Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa WMG


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dołożyłem wszelkiej staranności aby dom był szczelny.Dom szczelny z lekkim nadciśnieniem nie jest groźny.Świadczą o tym wyniki badań wilgotności więźby.Przy takiej rurce jak piszesz,nie potrzebujesz wentylatora zimą. Samo pójdzie. Latem wentylator,albo pasywny system dachowy jaśka i też bez wentylatora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GWC jest ok.

Przy tych upałach dziś w piwnicy miałem o 19 godzinie 23*C. Rekord tego lata.

Na parterze spadło do niespełna 26*C.

Domek ze stopki. Po piwnicach wali słońcem (ściany nieocieplone), drzwi garażowe tylko dechy z folią.

GWC czeka na odkażanie i drenaż (wyłączone). Sucho tak, że łopaty nie da się wbić w ziemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie się z tym nie zgodzę,GWC jest dobre tylko w zimie w celu nie dopuszczenia do zamarznięcia wymiennika w reku.

W okresie letnim czy to będzie WM czy WMG,GWC nie ma najmniejszego sensu ani ekonomicznego ani praktycznego.

Chodzenie domu przez GWC przy wymianie 0,5 czy nawet 1 kubatury na h to bajki dla naiwnych.

no to trochę "cudów"...

w poniedziałek wybyliśmy z całą rodziną na krótki urlop ( ja musiałem wczoraj wrócić ale reszta baluje ...)...

powyłączaliśmy wszystko zostawiając tylko wentylację na jakieś 150m3/h, w domu było ok. 24,5* na dole i ok. 25* na poddaszu ...

o tym że cały czas leje się żar z nieba to chyba nie muszę przypominać ...;)

wracam w czwartek wieczorem do chałupy , na dole ok. 26,5* a na poddaszu 27,3* ( temperatury najwyższe...) wilgotność w domu 49%...

podkręcam wentylację na maksa ( 530m3/h...)...

dzisiaj w tej chwili w kuchni z oknami od zachodu jest 25,8* a w salonie z oknami od wschodu 25,2*

na poddaszu od 25,9* wschód do 26,3* zachód ...

wilgotność w chałupie 55%

na zewnątrz w tej chwili 26,8* ( po południu było 36*...)

 

tak wiem...

GWC i ta nasza wentylacja to wielka ściema ...:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudiusz.Posłuchaj starego.wykop dziurę z metr obok i za kilka dni powąchaj.

 

Mam gzieś przeciek z zewnątrz. Widać to na filmikach.

Filmy trochę długie, ale ja ze względu na wycinanie muszę obejrzeć w całości. Tę wodę na maxach akurat widać.

W lutym gadałem z gościem od odkażania.

Przedstawiłem sytuacje, nie miał nigdy do czynienia z takim wynalazkiem, ale jedynie co powiedział to pozbądź się wody.

Po ostatnim deszczu jestem w 99% pewien że mam lewy dopływ pożywki dla grzybka.

Poczekam aż trochę popada i zmiękczy ziemię (zasili pleśń). Potem powalczę.

Wprowadzam się najwcześniej na zimę przyszłego roku. Mam trochę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nie ja ani Arturo podważamy oficjalne pomiary tempetur, psioczymy na akumulację, twierdzimy, że przed zyskami słonecznymi nie da się zabezpieczyć itd.

Zastanów się czy nie dopisać do tematu "tylko dla wyznawców".

 

Nie dasz rady prowizorycznie przerobić WM na WW?

Tylko dla własnej satysfakcji.

Wyniki mogłyby potwierdzić, albo zaprzeczyć pewnym teoriom/hipotezom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...