Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa WMG


Recommended Posts

wentylacja ma działać na okrągło, trzeba tylko w pierwszym sezonie eksperymentalnie ustalić krotność wymiany w danym budynku/ pomieszczeniach...

to nie jest tak że jak zima to 80 czy 100m3/h i już ...:lol2:

 

U siebie pędzisz wentylację na minimum 180m3/h przy czym sypialnie wentylujesz z prędkością 18m3/h. W nocy, dla dwóch osób, to za mało. W dzień za dużo. Nie lepiej zastosować czujkę z CO2 (pomijam cenę) która w nocy otworzy się na 30-50m3/h a w dzień na 10m3/h kosztem np. salonu (odwrotnie) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiem nie znam się .Tak uważasz .Twoja sprawa .Nie dam się tak sprowokować jak perm.

Widzisz TB.Ups.Wróóóć.Widzisz kszhu.Prześpij się kiedyś w szafie .Powąchasz zobaczysz.

Wędzę sobie od czasu do czasu i dzięki temu świństwu tak wygląda jak wygląda i smakuje.Po dwóch tygodniach po lodówce nie łazi.Wleź do szafy i się prześpij.

Zweryfikowałem pogląd .Nie wszystko ciepłe się unosi.Ciepłe kowadło nie.

ps. Gratuluję GWC pod fundamentem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nydarowy jest. 140% sprawności przy minimalnym wydatku i zawsze i wszędzie optymalne ppm-y.

Przecież ja od początku piszę, że ta argumentacja to bzdura oraz to, że takie dzielenie włosa na czworo nie ma sensu. Nikt nigdy się nie zastanawiał iloma ppm-ami oddycha, nikomu to nie szkodziło, w końcu pojawiły się wentylacje mechaniczne dające więcej niż normalny człowiek potrzebuje a tu dream-team się dobrał, żeby wmawiać, że to zło.

 

Duża część Polski kryta azbestem była.Nikomu to nie szkodziło.A tu nagle zaszkodziło.Ciekawe.

WMG to też mechaniczna jeśli pozwolisz powtórzyć.Tylko bardziej z logiką a nie wbrew.

ps.gratuluję GWC pod chałupą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie pędzisz wentylację na minimum 180m3/h przy czym sypialnie wentylujesz z prędkością 18m3/h. W nocy, dla dwóch osób, to za mało. W dzień za dużo. Nie lepiej zastosować czujkę z CO2 (pomijam cenę) która w nocy otworzy się na 30-50m3/h a w dzień na 10m3/h kosztem np. salonu (odwrotnie) ?

ze tak powiem...

A po co ...?

skoro nie capi a PPm-y mają się dobrze to po jaką ( beep...) coś ulepszać ...?

 

chałupa to nie laboratorium NASA czy prom kosmiczny ...

 

jak to się mówi ...

"dobrego nie naprawiać"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co2 było od zawsze jak człowiek zlazł z drzewa .Chyba. Tylko człowiek nie miał nigdy tak szczelnych domów jak dzisiaj.A skoro ma i stężenie CO2 jest nienaturalnie wysokie,to ja nie wiem.Procesy adaptacyjne to dekady a nie pokolenie.Ja nie wiem ale medycy twierdzą że do 1000ppm jest bezpiecznie.Ja nie wiem ale komuś muszę zaufać skoro nie wiem.Tobie nie mogę bo ty GWC pod chałupą umieściłeś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie pędzisz wentylację na minimum 180m3/h przy czym sypialnie wentylujesz z prędkością 18m3/h. W nocy, dla dwóch osób, to za mało. W dzień za dużo. Nie lepiej zastosować czujkę z CO2 (pomijam cenę) która w nocy otworzy się na 30-50m3/h a w dzień na 10m3/h kosztem np. salonu (odwrotnie) ?

 

Kurde, moj reku chodzi na 50m3/h na caly dom !!!

 

Jakos rano pomimo, ze obecnie w 3 razem z corka spimy wszyscy wyspani, brak objawow wysokiego CO2, itd. Cuda? Ile w tym czasie m3 sie wymienialo na godz: 3,5,7 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Tobie nie mogę bo ty GWC pod chałupą umieściłeś.

 

GWC pod fundamentem a szczególnie pod izolowaną płytą fundamentową to bardzo dobra rzecz.

Mało wiesz nydar...dlatego takie moje zdanie na temat bardzo przereklamowanego gadżetu GMC ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba chcesz mnie tak wk....ić i doprowadzić do zaproszenia zimą na wizje lokalną.Oczywiście z własnym miernikiem bo mój pewnie podrasowany.

No to czuj się zaproszony. Z trzech świadków sobie wezmę tej wizji lokalnej a twój miernik nie podskoczy powyżej 1000ppm.

Dobranoc .Idę spać do szafy .Muszę odreagować.

A swoją drogą GWC pod chałupą .Kurcze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko pokazuje jakie bicie piany tutaj wystepuje :p

 

Teraz zagadka: jesli WM ustawiona jest na 50m3, to znaczy ze 50 nawiewa i 50 wywiewa tak?

 

Tyle wywiewa jakiego: zuzytego, w polowie zuzytego? Ile zuzytego?

 

A moze jednak jest tak, ze WM miesza i mimo, ze czasami malo efektywnie to duzo czasu musi minac, zeby odczuc ze cos nie tak?

 

Podobno zaleta WM jest jej sterowalnosc, tylko jaak to sterowalnosc jesli wszystkie drzwi wewnetrzne zamkniemy?

 

A co jesli reku pokazuje, ze jest niby 50m3 a w rzeczystosci nie ma nawet 20? Czy automatyka w Brinku pokazuje rzeczywiste obroty i sprez zeby ocenic wymiane czy pokazuje to co chce pokazac?

 

Ja nie mam problemu z tym zeby komus wierzyc bo po to zobaczylem co chcialem na wlasne oczy.

 

Mam problem glownie z wami:P Bo bijecie piane o takie promile zjawisk, ze czlowiek przez was sie czasem boi oddychac :)

 

I na koniec: reku chodzi mi na full ponad dobe, wilgotnosc w domu ani drgnela, jest na nedznych 31%, z reszta podobnie cala zime bylo, ktos mi moze ten fenomen wytlumaczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kumam: czytam na bieżąco, i już gdzieś na pierwszych stronach pisało, że to nie jest wynalazek dla wszystkich. A może nie pisało, ale między wierszami to wyczytałem? Zrobili sobie chłopy kompleksowe systemy do wentylacji i wspomagania CO i ja to rozumiem. Skoro im to działa to zakładam, że jest szansa na zrobienie tego u mnie. Jeśli nie ruszy - a jest takie ryzyko, zawsze moge zrobić sobie WM. Nie wiem po co to bicie piany. Sam od początku myślałem o ogrzewaniu tego powietrza, tylko na początku to ja zakładałem WM z reku. Moje nadzieje zostały jednak rozwiane, bo WM dmucha pod sufitem i z ogrzewania nici :( potem trafiłem tu i co? BINGO! Jeśli dmuchamy z dołu to powietrze można podgrzać i będzie tylko kwestia dogrzania do odpowiedniej temperatury.

 

Rysuje mi się szkielet, wykonam go raczej dość szczelnie, 30-35cm wełny w ścianie, bez okien w dachu, ułożony wg stron świata, z okapem na lato. Systemu nydara nie zrobię bo pod chałupą będzie pseudo-piwnica, a bez GMC rekuperator ściekowy nie ma sensu, ale powietrze podgrzeję nagrzewnicą wodną w kanale z bufora. I wtedy moje ogrzewanie konwektorowe powinno być tylko dopełnieniem. Na chłopski rozum to musi zadziałać. PPM mi zwisają, w tej chwili mam chałupę starą z nowymi oknami, zbyt szczelną i zimą grzybek w kuchni i łazience w narożnikach się pojawia, a stężenia CO2 badał nie będę bo zimą to pewnie się podtruwamy stale (wietrzę oknami raz albo dwa razy dziennie po kilka minut na maksa) ale to nie moja chata a właściciel nie będzie inwestował w przeróbki.

 

Opisali koledzy fajne systemy, dzielą się wiedza, adam_mk wrzuci swoje trzy grosze i człowiekowi sie jakaś klapka otwiera i myśleć zaczyna, i chyba o to w tym wątku chodzi. Gdyby dało się ogrzewać powietrzem z WM to bym po prostu ją zrobił. Skoro się nie da zrobię inaczej. Bo wbrew pozorom i kpiarskim wstawkom dom buduje się dla siebie ale warto byłoby go jednak pomyśleć jako system, a nie na zasadzie - eee, jak będzie upał to sobie klimatyzator kupię. nie kupię bo lubię inwestować w sprzęt foto, instrumenty muzyczne i rowery, więc jak dom wybuduję to wolna gotówkę chce mieć na to a nie na myślenie po fakcie, że coś spieprzyłem i jak to naprawić.

 

To coś jak z inwestowaniem kasy: można iść na giełdę i zakładać, że skoro sąsiad kupi l takie akcje to i ja kupię - bez myślenia. Potem strata boli - bo niespodziewana. Można jednak poduczyć się i zainwestować po przemyśleniu z założeniem że może nie wyjść. Wtedy ból mniejszy i jakieś rezerwy na wypadek strat się też zakłada.

Edytowane przez CodeSnipper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...