Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa WMG


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

O...!

jest i obrońca...:cool:

 

ekonomiczniej to będzie jak nie będziemy inwestować w takie głupoty ...:lol2:

 

Tylko biegać i regulować prędkość wentylatora ...

Przeceiż zamiast wentylatora możesz mieć u siebie takie kratki. Co za różnica ? Dlaczego taka kratka jest be, a wentylator na nawiewie cacy ?

Prądu to wogóle nie bierze, nie trzeba regulować i praktycznie nie ma się co zepsuć jak mawia nydar ;) Co wiecej potrzeba ?

 

Policzyłem sobie przepływ powietrza w zimie, dla takich założonych warunków: temp. zewn. -10, wewn. 20., rura z GWC fi 200, wywiew na wysokości ok. 8m w ścianie szczytowej i wyszło mi 220m3/h. Powiedz mi Jasiek, jak zatem to ma działać samodzielnie ? Jak nie przytłumię to mi całe ciepełko z chaty wywieje.

Edytowane przez Barth3z
220m3 ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Policzyłem sobie przepływ powietrza w zimie, dla takich założonych warunków: temp. zewn. -10, wewn. 20., rura z GWC fi 200, wywiew na wysokości ok. 8m w ścianie szczytowej i wyszło mi 220m3/h. Powiedz mi Jasiek, jak zatem to ma działać samodzielnie ? Jak nie przytłumię to mi całe ciepełko z chaty wywieje.

zakładaj kratki...;)

 

liczycie, liczycie, liczycie ....:lol2:

 

to tak trochę jak z tym trzmielem ...:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rurą GWC też tak było - nie miał to była be a teraz to najlepsze GWC pod słońcem.

Kolega jest po prostu tendencyjny.

 

kiedy i gdzie napisałem że GWC jest Beeee... nawet nie mając go zainstalowanego ...?!!!!

pisałem jedynie że ma za małą wydajność aby schłodzić budynek a jak się później okazało trzeba było przerobić wentylację...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasiek, a ja powiedz mi o WMG w twoim domu. Domek masz piętrowy i nieco podobny do mojego.

Z tego co kojarzę, to mówiłeś, że sypialnie masz na piętrze. Czy w takim bądź razie na parterze w nocy nikt nie przebywa ? Jeśli tak, to niepotrzebnie wentylujesz parter. Nie myślałeś, żeby na noc odcinać wywiewy na dole ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarobiony jestem to nie dałem rady podjechać i podpytać.Ale wydaje mi się że dla domu piętrowego to nie jest głupi pomysł.Choćby po to aby nadmuch wiedział na która kondygnację lecieć. I nie lecieć jak nie potrzeba. U siebie to jeszcze nie wiem ,zależy jaka cena.chyba że dla pr.zetestowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nydar, czy jestes w stanie oszacowac efektywnosc dogrzewania GMC solarem?

 

Czy wiesz moze ile chodzila pompka od niego?

 

jaka maksymalna temperature gruntu pod wylewka osiagnales tuz przed sezonem grzewczym?

 

Jesliby przyjac ze temp gruntu spada o jakies 1,5 stopnia/miesiac to czy te zmiany pod domem nastepuja szybciej? W koncu to bedzie wiekszy gradient...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksymalnie pod posadzką miałem 22 z kawałkiem .Najniższa to 15 z kawałkiem w połowie kwietnia.Od 15kwietnia temperatura przestała spadać .zmiany temperatury są spłaszczane przez RSŚ. Bądź co bądź dzień w dzień od jesieni do wiosny 4-5kWh z szarych ścieków odbiera powietrze,a wędruje przez GMC.

Kolektor w sezonie produkuje +/- 2000kWh .Ile gdzie na co idzie nie wiem bo nie jest to opomiarowane.Ale z solara na bufor,z bufora do GMC a z GMC do solara. Obieg na pierwszy rzut oka zawiły ale w rzeczywistości bardzo prosty,realizowany jedną pompką obiegową.

Jak się dużo kąpiemy to do GMC z solara idzie mało ale nadrabiają wtedy ścieki. Jak nie rurą go to pałą. To co na dach dociera to moje.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim bądź razie na parterze w nocy nikt nie przebywa ? Jeśli tak, to niepotrzebnie wentylujesz parter. Nie myślałeś, żeby na noc odcinać wywiewy na dole ?

Nie chcę pisać jak ADAM, ale chyba muszę, MAŁO WIESZ.

Nie wietrz pomieszczenia, uszczelnij silikonem, poczekaj, potem sprawdź co jest w środku.

 

To żartem, ogólnie należy wietrzyć, nawet te pomieszczenia których nie używamy:)

Nie jest ważne jak długo tam nie wejdziemy, mają mieć wentylacje , inaczej będzie grzybek pod rożną postacią.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...