Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podkład pod panele a ogrzewanie podłogowe


pablomoc

Recommended Posts

Gość Arturo72
Jaki podkład wybrać pod ogrzewanie podłogowe wodne na poddasze

 

Podkład PE 2mm Korner na ogrzewanie podłogowe 8zł/m2

ARBITON PE MAX 2 mm 8 zł/m2

IZOFLOOR THERMO 1,6mm 3,5zł/m2

cezar EXPERT THERMO ROLL 2mm 2,5zł/m2

Pianka 2mm 1,8zł/m2

 

Co z tych propozycji jest najlepsze w stosunku jakość -cena ?

Dodam do tego:

http://allegro.pl/pianomat-pod-panele-mata-pianka-3mm-szary-tanio-i6045023799.html

Mam to u siebie i sprawdza się na tą chwilę wyśmienicie tzn.jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 163
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...
Przed położeniem paneli bardzo ważne jest prawidłowe i równe wykonanie wylewek, najlepiej z anhydrytu, który ma właściwości samopoziomujące.

 

Pozdrawiam

Marek Tucholski

Online Ekspert marki Lafarge.

 

Tak z ciekawości , jak wylewka jest nierówna, to co w tedy ? wylewa się jakąś samopoziomującą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

U mnie sprawa wygląda tak: Mam salon z kuchnia w którym pół na pół maja byc panele i płytki. Płytki już leżą- kupiłem jednego panela który nam sie podoba 8mm dodalem do tego podkład 3mm z otworami i położylem na podłoge. Różnica która wychodzi mi miedzy płytkami a panelem (wysokosc) to ok 4mm jak mam teraz wyjsc z tego aby po ułożeniu paneli było w miere równo??? Bedzie łaczone cienka listwa w kształcie litery T.

Mam dwa pomysły:

1. kupić dwa worki kleju i starac sie podniesc podłoge rozciagajac klej po posadzce- nie wiem czy wyjdzie to w miere prosto. Moze wystarczy tylko scieniowac od ułozonych juz płytek?

2. Zastosowac grupsze panele 12mm niestety o wiele droższe.

Oczywiscie jest ogrzewanie podłogowe posadzka wylana jest równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Miało być drewno (barlinek) ale po negatywnych opiniach ludzi jak i doświadczeniach organoleptycznych z materiałem została opaska z kafli i w środek panele. Niestety z uwagi na przygotowanie posadzki pod drewno musieliśmy zastosować panele o grubości 12 mm +3 mm podkład. I jest gitara, jeden stopień różnicy na powierzchni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
Było nie było folia paroizolacyjna min.0.2 mm na zakładkę i wywinięta około 2 cm pod listwę przypodłogową to bezwzględny warunek gwarancji ( praktycznie u każdego producenta paneli). Paroizolacja to nie termoizolacja.

a polecasz jakąś folię? w rozsądnej cenie? bo domniemam, że ta pianka 2mm jest ok. patrzyłem w obi, to ta z postu poniżej ma lepszą przepuszczalność cieplną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Bierz podkład i panele producenta B.... w sklepie ...net/ Bardzo dobre połączenie, ponieważ po zakupie paneli i podkładu wskazanej marki uzyskujesz dożywotnią gwarancję na trwałość zapięć. Z tego powodu się zdecydowałem. Na sklep internetowy z podkładami trafiłem przez Op..o, gdzie mieli ocenę 9.1/10 i naprawdę dużo pozytywnych komentarzy. Zaufany sklep.

 

Czy ty masz nas za naiwnych? 2 posty napisałeś, i oba z tym samym linkiem reklamowym... Zaufany sklep... - bo systematycznie płaci za "ukrytą" reklamę i spam?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty masz nas za naiwnych? 2 posty napisałeś, i oba z tym samym linkiem reklamowym... Zaufany sklep... - bo systematycznie płaci za "ukrytą" reklamę i spam?!

 

Tyle absolwentów po marketingu i nie wiedzą, że taka forma pseudo reklamy na forach tematycznych ma odwrotny efekt. Przemycić reklamę na forum jest trudną sprawą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Cześć, trochę odświeżę temat.

Po przeczytaniu wątku mam takie wnioski. Mogę kupić dość tani podkład XPS 2mm, który ma opór R=0,062 m2K/W za ok 3zł/m2, albo Arbiton Optima MAX 2mm, który ma lepszy opór R<=0,04 m2K/W za 8 zł/m2, albo mogę kupić korek 2mm, który ma R=0,04 m2K/W za ok 5,2 zł/m2

 

W czym jest problem z tym korkiem ? Na prawdę taki nietrwały pod panelami będzie ? Parametry ma przecież jedne z lepszych, porównywalny z pianką Arbiton Optima MAX.

 

Podkłady z otworami do mnie nie przemawiają. Przecież szczelina powietrzna to też izolator. Dla szczeliny powietrza 2mm mamy R=0,08 czyli więcej niż XPS (logiczne). Jest jeszcze promieniowanie podłogi na panel w takiej szczelinie, które trochę ratuje sytuację, ale chyba nie o to w tym chodzi.

Edytowane przez wagi77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...