Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa WMG


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rozumiem, ze pisales z tego prace doktorską? Czy mozesz podeslac linka ? ;)

Nie! Puściłem bąka!

Szanowny Panie, Pan zapali papierosa, otworzy zmywacz do paznokci, rozleje benzynę !! za chwilę będzie śmierdziało w całym mieszkaniu.

Pan smaży rybę i włączy okap 500m3/h 0.5 m nad patelnią a i tak w całym domu będzie czuć!!

Jak nie ma Pan miernika CO2 to pożyczę i Pan Swoją pracę doktorską napisze. Nawet gdy w 10m2 pokoju graliśmy w 4 osoby w brydża - to w pustym pokoju obok CO2 było prawie identyczne. Przecież pomieszczenia w domu są połączone wentylacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia WMG i domu pietrowego juz sie kilka razy tutaj przewinela.

Zrobienie WMG na parterze to "standardowe" rozwiazanie tutaj rozpatrywane. Ale co w pietrem/poddaszem uzytkowym? Pomieszczenia buforowego nie ma i nie bedzie. Windy zamiast schodow nie planujemy. Wiec jak rozwiazac nawiew na pietrze? Tak aby powietrze jednak nie schodzilo sobie schodami i pedzilo do wyciagow parterowych (albo opadalo na podgloge) ale jednak zechcialo spenetrowac pomieszczenia na pietrze? Moze odrebny nawiew dla kazdego pokoju ab y uzyskac stratyfikacje powietrza? Tylko robi sie z tego instalacja skomplikowana a ma byc jak najprostsza.

Krotko. Jak powinna wyglada instalacja WMG dla domu pietrowego? Macie jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie! Puściłem bąka!

Szanowny Panie, Pan zapali papierosa, otworzy zmywacz do paznokci, rozleje benzynę !! za chwilę będzie śmierdziało w całym mieszkaniu.

Pan smaży rybę i włączy okap 500m3/h 0.5 m nad patelnią a i tak w całym domu będzie czuć!!

Jak nie ma Pan miernika CO2 to pożyczę i Pan Swoją pracę doktorską napisze. Nawet gdy w 10m2 pokoju graliśmy w 4 osoby w brydża - to w pustym pokoju obok CO2 było prawie identyczne. Przecież pomieszczenia w domu są połączone wentylacyjnie.

 

 

No wiec mozliwe ze tego baka poczuje. Przy mieszajacej z pewnoscia. Poszlo z pokoju do kuchni. A potem w ramach rekuperacji przez mikronieszczelnosci urzadzenia wrocilo wszedzie.

Ja tego nie neguje. Praca doktorska rowniez nie. Wg zawartych w niej informacji stezenie baka bedzie najwyzsze pod sufitem. I zostanie szybciej usuniete.

Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec mozliwe ze tego baka poczuje. Przy mieszajacej z pewnoscia. Poszlo do z pokoju kuchni. A potem w ramach rekuperacji przez mikronieszczelnosci urzadzenia wrocilo wszedzie.

Ja tego nie neguje. Praca doktorska rowniez nie. Wg zawartych w niej informacji stezenie baka bedzie najwyzsze pod sufitem. I zostanie szybciej usuniete.

 

Raczej przy podłodze... nie suficie, siarkowodór zalega w kanałach, studzienkach...

Słaba ta praca doktorska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie! Puściłem bąka!

Szanowny Panie, Pan zapali papierosa, otworzy zmywacz do paznokci, rozleje benzynę !! za chwilę będzie śmierdziało w całym mieszkaniu.

Pan smaży rybę i włączy okap 500m3/h 0.5 m nad patelnią a i tak w całym domu będzie czuć!!

Jak nie ma Pan miernika CO2 to pożyczę i Pan Swoją pracę doktorską napisze. Nawet gdy w 10m2 pokoju graliśmy w 4 osoby w brydża - to w pustym pokoju obok CO2 było prawie identyczne. Przecież pomieszczenia w domu są połączone wentylacyjnie.

 

No i po co mącisz. Jak zwykle... Puszczaj sobie bąków ile chcesz i wąchaj. My nie o zapachu, tylko o CO2. Wiesz czym się różni CO2 od zapachu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas zakończyć WOD -wentylacje okiennoo dachową . Bo sezon grzewczy zacznę w sierpniu.

Z lenistwa , nie zacząłem jeszcze zmian w wentylacji. Ma to swoje dobre strony,Wymyslilem cos innego.

Chce przerobić wszystkie anemostaty na wywiewne, a nawiew do pomiesczeń realizować nawiewem z centrali WM za reku. Kanał 200 dziele na 2 kanały po 160 .Jeden wyprowadzam na dole drugi na piętrze.

Powód ? Wydaje mi się ( po wrazeniach z WOD) , że w domu pietrowym ma ten sposób większy sens.

Zrównoważone nawiewy z wywiewami. Klocek - centrala zostaje . Drobna przeróbka kanałów do którychh jest dostęp to juz pikuś.

 

Lejcie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce przerobić wszystkie anemostaty na wywiewne, a nawiew do pomiesczeń realizować nawiewem z centrali WM za reku. Kanał 200 dziele na 2 kanały po 160 .Jeden wyprowadzam na dole drugi na piętrze.

Powód ? Wydaje mi się ( po wrazeniach z WOD) , że w domu pietrowym ma ten sposób większy sens.

Zrównoważone nawiewy z wywiewami. Klocek - centrala zostaje . Drobna przeróbka kanałów do którychh jest dostęp to juz pikuś.

 

Lejcie ....

 

Nie ma co lać :) Dokładnie tak chcę zrobić u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mące ? Po co Pan takie oszustwa umieszcza? Co ktoś nie ma miernika?

Nawet jak w jednym pokoju jest klika osób a w drugim nikogo to CO2 będzie prawie takie same. Mam w tej chwili 476ppm przy podłodze i 486 pod sufitem

 

To teraz poczekaj do zimy, wykonaj międzyczasie WW lub WMG z nawiewem zimnego czystego powietrza przy podłodze i wywiewnikach w sufitach i wtedy pomierz CO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mące ? Po co Pan takie oszustwa umieszcza? Co ktoś nie ma miernika?

Nawet jak w jednym pokoju jest klika osób a w drugim nikogo to CO2 będzie prawie takie same. Mam w tej chwili 476ppm przy podłodze i 486 pod sufitem

 

Tomku,

 

Zdaje sie ze mowisz o WM. Rozszyfruje skrót: Wentylacja mechaniczna. Zwana rowniez mieszajacą.

Wiekszosc na tym forum dostrzega roznice z WW. Nie wierze ze ty nie.

 

Co do roznicy pomiedzy CO2 i zapachami - różnia sie wzorem chemicznym i wlasciwosciami. Trzeba porownywac konkretny "zapach" z CO2.

Dla przykladu prog wyczuwalnosci - za Wikipedia - w ppm:

siarkowodoru: 0,008

amoniak: 5.20

benzen: 12

 

my rozmawiamy o CO2, ktorego stezenia wahaja sie od 400 do powiedzmy 2000 ppm. Troche inna skala. Inne substancje i inne zachowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sie ze mowisz o WM. Rozszyfruje skrót: Wentylacja mechaniczna. Zwana rowniez mieszajacą.

Wiekszosc na tym forum dostrzega roznice z WW.

Nie ma żadnej - identycznie jest pomieszane .

Wyłączyłem wentylacje 13.45 - podałem ilość przy podłodze i pod sufitem... za 5 min zrobię kolejny pomiar - siedzę w przeciwnym rogu niż mierniki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki będzie morał tego testu ?

Przeczytaj temat wątku. My tu o wentylacji. O wentylacji WMG, czyli coś "lepszego" od typowej WM. Skuteczność pozbywania się CO2 w WMG lub WW jest większa niż w WM.

Morał? Że nie ma znaczenia czy nawiew jest z boku z góry w podłodze... stężenie CO2 będzie takie same niezależnie od miejsca nawiewu. Dyfuzja gazu jest znacznie szybsza niż wentylacja - i te rysunki co wyżej są wyssane z palca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...