Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podkład pod panele a ogrzewanie podłogowe


pablomoc

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 163
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zmieniałem parametry przegród w programie do liczenia podłogówki.

Oczywiście tak jak piszesz, że przy m wydatku wyjdzie różnie. Dla mnie wyszła, różnica bez znaczenia. Ogrzewanie podłogowe tak jak grzało bez paneli tak samo grzeje z panelami.... Nie zauważyłem wzrostu kosztów i nie zmieniałem temperatury zasilania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem parametry przegród w programie do liczenia podłogówki.

Oczywiście tak jak piszesz, że przy m wydatku wyjdzie różnie. Dla mnie wyszła, różnica bez znaczenia. Ogrzewanie podłogowe tak jak grzało bez paneli tak samo grzeje z panelami.... Nie zauważyłem wzrostu kosztów i nie zmieniałem temperatury zasilania....

Z chwilą pokrycia jastrychu grzewczego panelami z podkładem, automatycznie wzrasta temperatura tegoż jastrychu, a to wpływa na wzrost przepływu ciepła w "dół", co zwiększa straty ciepła. Jak ukształtują się straty ciepła po zainstalowaniu paneli z podkładem zależało będzie min. od ich "R" oraz od "R" termoizolacji jastrychu grzewczego.

Problem jest w tym, że to istnieje, chociaż się tego nie zauważa, ponieważ jest to zaledwie ułamek procenta lub parę procent, ale w ciągu kilku lat......

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek z tego taki panie Parkiet, że lepiej żyć z betonową podłogą, ewentualnie płytki ale broń Boże panele, albo parkiet bo te dodatkowe koszty ogrzewania nas zrujnują!? ;)

Jak kto chce niech kupuje podkład za dwadzieścia parę zł będzie miał satysfakcję, że mu 0,5% mniej ciepła w dół ucieka.

Poza tym jak ktoś robi OZC czy projekt podłogówki to te straty są już uwzględnione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz będzie potrzebne NASA aby to zbadać ;P Ciekawe czy przedmiotowego podkładu ma być 300 m2 cały dom, czy salonik 20 m2? ;P

 

135m2 podłogówki, płytki tylko kawałkiem w kuchni, wiatrołap cały, łazieka i wc, reszta to panele. Styro na podłodze 10 cm, tak wiem mało, ale niema możliwości, bo przysnęliśmy :( ehhhh budowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 15 czy 20 cm styro pod wylewką, można sobie darować misterne liczenie strat, spowodowanych położeniem paneli i podkładu na OP. Straty będą minimalne, pomijalne. Myślę, że o wiele wyraźniej wzrośnie Tp (choć nie wiem czy nawet mierzalnie), niż temp pod styro parteru. Opór cieplny 15-20cm styro ma się nijak do oporu cieplnego panele+pdkład. Szkoda czasu zawracać sobie głowę liczeniem.

Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy będzie cicho z samą folią?

Pozdrawiam

Cezary

 

Przecież już dostałeś odpowiedź. Panel wyłącznie z folią, bez podkładu będzie hałaśliwy. Im grubszy i bardziej mięsisty podkład, tym podłoga panelowa cichsza. Na podłogę również mogą być płytki, nie ma problemu. Ale czy lepsze? Kwestia gustu. Zarówno panele (w zasadzie każde) jak i płytki dobrze sprawują się na OP. Problemy mogą być jedynie z podłogą, wykonana z grubych desek, szczególnie z niestabilnego drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przecież już dostałeś odpowiedź. Panel wyłącznie z folią, bez podkładu będzie hałaśliwy. Im grubszy i bardziej mięsisty podkład, tym podłoga panelowa cichsza. Na podłogę również mogą być płytki, nie ma problemu. Ale czy lepsze? Kwestia gustu. Zarówno panele (w zasadzie każde) jak i płytki dobrze sprawują się na OP. Problemy mogą być jedynie z podłogą, wykonana z grubych desek, szczególnie z niestabilnego drewna.

 

Dziękuję za odpowiedź. Jarekkur napisał o tekturze falistej i myślałem że to ona powoduje hałas. Sądziłem że panel na równej posadce z podkładem tylko foliowym, przyssie się tak, jakby był przyklejony i tym samym cichy. Dzisiejsze panele, zwłaszcza te droższe są prawie nie do odróżnienia z wyglądu od naturalnego drewna, ale niestety słychać że to panel. I mam właśnie dylemat co na podłogę do salonu, który ma wyjście na taras. Drewno piękne i szlachetne później zadeptane spacerami z tarasu. Ceramika praktycznie wieczna, lepsza na podłogówkę, ale mój gust skłania się ku drewnie.

 

Pozdrawiam

Cezary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałam ten sam dylemat,

bardzo chciałam drewno, ale koszty + układ kuchnia-salon-taras gwarantuje latanie z ogrodu przez taras po tym drewnie, czy ktoś bedzie zmienial za kazdym razem kapcie? nie sądzę

dajemy panele w sypialniach

reszta domu płytki drewnopodobne z lekką fakturą drewna , matowe, nie są tak zimne w dotyku jak gładkie a odpada problem delikatnej podłogi na którą trzeba bardzo uważać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reszta domu płytki drewnopodobne z lekką fakturą drewna , matowe, nie są tak zimne w dotyku jak gładkie a odpada problem delikatnej podłogi na którą trzeba bardzo uważać

Płytki jakie by nie były są ciepłe zimą jak jest pod nimi ogrzewanie. Jak go nie ma to nóżki wykręca i koniec :) Chodzenie na boso całkowicie odpada. Panel mimo, że namiastka drewna to jednak jest cieplejszy w odbiorze stopą. Płytki np. w salonie gdzie się siedzi przy sofie - dla mnie - porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Jaki podkład wybrać pod ogrzewanie podłogowe wodne na poddasze

 

Podkład PE 2mm Korner na ogrzewanie podłogowe 8zł/m2

ARBITON PE MAX 2 mm 8 zł/m2

IZOFLOOR THERMO 1,6mm 3,5zł/m2

cezar EXPERT THERMO ROLL 2mm 2,5zł/m2

Pianka 2mm 1,8zł/m2

 

Co z tych propozycji jest najlepsze w stosunku jakość -cena ?

Edytowane przez beatagl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki podkład wybrać pod ogrzewanie podłogowe wodne na poddasze

 

Podkład PE 2mm Korner na ogrzewanie podłogowe 8zł/m2

ARBITON PE MAX 2 mm 8 zł/m2

IZOFLOOR THERMO 1,6mm 3,5zł/m2

cezar EXPERT THERMO ROLL 2mm 2,5zł/m2

Pianka 2mm 1,8zł/m2

 

Co z tych propozycji jest najlepsze w stosunku jakość -cena ?

Ważniejsze jest to, na czym będziesz kładła podkład niż to pod czym. Sprawdź nierówności wylewki - to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...