Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa WMG


Recommended Posts

Takie odwiedziny to ja mam, gruntownie przeprowadzane, po kilka-kilkanaście razy na sezon w RÓŻNYCH technologiach budowania!

Od lat pętam się po budowach dokładając coś to tu to tam.

WIDZĘ to, na co patrzę...

Wybacz szczerość, ale Twój dom jest pełen błędów, z których część dałoby się zminimalizować.

Nie masz ochoty ich rozważyć - to Twój problem...

 

"Ja juz wiem, ze gdybym mial wentylacje jak Jasiek, mialbym dzisiaj w domu ..."

Albo i nie!

Kociołek grzany słoneczkiem postawiłeś!

 

Adam M.

 

Drogi Adamie, prosze o konretna podpowiedz, bo z tego cos-owania i generalizowania chlodniej w chalupie nie bedzie.

 

Moge u siebie odpalic w koncu GGWC, moge sprobowac przebudowac WM tak zeby miec centralne nawiewy i wyciag w kazdym pomieszczeniu, moge zalozyc klimatyzator, moge kupic w cholere zaslon i markiz, to wszystko da sie zrobic, ale kazd z tych opcji powoduje, ze ciezko mi uzasadnic posiadanie WM z reku bo przez 3/4 prawie jej nie uzywam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Adamie.Podbijam. Mam do dyspozycji przeszło 20kwh/dobe.Pierwszy pomysł to podgrzewać ZWU ale nada

zostaje dużo.Drugi pomysł to pompa ciepła na peltierach. dalej coś zostaje.Szukam trzeciego pomysłu.

Tak małych pc nie znalazłem coby wydziobały z 75m3/h.Mogę poczekać parę lat na pv do napędu coby z blasku księżyca brały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekuperator p-p to jeden z durniejszych pomysłów ludzkości dla domu jednorodzinnego.

Aby być sprawnym wymusza przepływy ,a konsekwencją jest wilgotność w domu zimą w okolicach 20%.

Ma funkcje on-off.Co umożliwia robienia sobie krzywdy.

Ma funkcje regulacji wydajności co umożliwia robienie krzywdy sobie i rodzinie..

Siedliskiem czy raczej naturalnym środowiskiem rekuperatora p-p jest hala fabryczna a nie dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to ma do faktu, że chłodniejsze po podłodze się ściele i nim doleci do podcięcia w drzwiach do właściwego pomieszczenia to jest tak ciepłe, że dawno jest dużo wyżej a do pokoju wpada bełt.

Adamowy "obrzęd gromniczy" dobrze to pokazuje.

A skąd ty wiesz drogi adwersarzu,że ciepłe suche jest lżejsze od ciepłego wilgotnego.Mierzyłeś?Pomierz .Dużo wysiłku trzeba coby pomieszać .Taniec i to latino.Może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekuperator p-p to jeden z durniejszych pomysłów ludzkości dla domu jednorodzinnego.

Aby być sprawnym wymusza przepływy ,a konsekwencją jest wilgotność w domu zimą w okolicach 20%.

Ma funkcje on-off.Co umożliwia robienia sobie krzywdy.

Ma funkcje regulacji wydajności co umożliwia robienie krzywdy sobie i rodzinie..

Siedliskiem czy raczej naturalnym środowiskiem rekuperatora p-p jest hala fabryczna a nie dom.

 

Mam pytanie- WMG raczej nie zrobię bo tego nie ogarniam wiec zostaje WM i dajmy na to że zrobiłbym dwa nawiewy w centralnych punktach domu (jeden mnie nie przekonuje i reszta pomieszczeń wyciągi do tego GGWC ( rurowy odpada ze względu na warunki glebowe) to jaką centrale zastosować są takie bez reku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
tu nie chodzi o chwilowe zyski np przez okna - tylko o nap... słońca na cały dom - prędzej czy później temperatura przegród się podnosi a przy dużej akumulacji nie tak łatwo wrócić do wcześniejszych temperatur - np dziś przy znacznym ochłodzeniu w domu praktycznie żadnej różnicy, bez klimy lub długotrwałego ochłodzenia tego nie zbijesz

AKUMULACJA jest przereklamowana!

Godz.23.13 temperatura w domu 24,1st.C przy zewnętrznej 15,2 st.C gdzie najwyższa dzisiaj to 24,8st.C w południe podczas obiadu.

Temperatura miała mi schodzić w moich silikatach przez tydzień...

Chyba mylisz się co do akumulacji,w zimie uważam ją za rewelacyjną,w lecie też nie jest źle.

 

A co do zbijania temperatury,jasiek i nydar i chyba ty też macie cudowny sposób na to czyli wentylacja na opak ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
za to straty przez przegrody powodują ciągłe braki i system grzewczy ciągle pracuje i potrzebuje kWh

jedyny zauważalny + to dni gdy braknie Ci np prądu - dzwonią znajomi - mieszkają 2 domy dalej

 

Ty nie masz akumulacji ciepła z kabli w podłodze,po raz kolejny o tym pisze.Jasiek wprowadza cię w błąd twierdząc,ze ciepło rozchodzi się całe do płyty a problem to sterowniki.

U Ciebie ciepło z kabli oddawane jest od razu do pomieszczeń i nie masz wogóle akumulacji ciepła w podłodze.

Wg mnie zrobiłeś błąd umieszczając kable w rowkach a tym samym pozbyłeś się całkowicie atutu i największej zalety płyty fundamentowej.

U mnie po 24h od momentu wyłączenia ogrzewania temperatura spada tylko o 1,5st.C a po 8h tylko o 0,5st.C.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Mam pytanie- WMG raczej nie zrobię bo tego nie ogarniam wiec zostaje WM i dajmy na to że zrobiłbym dwa nawiewy w centralnych punktach domu (jeden mnie nie przekonuje i reszta pomieszczeń wyciągi do tego GGWC ( rurowy odpada ze względu na warunki glebowe) to jaką centrale zastosować są takie bez reku ?

 

Dwa wentyle,jeden do nawiewu z GWC,drugi do wywiewu z pomieszczeń ale musisz się nastawić,ze w zimie będzie ci nawiewało z GWC ok.5-7st.C zamiast 16-17st.C.Przelicz to.

 

Ja bym jednak poszedł w Lunę...nie chcesz odzysku ciepła to wywalasz wymiennik i dajesz kasetę letnią i masz centralę(dwa wentyle) bez reku :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to Vena 4.

Ta na zdjęciu ma już wentylatory kanałowe, ale BEZ filtrów.

 

nydar

post #2700

Jak złapać te 20kWh...

 

Łatwo, prosto, tanio...

 

No to ... postudiuj rurki cieplne!

Zakres - jaki chcesz.

Układ - jaki potrzeba. Nawet z piętra do piwnicy...

Podstawy chemii kumasz?

Znajdziesz jaką próżniówkę?

O twarde lutowanie nie pytam...

 

TEN problem DAWNO rozwiązano.

 

Chyba że wolisz karuzelkę z mrożonymi kulkami...

Przemysłówka. Stara ale działa dobrze.

Ma silnik a silnik to napęd za pieniądze.

Rurka cieplna działa gratis. Na samym gradiencie.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...