Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa WMG


Recommended Posts

A potem czytamy...

 

 

Zapraszam nawet mam kanał nawiewny na dole i reku - można porównać a nie pisać - mierzyliśmy!!!

 

wszystko jest w tym wątku ...

trzeba tylko odrobinę chęci aby odszukać ...:yes:

 

ps. dla mnie i innych bardziej wiarygodne jest mierzenie zamieszkałego domu a nie jakiejś "kańciapy" z gaśnicą śniegową ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wiesz jasiek.Nie mierzyłem ostatnio uwarstwienia w domu.Muszę sprawdzić jak jest w moim konkretnym przypadku graniczna ilość powietrza świeżego.Warto chyba wiedzieć przy ilu m3/h jeszcze jest uwarstwienie a kiedy zaczyna się mieszanie. Ale to za parę dni,bo idą upały a ja klamką od balkonu nie rządzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jasiek.Nie mierzyłem ostatnio uwarstwienia w domu.Muszę sprawdzić jak jest w moim konkretnym przypadku graniczna ilość powietrza świeżego.Warto chyba wiedzieć przy ilu m3/h jeszcze jest uwarstwienie a kiedy zaczyna się mieszanie. Ale to za parę dni,bo idą upały a ja klamką od balkonu nie rządzę.

właśnie o takie pomiary mi chodzi dlatego najlepiej kilka mierników na różnych wysokościach ...

a co do tej "klamki" to żona już chyba się przekonała po tym sezonie bo sama zaczyna pilnować aby drzwi tarasowych nie zostawiać otwartych...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zamiast mierzyc CO2 na roznej wysokosci ( moze 2,5m wysokosci pomieszczenia to za mało do wystapienia stratyfikacji przy okreslonej wymianie? ) - czy nie lepiej porownac tempo spadku CO2 przy WM i WMG(WW) ?

tu nie chodzi aby oczyszczać to "zgnojone" ale aby nie dopuścić do tego "zgnojenia"...:yes:

na tej zasadzie działa chłodzenie mojej chałupy...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No można,ale jak ? Mam WMG a nie WM klasyczną. Jak to zrobić?

O stratyfikacji decydują : wysokość pomieszczenia,ilość dostarczanego powietrza, rodzaj ogrzewania,straty ciepła na przegrodach zewnętrznych .Jeżeli będziesz miał optymalną ilość powietrza,ogrzewanie podłogowe,temp.przegrody zewnętrznej zimniejszą od pow.wew. o 0,1-0,2oC,to zbliżysz się do ideału sprawności.wszelkie odstępstwa od tej zasady będą powodowały zmniejszenie sprawności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udowodnij to!

Jeśli czegoś nie potrafisz zrobić nie oznacza to, że tego nie da się zrobić.

Kwestia opłacalności bo lokalizacja i identyfikacja to dziś bardzo prosta sprawa.

Rozmawiamy o zwyklym czujniku ruchu. ogladamy w fotelach meczyk reprezentacji Wegier i pijemy piwko. Dziala wentylacja. Wstaje ide do kibelka. Włacza sie wentylacja w kibelku wylacza w salonie. Ale ty wierzgasz i sie znowu zalacza. I tak w kolko. Oczywiscie mozna programowac opoznienia itd itp. Ale to juz dom inteligentny. A nie ta idea byla motorem tego watku.

Kratka z czujnikem CO2 jest odstepstwem od idei prostoty, ale bardziej sensownym od czujnika ruchu. Bo nie wymaga sztucznej inteligencji, algorytmow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może nie przesadzaj albo przyjmij jakąś uśrednioną wartość zwiększonego przepływu. Nawet jak przyjmiesz 2x większy przepływ to i tak jesteś baaaardzo daleko od cudownych 1000ppm-ów CO2. Ale rozumiem, że twarde dane nie pasują do efektu placebo dlatego jak całą resztę twardych argumentów odpuszczam. Twórzcie dalej alternatywną rzeczywistość.

 

 

Kszhu, czemu wszystko bierzesz do siebie? Podalem tylko hipoteze czemu tak moze byc. Przeciez Nydar mierzyl CO2 i dokladnie wie ile ma, kwestia dowiedzenia czemu tyle a nie wiecej. Nie mam powodu nie wierzyc bo to co opisuje jest dosc logiczne.

 

Lepiej bys sklecil Nydarowi jakies pudelko do pomiarow bo sie znasz, bys u niego pomierzyl wszystko i cale FM byloby wdzieczne wam obu za kolejne opomiarowanie konretneog ukladu:)

 

A nie tylko jadem w kazdego kto ma inaczej :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedziałem bo mnie nie interesuje samopoczucie a fakty. Wizja bez szczegółowych danych nic nie da.

Jak w przyszłości zgodzisz się na instalację sprzętu pomiarowego i zechcesz zainwestować w części to robociznę poskładania do kupy i oprogramowania dostaniesz gratis.

Wtedy będę miał tele wizję. Via net więc jak się zgodzisz to i reszta na bieżąco będzie widzieć co i jak.

 

Kszhu, jaki to rzad wielkosci kosztow za sprzet? Moze sie dorzuce bo tez takie dane mnie interesuja.

 

Powiedz za ile sklecisz to co CI potrzeba i ruszmy temat dla potomnych zamiast bic piane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...