyzwyczajenie, bo teraz mam kuchnię 16m2, mam dużo szafek, których na pewno w nowej kuchni nie upcham, wyspę której nie będę miała ;(, i tak mi się wydaje że to mało... ale tak chciałam mieć dużą kuchnię. i koniecznie zamkniętą - drzwi na salon likwidujemy ale zamurujemy sobie nadproże w tym miejscu. wejście do kuchni robimy z wiatrołapu

Spotkanie z konstruktorem będzie jutro o 10:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie o to chodzi, że na stronie bardzo mało informacji. Najlepiej zobaczyć jak ktoś wybudował i wtedy ma się rzeczywiste wyobrażenie wielkości. Ja się boję, że się z wszystkim gratami nie pomieszczę :) hihi ale zobaczymy jak to będzie gdy się wybudujemy. A mam pytanie jeszcze gdzie sie budujecie? Ciekawe czy byłaby szansa,żeby zobaczyć Waszą budowę jak już będą stały mury :) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę to u Ciebie juz do przodu coraz bardziej :) No to czekamy na plany :) Co do projektów na stronach projektowych to niektóre z nich mają miarki i można pomieszczenie dokładnie mierzyć i to jest fajne. Bo powierzchnia powierzchnią, ale jak ma się wymiar każdej ściany, czy wysokość pomieszczenia to wtedy coś wiadomo.

A jaką masz powierzchnię kuchni w projekcie? Bo w oryginale nie jest tak źle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Kafelkowanie to nic trudnego :D maż u nas ma wszystko robić sam, no i polecam dziennik fulek, dzielna kobitka sama kafelkuje wszystko w domu ;)

 

ja też mam nadzieję się przydać do czegoś, może chociaż fugowanie :p

 

O...widzę,że o mnie tu mowa ;-).

Witam, witam i serdecznie pozdrawiam.

MsDracula dzięki za reklamę ;-).

Potwierdzam - kafelkowanie to nic trudnego. Proponuję się nauczyć na kotłowni, spiżarni...tam gdzie nie wchodzą goście ;-).

 

Natomiast fugowanie wcale nie jest takie proste jakby się mogło wydawać. Ale dla chcącego nic trudnego i wszystkiego można się nauczyć.

 

Będę tu zaglądać i podglądać ;-).

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ja ciapata zapomniałam napisać co najważniejsze:D dzisiaj będziemy mieć złożony wniosek o PNB :D:D

spotkanie z konstruktorem było owocne - kosztorys ( ale nie taki full wypas bo takiego nie potrzebuję) też nam zrobi w ramach współparcy :D ( czytać "za darmo" :D:D ) ależ ja się cieszę !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...