Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TO BYŁO: Organizacja pomocy dla Nelli - wątek zbiorczy


Recommended Posts

Kochani!

Dziś otrzymaliśmy pismo od Warty. Piszę od razu, bo wiem, że też czekacie zniecierpliwieni.

 

Może po prostu zacytuję całość:

"W nawiązaniu do zgłoszonych roszczeń dotyczących przedmiotowej szkody TUiR WARTA S.A. zgodnie z dyspozycją art.16 ust. 2 ustawy z dnia 22 maja 2003r. o działalności ubezpieczeniowej (.....) informuje, że na podstawie analizy zgromadzonych dotychczas w toku postępowania wyjaśniającego informacji i dokumentów nie było możliwe ustalenie odpowiedzialności TUiR WARTA S.A. ani wysokości odszkodowania, w związku z tym postępowanie będzie prowadzone dalej do czasu pełnego wyjaśnienia okoliczności umożliwiających zajęcie ostatecznego stanowiska przez TUiR WARTA S.A.

 

Wyjaśniamy, iż decyzja w przedmiotowej sprawie zostanie wydana po zakończeniu postępowania wyjaśniającego dotyczącego ustalenia okoliczności powstania szkody przez organy ścigania. Ponadto prosimy o przesłanie decyzji nadzoru budowlanego w zakresie dalszych dyspozycji co do sposobu przywrócenia budynku do stanu z przed szkody."

 

Mam chaos w głowie...

 

Teraz muszę uciekać. Będę po 22.00.

Edytowane przez Nelli Sza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 878
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

skonfundowana jestem:eek: nie wiem jak to ugryzc. przezylam i likwidowalam szkode z pozaru pawilonu handlowego mojej mamy i nie spotkalam sie z czyms takim. przyznano nam odszkodowanie co prawda zanizone ale jednak (o reszte musielismy sie sadzic) - byla to jakas mniej znana ubezpieczlnia.

nadzieja jest w tym ze nie napisali od razu odmowy wyplaty odszkodowania, tylko ewidentnie graja na zwloke. nie wiem Nelciu czy nie powinnas wziac jakiegos prawnika, ktory w Twoim imieniu poprowadzi temat, bedzie znal paragrafy i wszystkie te ubezpieczeniowe kruczki. my skorzystalismy kiedy w naszym pprzypadku sprawa trafila do sadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze jak dla mnie to brzmi na zasadzie że póki co to nie można powiedzieć że to przypadek, czytaj zdarzenie losowe, więc może zamierzone działanie ubezpieczonego to poczekamy na "zakończeniu postępowania wyjaśniającego dotyczącego ustalenia okoliczności powstania szkody przez organy ścigania":(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo, jak to ubezpieczyciel. Trochę poprzeciągają sprawę, a potem będą kombinować, żeby jak najmniej wypłacić.

Ale wiesz co Nelcia? Myślę sobie, że to bardzo dobrze, że redakcja Muratora zamieściła artykuł o Twoim domku. Bardzo dużo ludzi z uwagą będzie śledziło poczynania Warty. I fajnie byłoby, żeby ubezpieczyciel miał tego świadomość.

Wiem z doświadczenia, że nagłośnienie sprawy skutkuje rzetelniejszą pracą pewnych instytucji.

Trzymaj się Nelusia :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze jak dla mnie to brzmi na zasadzie że póki co to nie można powiedzieć że to przypadek, czytaj zdarzenie losowe, więc może zamierzone działanie ubezpieczonego to poczekamy na "zakończeniu postępowania wyjaśniającego dotyczącego ustalenia okoliczności powstania szkody przez organy ścigania":(

 

 

mam nadzieje, oby tak bylo i niech te organy w takim razie sie pospiesza :mad: z doswiadczenia wiem, ze trzeba cisnac (jak to u nas:sick:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, co do tych organów ścigania to sprawa ma się następująco. Policja kryminalna powiedziała, że nie jest nam potrzebne ich oświadczenie (Oczywiście byli na miejscu). Przygotują je jeżeli będzie tego żądał ubezpieczyciel. Czyli pewnie już zażądał.

 

Warta zwróciła się również do dzielnicowego mojej gminy :eek:Dziś przekazywałam mu protokół straży pożarnej (który już wcześniej przekazywaliśmy Warcie) oraz odbiór domu (który również został wcześniej przekazany Warcie).

 

Tego się właśnie bałam :( Na chodzenie po sądach to ja się nie nadaję :(

Mam nadzieję, że decyzja Inspektora Nadzoru Budowlanego wniesie cos do sprawy. Jeszcze na nią czekamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nelcia ja Cię straszyć nie chcę:( ale za dużo już widziałam spraw o odszkodowanie które kończyły się na sali sądowej bo ubezpieczyciel z byle jakiego powodu odmawiał wypłaty odszkodowania bądź proponował w śmiesznej wysokości:( więc oby się skończyło dobrze czego z całego serca Wam życzę ale lepiej na wszelki wypadek licz się z możliwością sądownego wyegzekwowania ubezpieczenia:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak warta to dziadostwo... bądz tu czlowieku mądry i wybierz ubezpieczenie...

 

ja wybralam inna z ktora mialam juz "dobre" doswiadczenia tzn. zawsze wyplacali (znana i duza firma), wazne by czytac warunki, zapytac o wszystkie klauzule i dopytywac szczegoly a nie zdawac sie na agenta, ktory ma % od podpisanej umowy wiec mu to rybka, klient dostaje najtanszy produkt niekoniecznie dla niego najlepszy.

ale juz koncze to nie ten watek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie. Weszłam na maila Pawła (za jego zgodą oczywiście) bo on obecnie (w pracy) nie ma dostępu do Internetu. Tak mnie jakoś tchnęło, żeby zajrzeć, czy może jest jakiś mail od Warty. Czy może jeszcze nie proszą o dokumenty jakieś). I szok. Jest mail, który mówi, że decyzja w sprawie odszkodowania została już podjęta i przyjdzie do nas pocztą.

 

Więc czekamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na forum jest ktoś kto pracuje w ubezpieczalni i podpowie. Jak przyjdzie odpowiedź od Warty to na pewno nie będzie czasu na szukanie kogoś bo pewnie jest tylko kilka dni na odwołanie. Myślę, ze nawet lepszy ktoś z ubezpieczeń niż prawnik nie siedzący w tym.

 

PRACUJĄCY W UBEZPIECZALNIACH NAPISZCIE NA POCZTĘ DO NELI ABY BYŁ KTOŚ Z KIM MOŻNA SZYBKO COŚ SKONSULTOWAĆ. NIE RÓBCIE OFICJALNIE GDYBANIA GŁOŚNEGO CZEGO SIĘ BOICIE. TERAZ TO NIE WSKAZANE, NIC OFICJALNIE DO CZASU SKOŃCZENIA SPRAWY.

 

Dla nas wszystkich będzie ważne co odpowie ubezpieczalnia i oni zdają sobie z tego sprawę, że czyta forum mnóstwo ludzi, postarają się i będzie dobrze.

 

Neli trzymaj się, będzie dobrze. Jeżeli nikt nie odezwie się na skrzynkę, od razu szukaj prawnika, to jest to na co najpierw musisz wydać zgromadzone od nas pieniądze, na pewno zaowocują

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, co do tych organów ścigania to sprawa ma się następująco. Policja kryminalna powiedziała, że nie jest nam potrzebne ich oświadczenie (Oczywiście byli na miejscu). Przygotują je jeżeli będzie tego żądał ubezpieczyciel. Czyli pewnie już zażądał.

 

Warta zwróciła się również do dzielnicowego mojej gminy :eek:Dziś przekazywałam mu protokół straży pożarnej (który już wcześniej przekazywaliśmy Warcie) oraz odbiór domu (który również został wcześniej przekazany Warcie).

 

Tego się właśnie bałam :( Na chodzenie po sądach to ja się nie nadaję :(

Mam nadzieję, że decyzja Inspektora Nadzoru Budowlanego wniesie cos do sprawy. Jeszcze na nią czekamy.

 

hej Nellka :*

 

słuchaj dziewczyno, Ty się nie przejmuj. Ja wiem, że Ty do chodzenia po sądach to się nadajesz jak owieczka do przetrzebienia stada wilków ;) (sorry za porównanie, ale sama wiesz, TY, Kraino Łagodności :hug:)

Niemniej, jeśli do tego dojdzie, daj mi znać, znam, a jeśli nie to znajdę 8), w okolicy paru adwokatów, w tym specjalizujących się w szkodach i ubezpieczeniach. Za darmo to nie będzie pewnie, ale coś wykombinujemy :yes:

Odszkodowanie Wam się należy i już!

Będzie dobrze! Wierzę w to! Uszka do góry!!!!

Telefon do mnie znasz, jakby co - dzwoń, cudów nie czynię, ale dla przyjaciół wznoszę się na wyżyny swoich możliwości. Oby starczyły...

 

buziaki

m

Edytowane przez madmegs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie. Weszłam na maila Pawła (za jego zgodą oczywiście) bo on obecnie (w pracy) nie ma dostępu do Internetu. Tak mnie jakoś tchnęło, żeby zajrzeć, czy może jest jakiś mail od Warty. Czy może jeszcze nie proszą o dokumenty jakieś). I szok. Jest mail, który mówi, że decyzja w sprawie odszkodowania została już podjęta i przyjdzie do nas pocztą.

 

Więc czekamy.

 

Wklejam jeszcze raz, bo pisaliśmy w tym samym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynato a to na przykład że się jeden dzień spóźniłaś z wpłatą raty np w ciągu ostatnich 6 miesięcy, albo uznają że z Twojej winy stała się szkoda bo nie wstawiłaś auta do garażu a deklarowałaś że parkujesz w nocy w garażu i Ci auto buchnęli, albo zostawiłaś auto z kluczykami bo wysiadłaś żeby bramę zamknąć no i pewnie milion i jeden innych powodów:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie. Weszłam na maila Pawła (za jego zgodą oczywiście) bo on obecnie (w pracy) nie ma dostępu do Internetu. Tak mnie jakoś tchnęło, żeby zajrzeć, czy może jest jakiś mail od Warty. Czy może jeszcze nie proszą o dokumenty jakieś). I szok. Jest mail, który mówi, że decyzja w sprawie odszkodowania została już podjęta i przyjdzie do nas pocztą.

 

Więc czekamy.

 

Nelus dzwoncie tam od rana podajac nr sprawy powinni wam podac info przez tel.bedzie mniej stresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...