Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa WMG


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Morał? Że nie ma znaczenia czy nawiew jest z boku z góry w podłodze... stężenie CO2 będzie takie same niezależnie od miejsca nawiewu. Dyfuzja gazu jest znacznie szybsza niż wentylacja - i te rysunki co wyżej są wyssane z palca!

 

No to jaki sens robić pomiary bez wentylacji ?

 

Zrób pomiary CO2 przy WM a później przy WW. Wtedy będzie sens rozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej podałeś ...

"Mam w tej chwili 476ppm przy podłodze i 486 pod sufitem "

a teraz po wyłączeniu wentylacji jest mniej ...;)

 

może czas zamknąć drzwi ...:p

to było o 13.45.

drugi wynik po 30 minutach: 746ppm przy podłodze 755ppm pod sufitem.

Jak widać rozkład taki sam jak przy włączonym reku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnej - identycznie jest pomieszane .

Wyłączyłem wentylacje 13.45 - podałem ilość przy podłodze i pod sufitem... za 5 min zrobię kolejny pomiar - siedzę w przeciwnym rogu niż mierniki .

 

Tomku,

Tylko ze ty teraz nie masz zadnej wentylacji. A my tu o WMG (WW jesli chodzi o wymiane powietrza). Prosze, załóż watek o rozkładzie CO2 w pomieszczeniu bez wentylacji zatem.

 

Jesli dalej twierdzisz, ze nie ma zadnej roznicy pomiedzy WW a WM - ja koncze dyskusje z Tobą.

Pozdrawiam.

Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jaki sens robić pomiary bez wentylacji ?

 

Zrób pomiary CO2 przy WM a później przy WW. Wtedy będzie sens rozmawiać.

 

Bo nie chodzi o stężenie tylko dyfuzje! Czy się CO2 z jednego źródła w 35m2 wymiesza idealnie - niezależnie od tego czy nawiew jest na górze na dole czy wcale!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia WMG i domu pietrowego juz sie kilka razy tutaj przewinela.

Zrobienie WMG na parterze to "standardowe" rozwiazanie tutaj rozpatrywane. Ale co w pietrem/poddaszem uzytkowym? Pomieszczenia buforowego nie ma i nie bedzie. Windy zamiast schodow nie planujemy. Wiec jak rozwiazac nawiew na pietrze? Tak aby powietrze jednak nie schodzilo sobie schodami i pedzilo do wyciagow parterowych (albo opadalo na podgloge) ale jednak zechcialo spenetrowac pomieszczenia na pietrze? Moze odrebny nawiew dla kazdego pokoju ab y uzyskac stratyfikacje powietrza? Tylko robi sie z tego instalacja skomplikowana a ma byc jak najprostsza.

Krotko. Jak powinna wyglada instalacja WMG dla domu pietrowego? Macie jakies pomysly?

u mnie dmucha z wysokości stropu pomiędzy piętrami i jest git ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie Tomaszu.. w swojej dobroci jakby Pan mogl jeszcze pomierzyc ppm'y w pomieszczeniu brudnym z wyciagiem, najlepiej malym, przy dzialajacej wentylacji i zamknietych drzwiach. Idealnie byloby przy roznych przeplywach, ale nie smiem prosic. Moze jakas gazete, zeby dalo sie wysiedziec z godzinke?

Zrobię pomiary dla tych co nie chcą być wpuszczani w kanał, dla tych co chcą być wpuszczeni - pomiary i tak nie mają sensu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skacząc po różnych wątkach i śledząc różne herezje jakoś przestaje mnie dziwić że ludzkości trzeba było iluś tam tysięcy lat a może i nawet pomoc "z zewnątrz" aby dojść do obecnego poziomu wiedzy ...:yes:

A cóż to za wiedza - odczytać wskazania miernika? Pan nie przesadza?

 

Już Pan panikuje? Czy przygotowania, że ja czytać nie potrafię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...