Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa WMG


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A czemu 40-50 od scian?

Poza tym w pietrowce, na parterze trudne do reliazacji, jesli nie chce miec dodatkowej zabudowy pietro wyzej w "srednim" miejscu. Z innej beczki - czy w scianach dzialowych na pietrze mozna wstawic pustaki wentylacyjne i przepust w stropie?

 

WMG to nie jest żaden wynalazek.To stara dobra WG z doładowaniem.Należy uwierzyć że ciepłe się unosi i zgodnie z tą logiką umieścić wyciągi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W internecie :)

U mnie narazie go nie ma,ja mam przed domem ale nie na ścianie dwa potężne wiatraki i równie potężną sprężarkę i jest cisza.

 

Poczekaj, cisza w domu. A jak siedze na tarasie i popijam piwko ?

A poza tym pytalem sie jak uniknac urzadzen na zewnatrz. Zona nie lubi :p

Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WMG to nie jest żaden wynalazek.To stara dobra WG z doładowaniem.Należy uwierzyć że ciepłe się unosi i zgodnie z tą logiką umieścić wyciągi.

 

Logika mowi, ze o góry. Ale anemostat przy wejsciu do pomieszczenia, nad nawiewem tez jest u gory. Czy zdziala lepiej jak bedzie wlasnie pod sciana, w przeciwleglym koncu pomieszczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie cisza,jednostka zewnętrzna jest umieszczona za garażem na stronie północnej,taras mam od wschodniej i nie słychać jak pompa pracuje.

Głośność jedn.zewnętrznej określę jakby chodziła lodówka,wiatraki są niesłyszalne wogóle.

opisujesz swoją pompę czy pracujący z pełną wydajnością ( ma przecież schłodzić całą chałupę do 22* ...)klimatyzator wiszący na ścianie w sypialni...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał karolek75

Mam zatem merytoryczne pytania odnosnie klimatyzacji:

 

1. Czy jeden klimatyzator za 1500 pln schlodzi mi dom 180m do 22,23,24,25 oC. Dom pietrowy.

2. Jakie sa koszty eksploatacji, konserwacji, napraw ?

3. Jaka jest zywotnosc klimatyzatora?

4. Czy jest mozliowsc abym nie widzial "tego czegos" na scianie i zebym nie mial halasujacej sprezarki na zewnatrz ?

 

Moze nie ten watek, ale padla propozycja wiec pytam.

 

 

1.Tak,mówimy o domu z obciążeniem cieplnym 2-3kW

2.Klimatyzator o mocy grzewczej i chłodniczej ok.3kW pobiera 0,8kW prądu,pozostałe kwestie podobnie jak klimatyzacja w aucie lub lodówka.

3.Podobnie jak lodówka

4.Tak

 

1-2 - czyste bajkopisarstwo, dom 180m2 o takim obciążeniu cieplnym to 11-17W/m2 - to już blisko pasywny, moc grzewcza nie równa mocy chłodniczej, pobór 0,8kW przy mocy chłodniczej 3kW to wydajność energetyczna "6" ,jedną jednostką wewnętrzna nie dasz rady 180m2 równo schłodzić, trzy wewnętrzne - tak

 

pkt 3-4 zgoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam takiego co twierdzi , że WM to TYLKO na zimę .

Jeśli ( ale to mój przypadek) robiąc przewiew, przeciąg nocą ,, zakładając że z komarami i muchami udało mi się zawalczyć montując moskitiery ,efekty mam o niebo lepsze niż przy WM . To po co ta WM latem?

Czyli idźmy dalej . jeśli WM tylko na zimę to nie za 15 klocków. Zakładając że średnio dla kubatury 500m3 tyle instalacja bedzie kosztować.

Więc albo tania WM z mini GWC na zimę, albo wyporowa ze wspomaganiem całoroczna.

Tak to widzę .Skłaniam się jednak do 2 rozwiązania. Raz a dobrze. W moim wypadku to juz posprzątane.

czyli będzie takie latanie latem i otwieranie okien czego nie cierpię i chciałem uniknąć.

Bo jak ktoś mówi że WYSTARCZY zimą otworzyć okna na ileś tam minut żeby przewietrzyć dom, to myślę sobie - nygusie Ty chyba nie wiesz co to presja czasu i nie rzadko bywa że zakręty się scina żeby zdążyć ranem a co tu mówić jeszcze o wietrzeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już to kiedyś.Poprawił bym ilość nadmuchów.Mam jeden a wolał bym dwa.Powodem jest kształt budynku.Od nadmuchu do najdalszego anemostatu mam przeszło 20metrów.

20mb GWC nie dopuściło do zamrożenia RSŚ. Nie odnotowałem niższej temp.w RSŚ jak +6oC.

 

Ta temp. troszkę za nisko spada. Z tego wynika, że z GWC leci Ci jeszcze niższa. Te 20mb rury fi 110 to chyba za mało.

 

Dlaczego trzy odcinki.Mam jeden centralnie puszczony pod budynkiem na 70-ciu cm od chudziaka i daje radę dla 75m3/h.

 

Jeden ? Jak umieściłeś 20mb rury w fundamencie w jednym odcinku ? Chyba, że łamany, więc to to samo o co mi chodzi. Te 3 rury lepiej ustabilizują temp. nawiewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze przypomnę tylko

Zaczynając czytać forum opinie były takie : niestety w czasie tego nie umieszczę

- WG to zło , tylko WM następnie

- nie da rady uzyskać domu 3 litrowego bez WM

- WM to komfort i zyski

-później - WM to może nie zyski ale komfort

- następnie - a może wystarczy jednak sama WM bez reku ?

- wchodzi Nydar z realizacją której prostoty i logiki nie sposób odmówić i kładzie na łopatki (to najbardziej wk .....i oponentów :) zasadność WM.

Mówię oczywiście o realizacji WM nie tymi rencami tylko ekipa.

 

Wg mnie - powszechne realizacje dołem wlatuje górą wylatuje staną się wkrótce coraz częstsze. Prostota i możliwośc wykonania samemu jest ( a w dobie kryzysu każdy odwraca złotówkę kilka razy) po stronie WMG

Edytowane przez noname2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno . Mogę się mylić ale :

Załózmy że jutro pojutrze wrócą znów upały.

teraz (16 C na zewnątrz) wentylując oknami , myślę że z palcem ... zjeżdzam z tem w domu do 20 C.

Spróbujcie zrobić to WM :lol2: , nawet WMG :no:

 

No ale mając WM (ktoś powie) też mogę zrobić to samo.

Tylko po co mi w takim układzie WM za 15 klocków (średnia )

 

a później zimą tym monstrum , wentylować AŻ na 50m3, a wychodząc z domu ją wyłączać , a najlepiej miec podpiętą pod centralkę alarmową coby automatem się wyłączała. Można jeszcze smsem uruchamiać na pół godziny przed przyjściem do domu :)

Edytowane przez noname2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka porada z logiką na pewno nic wspólnego nie ma.

Pokój długi na 5m a anemostat przy drzwiach.

Jak niby to powietrze z przeciwleglego końca ma się wymienić???

Już większej bzdury to nie mogłeś palnąć.

 

Hmm, dobre pytanie, tez mialem takie watpliwosci. Ale starajac sie temat przemyslec czy nie jest tak, ze:

- jak nie zuzyte, to nie musi sie wymienic.

- nie zuzyte nawet czesciowo bo nie wymieszane ?

- przy wypieraniu zuzyte uniesie sie do gory ? i trafi do anemo statu?

 

Idac dalej twoja logika , skoro anemo po drugiej stronie pokoju, to jak ma sie wymienic zuzyte ktore jest nad nawiewem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka porada z logiką na pewno nic wspólnego nie ma.

Pokój długi na 5m a anemostat przy drzwiach.

Jak niby to powietrze z przeciwleglego końca ma się wymienić???

Już większej bzdury to nie mogłeś palnąć.

Myślisz i komentujesz jak wyznawca WM.Przy WMG obrazowo,pod sufitem jest poducha zużytego.Jaka różnica,gdzie jest wyciąg?Ważne aby jak najwyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...