Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa WMG


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Cuda .Cuda Panie.Jakby powiedzieli w Poznaniu.

No pewno,że cuda,"niewidoczne" kanały przepływu nie mieszającego się powietrza od nawiewu do wywiewu,"cudownie" określona i wyliczona stała wymiana w łazienkach i kuchni zgodna z wytycznymi koniecznymi do odbioru nowego domu.

Nie tylko w Poznaniu określiliby to mianem cudu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cudownie" określona i wyliczona stała wymiana w łazienkach i kuchni zgodna z wytycznymi koniecznymi do odbioru nowego domu.

Nie tylko w Poznaniu określiliby to mianem cudu :)

jesteś mistrzem wyszukiwania....

jakiś czas temu podawałem w tym wątku wydajności z mojej chałupy, przytocz je i powiedz gdzie nie spełniam normy która nie istnieje ...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
jak do korytarza który ma ze 30m3 objętości wdmuchujesz 150m3/h świeżego powietrza to niby co się z nim dzieje ...?

znika ?

Wychodzi gdzieś indziej.Gdzie i w jakich ilościach ? Oto jest pytanie :)

W ramach cudu,całe te 150m3/h świeżego powietrza może wyjść tylko w mniejszej łazience o kubaturze ok.8m3.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem sam ...

min / max

centralny nawiew 186m3/h / 642m3/h

 

wyciągi ...

kuchnia 48m3/h / 144m3/h

salon 24m3/h / 72m3/h

kibelek na dole 12m3/h / 42m3/h

spiżarka pod schodami 6m3/h / 30m3/h

łazienka na poddaszu 18m3/h / 60m3/h

pokój córki poddasze 24m3/h / 66m3/h

pokój syna poddasze 30m3/h / 96m3/h

sypialnia rodziców 18m3/h / 66m3/h

 

wyciągi łącznie 180m3/h / 576m3/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi gdzieś indziej.Gdzie i w jakich ilościach ? Oto jest pytanie :)

W ramach cudu,całe te 150m3/h świeżego powietrza może wyjść tylko w mniejszej łazience o kubaturze ok.8m3.

a nie sądzisz że będzie przepływało do poszczególnych pomieszczeń zgodnie z wydajnością ustawioną na poszczególnych anemostatach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
a nie sądzisz że będzie przepływało do poszczególnych pomieszczeń zgodnie z wydajnością ustawioną na poszczególnych anemostatach ...

Nie sądzę.Na anemostatach nie ustawisz nic szczegółowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie.

Na 6ciu metrach nawet nie bardzo się wymiesza.

Na nastu metrach, dmuchane dołem po ciepłej podłodze, przeciskane pod drzwiami i omijające różne stałe i zmienne przeszkody na pewno nie dotrze do wyciągu.

 

Jesli mialoby nie dotrzec to nie byloby przeciskane pod drzwiami i nic by nie omijalo - logika.

No wiec raczej w pewnych sytuacjach przestrzennych dotrze jakos tam wymieszane. Mniej lub bardziej. A wymiana jest - bo tak wykazuja pomiary jaska. A pomiary nydara pokazuja, ze parametry powietrza sa bardzo przyzwoite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie.

Na 6ciu metrach nawet nie bardzo się wymiesza.

Na nastu metrach, dmuchane dołem po ciepłej podłodze, przeciskane pod drzwiami i omijające różne stałe i zmienne przeszkody na pewno nie dotrze do wyciągu.

aaa...

a ja głupi myślałem że się ma nie mieszać...:bash:

 

dobrze że to Twoje wlatujące pod sufitem mieszające się , przeciskające pod drzwiami, znowu mieszające, znowu przeciskające się pod drzwiami i mieszające dotrze gdzie powinno ...:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawić wszystkie anemostaty to nie takie hop-siup. Przy określonej wydajności zmiana na jednym powoduje zmianę na innych. Zmiana wydajności całego układu też nie oznacza proporcjonalnej zmiany na wszystkich.

No ale można przyjąć jakieś średnie, to nie apteka. No chyba, że ktoś ma korbę na punkcie ppm-ów i musi przestawiać jak kto więcej niż przewidziany się w danym pomieszczeniu pojawi.

ale ja czy nydar nic nie przestawiamy ...;)

jak mam potrzebę większej wydajności to sobie tylko obroty wentylatora podkręcam ...

 

raczej to ty wyskakujesz z jakimiś czujnikami, siłownikami ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polatałem sobie z termometrem ...

kuchnia

podłoga23,8*

połowa wys. 24,6*

anemostat 25,0*

 

salon

podł. 24,4*

poł. wys. 24,8*

anemostat 25,0*

 

pok.1 na poddaszu nad salonem ( włączony komp.)

podł. 24,8*

poł. wys. 24,9*

anemostat 26,1*

 

pok.2 nad salonem

podł. 25,1*

poł. wys. 25,4*

anemostat 25,6*

 

korytarz z nawiewem 24,7*

nawiew ok. 200m3/h 16,8*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest wyciąg to musi coś do niego docierać. Tylko to coś rewelacyjne nie jest. Lepiej zamiast tego wywiewu mieć tam nawiew.

Pomiar pomiarowi nie równy. "Domowy" pomiar to jeszcze nie żadna wyrocznia. Różni ludzie różne rzeczy piszą w różnym celu. Ja do tego podchodzę z dużą dozą ostrożności.

he he ...

ale twoje spostrzeżenia i pomiary to świętość ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że świeże pojawi się tam gdzie przebywam a dopiero przy wywiewie będzie maksymalnie wymieszane. I tak ma być, ja już tej mieszanki nie muszę wdychać.

taaa...

puszczę sobie "bąka" w salonie czy sypialni a potem pójdę zrobić sobie kanapkę w kuchni ...;)

u mnie poleci pod sufit i zostanie na bieżąco usuniete a u ciebie wymiesza się i poleci do kuchni czy innych pomieszczeń z wyciągiem, generalnie będzie się ten "dwu kapuścian grochu" bujał po całej chałupie ...:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawisz fix na 3 osoby w domu te 75m3/h i te 3 osoby będą w jednym pomieszczeniu to nie będą miały tam optymalnych warunków.

Jak zwiększysz wydatek, żeby mieć w tym pomieszczeniu te 75m3/h bo masz korbę na punkcie ppm-ów to w całym mieszkaniu będzie jaki wydatek? Kilka setek? I po co?

ale co próbujesz tym udowodnić...?

że mam się na siłę uszczęśliwiać z całą rodziną w jednym pomieszczeniu ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w przeciwieństwie do olympów, tylko dzielę się spostrzeżeniami a nie wciskam nikomu żadnego kitu.

Uważam, że poprawnie zaprojektowany i wykonany standard spełnia swoją rolę i nie jest żadnym złem.

otwarte okno też spełnia swoją rolę i nie jest żadnym złem ...;)

 

dzielisz się spostrzeżeniami z czego ...?

z domu w którym jeszcze nie mieszkasz ...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w przeciwieństwie do olympów, tylko dzielę się spostrzeżeniami a nie wciskam nikomu żadnego kitu.

Uważam, że poprawnie zaprojektowany i wykonany standard spełnia swoją rolę i nie jest żadnym złem.

 

 

Sorry kszhu, ale jedyne twoje spostrzezenia to mniej lub bardziej udana i poprawna proba modyfikacji twojego standardu na WW.

PODCZAS BUDOWY a nie normalnego zamieszkiwania. Duzo wieksza wartosc maja wpisy jaska, nydara, miloszenki i innych. Na podstawie twoich postow to dowiedzialem sie jedynie, ze wg ciebie wszysko musi byc zgodne z normami. A jak nie jest badz nie ma na to normy to "zlo wcielone".

Ale dobrze ze piszesz, motywujesz ludzi do czytania przepisow. I wyciagania WLASNYCH wnioskow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja Ci coś zrobiłem ? Nie sądzę, więc jak możesz skomentować to było by mi niezmiernie miło bo daleki jestem od instalowania drogich zabawek.

 

 

masz wątpliwości - zrób tak byś w łatwy sposób kiedyś mógł przerobić na klasyczną - czyli zwób 2 projekty klasyczny i nydarowsko-jaskowy - nałóż je na siebie i zobacz gdzie jak się zmieniają kierunki przepływu i gdzie kiedyś wrazie w będziesz pruł sufity

 

ssss

 

nie odpowiedziałeś Adamie na mój post #2671

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia, dlaczego nikt nie rozważa wpięcia klimatyzatora bezpośrednio do obiegu WM i to zarówno w celu grzania jak i chłodzenia? Czy przy założeniu, że klimatyzator będzie w zimie ogrzewać powietrze z czerpni gruntowego wymiennika (powiedzmy 8 stopni) do 24 na wymienniku (a przecież inwerter potrafi dać na wymienniku około 40 -- przynajmniej mój 5KW inwerter tyle daje grzejąc powietrze o temp 15), oraz w lecie oziębić powietrze z czerpni GW (powiedzmy 17 stopni) do 10 (a przecież teoretycznie może dać 6 a może nawet do pełnej granicy 4) nie ma racji bytu? Co więcej, dodatkowo można efekt grzania jeszcze wzmocnić poprzez odzysk ciepła (rekuperacja na wymieniku) w zimie -- co podniosłem w wątku jaśka, lecz bez odzewu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...