Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TO BYŁO: Organizacja pomocy dla Nelli - wątek zbiorczy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 878
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja to jestem chyba jakaś ślepa,bo zawsze myślałam że na avatarze Rasia gra na jakimś flecie :eek: dopiero teraz patrzę,a to miecz :lol2:

 

Marynata ja pierdziele ....... teraz to dopiero sie usmialam http://emotikona.pl/emotikony/pic/0rofl.gifhttp://emotikona.pl/emotikony/pic/0rofl.gifhttp://emotikona.pl/emotikony/pic/0rofl.gifhttp://emotikona.pl/emotikony/pic/0rofl.gifhttp://emotikona.pl/emotikony/pic/0rofl.gif i jak Was nie kochac LUDKI FORUMOWE .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

 

Nie wiem czy to coś pomoże, ale odnośnie banku i cesji powiem jak to było u nas - w "miarę" na bieżąco, bo za kilka dni mija rok od czasu gdy doszczętnie spaliła nam się kotłownia (na szczęście ja jeszcze nie spałem, chociaż żona usypiała już dzieci, w tym najmłodsze 2m-ce)

 

A więc krótko - kredyt też w CHF brany w 2008roku (a więc obecnie do spłaty jakieś 40% więcej), w BZWBK, ubezpieczenie z cesją w Allianz. Przed fizyczną wypłatą ubezpieczyciel sam zgłosił się do Banku, w efekcie czego decyzja była taka że kasa idzie dla nas na remont. Chyba nawet dostaliśmy odnośnie tego pismo z Banku, nie pamiętam już...

 

Tak więc ja uważam że jeśli ubezpieczyciel wypłaci już kasę, to na pewno zgodnie z cesją musiał to wcześniej skonsultować z Bankiem...

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raśka jest znacznie ładniejsza od Umy :)

 

Malka -zgadzam się i powiem, że bardziej mi do niej flet pasuje niż ten miecz:)

 

Swoją drogą jak marynata też myślałam, że to flet:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Nelli,

jestem tu pierwszy raz. Jeśli można... jestem zdania takiego, jak Amber-musisz w skupieniu przeczytać swoją umowę - wymęczyć ten bełkot ze zrozumieniem, a nawet zrobić sobie notatki (tam są dokładnie wypunktowane warunki cesji ubezpieczenia. Prawdopodobnie jest nacisk na przywrócenie stanu sprzed szkody, a nie wcześniejszej spłacie, itd). Zgadzam się z tym, że ciężko będzie Ci znaleść prawnika biegłego w ubezpieczeniach (miałam wątpliwą przyjemność sprawdzić). Ewentualnie, skorzystaj z porady Rzecznika Praw Konsumenta w swoim mieście (umów się telefonicznie na wizytę). Tylko, aby wyciągnąć konstruktywne wnioski z rozmowy, musisz dokładnie przeczytać umowę kredytową, chociażby po to żeby wiedzieć, jakie konkretnie pytania zadać rzecznikowi, jakie są Twoje wątpliwości (nawet jeśli nie będzie biegły w temacie to pokieruje Cię dalej, kiedyś korzystałąm z takiej porady przed podpisaniem swojej umowy kredytowej). Myślę, że warto też skorzystać z rad Amber, bo z postów widać, że ma wiedzę popartą wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie (bądź, jakiejś pokrewnej), a to bardzo ważne w takich sprawach.

 

Pozdrawiam ciepło i życzę szybkiej odbudowy

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie, skorzystaj z porady Rzecznika Praw Konsumenta w swoim mieście

 

Nie warto... szkoda czasu i zachodu....miałem kilka lat temu okazję szarpać się z Zakładem ubezpieczeń (auto-casco) skorzystałem.własnie z rzecznika... nieprzygotowani goście,z małym zasobem wiedzy.. sprawa oparła się o sąd..pomijając że nie była moja wina,(firma chciała najpierw sciągnąć OC z winowajcy- a mi pozniej wypłacić odszkodowanie hehe) no i zanizyli strasznie koszty.. sprawa oparła się o sąd i wygrałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ta Uma to jest babcia to się pisze oma :cool:

 

Jamles ,w Hollywood stadium rozwoju kobiet zwane babcią nie występuje :no::no:

 

No nie Kochani .... Uma ledwo 40 przekroczyla ..... dajcie spokoj ..... :lol2:....

Z drugiej strony nawet w tym wieku babcia mozna byc ...... CHYBA !!!!!!! :cool:

 

Nelus przytulaski na weekend przesylam :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały weekend spędziłam na szukaniu umów. Było ciężko. Musiałam przedrzeć się przez stos papierów zgromadzonych w dwóch różnych miejscach, a nawet miejscowościach. Znalazłam. I umowę z bankiem, i warunki i cesję. Wszystko to przedstawię panu, o którym wspomniała Basia. Muszę tylko się z nim umówić. Te same dokumenty prześlę jutro jednej naszej kochanej forumowiczce, aby i ona mogła nam coś doradzić.

 

Tymczasem decyzja Warty doszła już w wersji papierowej (w piątek)

W piątek też otrzymaliśmy list Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który informuje że 12 grudnia odbędzie się rozprawa w sprawie stanu technicznego nieużytkowanego budynku mieszkalnego (...)

Z listu wynika, że jest ona konieczna do wydania pozwolenia na rozbiórkę.

 

Ogromnie Wam dziękuję za wszystkie opinie, porady. Są dla nas niezwykle cenne. Czytamy je uważnie, analizujemy i mamy już jakis zarys działania w głowie.

Edytowane przez Nelli Sza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

A więc krótko - kredyt też w CHF brany w 2008roku (a więc obecnie do spłaty jakieś 40% więcej), w BZWBK, ubezpieczenie z cesją w Allianz. Przed fizyczną wypłatą ubezpieczyciel sam zgłosił się do Banku, w efekcie czego decyzja była taka że kasa idzie dla nas na remont. Chyba nawet dostaliśmy odnośnie tego pismo z Banku, nie pamiętam już...

 

Tak więc ja uważam że jeśli ubezpieczyciel wypłaci już kasę, to na pewno zgodnie z cesją musiał to wcześniej skonsultować z Bankiem...

 

A.

Tak, dziś już wiem na pewno, że ubezpieczyciel poinformował bank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...