Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa WMG


Recommended Posts

Zadziała bez względu na system wentylacji.

5 osób w 5ciu pokojach jednego domu to nie to samo co 5 osób w jednym pokoju tego samego domu. Wentylacja z wydatkiem na 5 osób na dom nie poradzi sobie z zapewnieniem optymalnych warunków w tym pokoju. Musi wydatek być 5 razy większy. Tylko wentylacja musi o tym wiedzieć. Inaczej tylko można na stałe zwiększyć jej wydatek 5x. Ale to też takie same straty.

A teraz Twój pomysł na rozwiązanie?

jak będę miał problem z wydajnością wentylacji w moim domu przy jakimś spędzie rodzinnym raz czy dwa razy w roku to sobie otworze okno a nie jakieś pierdololo z komputerami , siłownikami, czujnikami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zadziała bez względu na system wentylacji.

5 osób w 5ciu pokojach jednego domu to nie to samo co 5 osób w jednym pokoju tego samego domu. Wentylacja z wydatkiem na 5 osób na dom nie poradzi sobie z zapewnieniem optymalnych warunków w tym pokoju. Musi wydatek być 5 razy większy. Tylko wentylacja musi o tym wiedzieć. Inaczej tylko można na stałe zwiększyć jej wydatek 5x. Ale to też takie same straty.

A teraz Twój pomysł na rozwiązanie?

O kurka to się robi naprawdę skomplikowane - jak żyją ludzie ze zwykła WG muszę chyba kogoś odwiedzić i powiedzieć że żyje w niewiedzy i powinno mu być z tego powodu źle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa wentyle,jeden do nawiewu z GWC,drugi do wywiewu z pomieszczeń ale musisz się nastawić,ze w zimie będzie ci nawiewało z GWC ok.5-7st.C zamiast 16-17st.C.Przelicz to.

 

Ja bym jednak poszedł w Lunę...nie chcesz odzysku ciepła to wywalasz wymiennik i dajesz kasetę letnią i masz centralę(dwa wentyle) bez reku :)

 

O widzisz do mnie tak trzeba to zrozumiałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na rozmieszczaniu dlatego czytam normy.

Centrala za daleko, wyciągi za blisko nawiewów. Już dziś bez modelowania i sprawdzania na żywo mogę się założyć, że będą martwe strefy. Ale nie umrzesz w nich.

 

Jasne można nad tym popracować - przesunąć wyciągi itp itd - chodzi mi głownie o koncepcje dwóch nawiewów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój komentarz będzie niezgodny z obecnymi trendami więc niech się wypowiedzą koledzy ...

ja się nie znam...

ja tu tylko "biję pianę"...

nie doceniasz mnie, jak bym był zgodny z trendami to bym budował jakiś standard i na bank nie zarywał każdego wolnego wieczora od ponad 8 miesięcy aby się czegoś dowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Kszhu nie sądzę, że to takie zło - rozważam opcje

 

zobacz jak sobie to wymyśliłem

 

http://imageshack.us/a/img854/4021/bek7.png

Zakładamy,że nawiew masz ok.200-300m3/h,dzielisz to po równo na dwa anemostaty i wychodzi po 100-150m3/h,pierwszy "obsłuży" praktycznie tylko salon,drugi będzie miał problem z resztą,przy zamkniętych drzwiach nie widzę tego tym bardziej,że w łazienkach musisz mieć duże wymiany.

Jeśli już ja bym zrobił,nawiew i wywiew w każdym pomieszczeniu,regulując to albo skrzynkami albo średnicami.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładamy,że nawiew masz ok.200-300m3/h,dzielisz to po równo na dwa anemostaty i wychodzi po 100-150m3/h,pierwszy "obsłuży" praktycznie tylko salon,drugi będzie miał problem z resztą,przy zamkniętych drzwiach nie widzę tego tym bardziej,że w łazienkach musisz mieć duże wymiany

no popatrz ty się a u mnie jeden daje radę całą chałupę ...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...