Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa WMG


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam zatem merytoryczne pytania odnosnie klimatyzacji:

 

1. Czy jeden klimatyzator za 1500 pln schlodzi mi dom 180m do 22,23,24,25 oC. Dom pietrowy.

2. Jakie sa koszty eksploatacji, konserwacji, napraw ?

3. Jaka jest zywotnosc klimatyzatora?

4. Czy jest mozliowsc abym nie widzial "tego czegos" na scianie i zebym nie mial halasujacej sprezarki na zewnatrz ?

 

Moze nie ten watek, ale padla propozycja wiec pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie merytoryczne tym razem dotyczace WMG.

Mam pytanie dotyczace rozmieszczenia wywiewów. Wydaje mi sie, ze warto to omowic szerzej, szczegolnie w porownaniu do projektów typowych WM, w ktorych zasady rozmieszczania nadmuchów i wywiewów sa znane.

Zatem jak zasady nalezy stosowac przy planowaniu wywiewow przy stosowaniu WMG ?

Czy mozna wykorzystac kanaly WG?

Gdzie umieszczac nadmuchy gdy stosuje sie wiecej niz jeden, szczegolnie w domu pietrowym.

Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nydar, ja mam jeszcze pytania, konkretne.

Mianowicie chodzi mi o to czy coś byś poprawił u siebie w tej wentylacji WMG gybyś mógł ją zrobić od nowa lub inaczej co byś poradził przyszłym inwestorom planującym WMG?

Czy np. te 20mb rury wokół fundamentów daje ci odpowiednią temp. na wejściu do RSŚ ? Czy zakopanie tej rury wokół fundamentów to dobry pomysł ? Czy nie lepszym, oczywiście chodzi o możliwości, byłby żwirowy GWC ?

Co z odcinkiem biegnącym między fundamentami. Czy nie warto poprowadzić np. 3 odcinki po np. 8mb rury fi 200 i łączone w jedną 250 i poprowadzić ją środkiem GMC, gdzie jest najwyższa temp. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już to kiedyś.Poprawił bym ilość nadmuchów.Mam jeden a wolał bym dwa.Powodem jest kształt budynku.Od nadmuchu do najdalszego anemostatu mam przeszło 20metrów.

20mb GWC nie dopuściło do zamrożenia RSŚ. Nie odnotowałem niższej temp.w RSŚ jak +6oC.

Zakopanie rury przy samym fundamencie to zły pomysł,ale 100cm od fundamentu moim zdaniem nie ma znaczącego wpływu na straty ciepła przez fundament. Wydaje się że GWC rurowe jest najtańszym rozwiązaniem i efektywnym. Ze żwirowcami nie mam doświadczenia. W GWC rurowym, w razie nieszczęścia wpuszczasz aerozol wody utlenionej,wentylator rozprowadzi i po kłopocie. W żwirowym czy maxowym tak prosto nie jest..

Dlaczego trzy odcinki.Mam jeden centralnie puszczony pod budynkiem na 70-ciu cm od chudziaka i daje radę dla 75m3/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli napływ masz pod drzwiami to wyciąg w możliwie najdalszym miejscu - zazwyczaj w narozniku pomieszczenia 40-50cm od ścian??

 

A czemu 40-50 od scian?

Poza tym w pietrowce, na parterze trudne do reliazacji, jesli nie chce miec dodatkowej zabudowy pietro wyzej w "srednim" miejscu. Z innej beczki - czy w scianach dzialowych na pietrze mozna wstawic pustaki wentylacyjne i przepust w stropie?

Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pierwsze pytanie po raz kolejny,czy Wasze 2w1 czy nawet 3w1 za 5tys.zł da radę schłodzić dom do 22st.C tak jak to potrafi klimatyzator za 1,5tys.zł ???

 

Ponawiam drugie pytanie po raz kolejny,jakie są koszta instalacji WMG z odzyskiem ciepła dla domu parterowego ???

 

Jasiek,Nydar,czemu boicie się odpowiedzieć konkretnie na te pytania ?

to nawet nie są konkretne pytania ...:D

 

zamontuj sobie ten klimatyzator za te półtora klocka i opisz nam dokładnie jak schładza się nim Całą chałupę do tych 22*...

 

co do kosztów WMG...

montowałem niedawno cały układ u kolegi ( problem z domem opisywany w tym wątku...), cały kompletny działający układ o max wydajności 650m3/h ( zmierzone...)w piętrowym domu o powierzchni 220m2 zamknął się w kwocie 6,7k wraz z moim wynagrodzeniem ...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...