Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kendra 2M - powoli - do celu :)


Kendra

Recommended Posts

Mam okno w dachu nad klatką schodową, nie wiem jak go umyję, może mopem ? ;)

Plan jak go otworzę już mam;)

Powiem Wam że nie widać żeby było jakoś szczególnie zakurzone , zresztą deszcz tez musi się na coś przydać.

Klatkę doświetla super i nie wyobrażam sobie że go nie ma.

 

Pozdrawiam

Renata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 253
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witamy wszystkich Kendrowiczów , jesteśmy nowymi użytkownikami tego forum i ciewszymy sie ,że ktoś też ma plany budować ten sam domek.

Na wiosnę mamy zamiar zacząć budowę naszego wymarzonego domku , czekamy własnie na mapkę od geodety i zaczynamy resztę papierologii ;-)

Witam sąsiadów :D

Ustaliliście kto tam się buduje koło nas ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Kendrowicze.:) My również wiosną ruszamy z budową naszej Kendry małej. W tej chwili czekamy na PNB. Podpisaliśmy też umowę z wykonawcą naszego domu. Za wykonanie SSO wykonawca zażyczył sobie 41 tys, myślimy że to atrakcyjna cena. Życzymy wszystkim wytrwałości w realizacji marzeń o własnym domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że chwilę mnie nie było,a wielbicieli Kendry przybywa na potęgę:) Świetnie,będzie z kim wymieniać doświadczenia,u nas mam nadzieję,że za jakiś czas ruszą fundamenty,o ile kopacz się nie będzie wymigiwał:)

Marfa31: jak duży był rozrzut jeśli chodzi o proponowane przez wykonawców ceny?Budujecie w ytongu,wg projektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Będziemy budować z betonu komórkowego marki suporex. Ceny proponowane przez wykonawców za SSO wahały się w przedziale 38-50 tys. Przeprowadziliśmy dużo rozmów z potencjalnymi wykonawcami i wybraliśmy najbardziej rzeczowego i konkretnego. Nasz majster bedzie przygotowywał nam dokładny wykaz potrzebnych materiałów sam zaproponował najlepszego w okolicy i sprawdzonego producenta betonu z gruszki, będzie nam też podpowiadał w jakich hurtowniach najtaniej dostaniemy materiały budowlane. Dziennik budowy również postaram się założyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

No my zostajemy przy terivie, a to co będziemy zmieniać to (projekt lustrzane odbicie, front od zachodu - pomoże w zrozumieniu zmian):

  • Usunięcie balkonu od strony ogrodu (zastąpienie oknami - 120x150 na wys. 90cm)
  • Podniesienie ścianki kolankowej o 1 bloczek
  • Poszerzenie garażu do dwu stanowiskowego
  • Dwa okna w garażu od "północnej" strony (2 x 60x60)
  • Przesunięcie ściany między wiatrołapem a kuchnią (tak aby wyrównać ją ze ścianą zewnętrzną, elewacyjną)
  • Usunięcie spiżarni
  • Usunięcie ściany pomiędzy salonem a holem.
  • Poszerzenie tarasu w stronę "południową" do ok. 350cm (zwężając go od "wschodu")
  • Murowane ścianki działowe na poddaszu
  • W pomieszczeniu 1/5 okno "OB1" "wschodnie" - dwie części oznaczone jako otwierane mają być jako jedna tafla fix, a tylko trzecia część otwierana.
  • W łazience 2/5 drzwi "DŁ" mają być przeniesione z obecnej ściany na ścianę krótszą tak aby od ściany od strony schodów było ok 80cm (tak aby zmieściła się szafka 60cm).
  • na parterze we wszystkich pomieszczeniach poza gabinetem, plus w łazience na górze chcemy ogrzewanie podłogowe - z tego co pamiętam mówił Pan że warto o tym wspomnieć aby przygotować odpowiednio miejsce na tę instalację
  • pomieszczenie 1/8 chcemy żeby było pralnią
  • w strychu nad poszerzoną częścią garażu chyba wypadałoby dodać dwa dodatkowe okna w dachu, tak aby nie było za ciemno
  • w pomieszczeniu nad garażem ocieplenie wzdłuż krokwi tak aby było widać jętki

uff to chyba wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,trochę zmian rzeczywiście macie:) U nas tylko zlikwidowany jeden balkon - nie wiem,co jest z tymi projektami,że w większości wrzucają te balkony gdzie się tylko da,a tak naprawdę one się przydadzą co najwyżej do rozwieszania prania i to chyba tylko wtedy,kiedy ktoś rzeczywiście będzie używał pomieszczenia na poddaszu jako suszarni (u nas to będzie po prostu dodatkowy pokój). Poszerzenie garażu to dobry pomysł,u nas niestety warunki zabudowy pozwoliły na poszerzenie tylko o 70cm. Co do okien na strychu,to chyba warto zastosować przelicznik 1:6,tzn taki stosunek powierzchni szyb do podłogi pomieszczenia (co prawda zalecany minimalny to bodajże 1:8,ale wydaje mi się,że wtedy jest trochę za ciemno).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja gdzieś przeczytałem dobry tekst "po co na wsi balkony" i generalnie jest coś w tym stwierdzeniu :)

 

co do zmian to faktycznie troszkę ich się nazbierało ale głównie są to zmiany kosmetyczne, najpoważniejsza to poszerzenie garażu i wzmocnienie stropu pod ścianki murowane, ale uważam że jak na sporo zmian to udało nam się załatwić adaptację w dość atrakcyjnej cenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my na poddaszu wrzucamy na ścianę "bez okna" dwa okna - takie same jak balkonowe.. w garażu dwa małe. o podłogówce tez od razu mówilismy przy adaptacji projektu. no i oczywiście na poddaszu ściany murowane ( w projekcie sa g-k), ściankę też podnosilismy o 1 bloczek. więc zmiany powiedzmy ze mamy podobne :)

a z czego planujecie budować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...