Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TO BYŁO: Organizacja pomocy dla Nelli - wątek zbiorczy


Recommended Posts

Maluś też mi się tak zdawało i z doświadczenia wiem , że ekonomicznie odbudowa nie wychodzi dobrze.

 

poszła bym nawet krok dalej i powiedziała otwarcie ,że wychodzi po prostu źle.

 

Dziewczyny ja wiem, że ekonomicznie budowa od nowa w 100% lepsza tylko tak się zastanawiam co na to Nelcia i Paweł bo w końcu to był ich dom...Ja tu bardziej emocjonalny aspekt mam na uwadze...

 

Z rozmów z Nelkami wywnioskowałam ,że dla nich Dom to Oni, Rodzina, a nie ściany (które Nelka nieustannie przestawiała;) )

i nie ważne czy to ten, czy inny dom, byle ICH. Byle dzieci miały swoje łóżeczka (z Ikei ;)), by pianino miało swe miejsce, by Nelka miała gdzie wieszać i stawiać swoje skandynawskie "skorupy", a Paweł wyciągnąć się po ciężkim dniu pracy.

By był stół, przy którym zasiądą wieczorem do wspólnej kolacji ....

Edytowane przez malka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 878
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

z tym nieco to się zgadzam

 

A jednak ściany murowane raczej nie spłoną.

Kurcze, wszyscy tu jesteśmy nastawieni bardzo optymistycznie, ale wymurować domek, wytynkować i wykończyć w ciągu pół roku- jak przewidujecie, to byłoby mistrzostwo świata. Oby się udało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie mówcie, że ten dom był niebezpieczny,

niebezpieczny to był telewizor (oby) albo oby nie ......przedłużacz z byle marketu

i z tym się zgadzam:yes: nikt nie da nam nigdy 100% gwarancji, że nasze domy będą bezpieczne po spełnieniu określonych kryteriów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miejmy złudzeń, dom murowany też się może spalić, bo pali się wyposarzenie, te nasze parkiety, mebelki a po uzyskaniu odpwiedniej temperatury-reszta. Ściany murowane też się tak przepalą, że zostaje rozbiórka. Może, choć tego nie wiem, różnica jest w czasie..

Nie dziwię się jednak, że została trauma i decyzja co do domu murowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dom pojdzie do rozbiórki to jest Bardzo zła wiadomość !!! firma ubezpieczającąca w pierwszej kolejności zaspokoi roszczenia banku,( cesja na umowie) a to co zostanie to odda Neli(jak zostanie) hmm... to Neli zostaje w punkcie wyjścia + to co ma od nas...

 

Niekoniecznie,znam osobiście dwie rodziny,bank zabrał ubezpieczenie na poczet kredytu,więc zostali na czysto ( jedni nawet z plusem),mają nowy kredyt.

Tylko teraz pytanie na ile wyceną stratę i ile Nelki maja kredytu do spłacenia.

Edytowane przez Nadulka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak ściany murowane raczej nie spłoną.

Kurcze, wszyscy tu jesteśmy nastawieni bardzo optymistycznie, ale wymurować domek, wytynkować i wykończyć w ciągu pół roku- jak przewidujecie, to byłoby mistrzostwo świata. Oby się udało

 

 

W zeszłym roku tuż przed sylwestrem spłonął dom mojej siostrze, był murowany. CO prawda już wiekowy, jednak ściany były z cegły. Pozostal z niego fudament, sporo gruzu, bo zaprawa się najnormlaniej w swiecie powykruszała od temperatury, nic kompletnie nie ocalało. Z tą tylko róznicą że przy domu mieli sklep w którym były sprzedawane Fajerwerki, i nie musze wam chyba pisać jakie piekło to było, a cały pożar który strawił dom, trwał może z 1h, góra 2.

 

Nelcia będzie dobrze zobaczysz. :):):):):) Sciskamy WAS:), i ja też mam coś wspólnego z twoim synkiem:), też jestem Mikołaj ( na drugie imię tak mam:) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przepraszam, ale nie porównujmy wybuchu w składzie amunicji z pożarem domu :) Halo :):):) Widzę różnicę.

 

------

Z całą pewnością gdyby porównać w tych samych warunkach pożar w domu murowanym i szkieletowych ( ta sama temperatura, czas, intensywność) to jednak byłaby różnica w stratach. Mam wrażenie , że praw fizyki nie zmienimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie,znam osobiście dwie rodziny,bank zabrał ubezpieczenie na poczet kredytu,więc zostali na czysto ( jedni nawet z plusem),mają nowy kredyt.

Tylko teraz pytanie na ile wyceną stratę i ile Nelki maja kredytu do spłacenia.

 

 

Najważniejsze, żeby nie pojawiły się takie typowe ZONKi jak w takich przypadkach - ponowne badanie zdolności kredytowej (mniej korzystnie niż jeszcze kilka lat temu), kredyt na gorszych warunkach niż poprzedni (wiadomo zmiana wysokości marż, etc.), magiczne rekomendacje i tym podobne bzdury.

 

ODPUKAĆ!!!

 

Dobrze by było, żeby wycena wyszła na tyle pozytywnie, żeby zostało na tyle dużo, żeby starczyło na spory wkład własny (byłoby pole do negocjacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, żeby nie pojawiły się takie typowe ZONKi jak w takich przypadkach - ponowne badanie zdolności kredytowej (mniej korzystnie niż jeszcze kilka lat temu), kredyt na gorszych warunkach niż poprzedni (wiadomo zmiana wysokości marż, etc.), magiczne rekomendacje i tym podobne bzdury.

 

ODPUKAĆ!!!

 

Dobrze by było, żeby wycena wyszła na tyle pozytywnie, żeby zostało na tyle dużo, żeby starczyło na spory wkład własny (byłoby pole do negocjacji).

 

Nemi tego im właśnie zycze z całego serca:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma, bo jak dom jest do remontu,a Nelii spłacała by raty to można dogadać się z bankiem.

 

Przepraszam, ale te dwa słowa wykluczają się wzajemnie.

Bank to nie instytucja charytatywna, cesja jest na bank, bank zabiera kazdą złotówkę (do wysokości kredytu)i w ramach "dogadania się" może łaskawie udzielić nowego kredytu na tę kwotę -oczywiście ponownie pobierając prowizje, marże i inne opłaty,a kazdy, kto choć raz brał kredyt, ma swiadomość,że tu chodzi o duże pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...