Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa WMG


Recommended Posts

karolek ile taki zestaw u ciebie kosztuje bo sam sie zastanawiam czy nie kupić . I jakie masz czujniki w zestawie?

 

Obejrzyj http://www.netatmo.com.

Zestaw podstawowy - czujnik wew + zew 179$. Max 3 wew. dodatkowo za 79$ kazdy. Komunikacja WIFI, dane wysylane na serwer.

Utopie w fundamentach albo zaoszczedze na komianch WG :)

 

Oczywiscie to nie sa mierniki PRO, ale przeciez to nie "stacja kosmiczna"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam za sobą 41 lat w mieszkaniu z WG,żyję,CO2 mnie nie zjadł,myślę trzeźwo ;)

Grzyba nie uświadczyłem ale to raczej zasługa nie szczelności technologicznych a nie wydajnosć WG.

W obecnym domu nieszczelności nie przewiduje,także wydajna wentylacja jest wskazana.

taaa...

wszyscy by tak chcieli...

dziury w chałupie = wentylacja grawitacyjna...:yes:

wszyscy ją mamy czy nam się podoba czy nie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronach 41-42 tego wątku opisywałem moje przygody z miernikiem w chałupie jeszcze przed przerobieniem wentylacji...

 

Przeczytalem jeszcze raz. Co do kuchni i pomiarow podczas gotowania to mialem dokladnie tak samo. Zona zaraz okna na osciez otworzyla :) Ale duza roznica i wyrazna stratyfikacja wynika chyba z duzego gradientu temperaturowego. I dlatego bedzie tez wyraźniejsza zima. A dyfuzja ... no coz jest. Ale niekoniecznie szybsza od wentylacji. No chyba ze jej nie ma. Wentylacji znaczy. Jak juz bede mial to netatmo to kilka punktow naraz bedzie mozna opedzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czegóż innego ja się mogłem spodziewać. Teatr to teatr.Sztuka musi trwać.

Poprosiłeś o określone dane .Dałem dodatkowe bez których model jak by się zmieścił to go można wsadzić.A ty swoje.Nie działa,niedobre bez sensu.

Tobie wyszło że stratyfikacja niemożliwa ( w teorii) .Mi miernik pokazuje że jest.Ty twierdzisz że WMG bez sensu (wg .teorii). Ja mam i 75m3/h zimą utrzymuje powietrze w ryzach ( do 1000ppm i 40% wilg.). Tobie opada mi się unosi (jakkolwiek to nie zabrzmiało).

Ten model to sam stworzyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sufit ma temp.powietrza więc co opada.Powietrze przesuwa się z prędkością 0,5m/h w pionie. Nie prosiłeś o dane ze ścian i szyb a one mają kapitalny wpływ na prądy zstępujące.Miało być śmiesznie a wyszło strasznie.

36L/ 0,000001( 1000-400) = 60000L=60m3/h I wszystko jasne.Tyle jest potrzebne na mojej polanie zimą aby ppmy były< 1000.przy trzech osobach.

Dalszą dyskusję na temat uwarstwienia i ilości powietrza uważam za zbędną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy model jest niedoskonały bo tylko imituje warunki rzeczywiste.po jakiego grzyba badać na modelu cyfrowym jak macie realne warunki laboratoryjne w domkach.lepiej jest opomiarować domy i mieć realne wyniki a nie takie zabawy dla doktorantów -fizyków teoretyków z których nic nie wynika.dla mnie to jest troszkę śmieszne i powoli zahacza o teoretyzowanie TB.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że model nie odtworzy warunków panujących w domu. Ale model pokaże czy dla takiego samego pomieszczenia ma znaczenie umiejscowienie końcówek i kierunek przepływu między nimi dla niewielkiego wydatku jaki występuje w domu.

W domu nie masz laboratoryjnych warunków bo są ze względu na zmiany niestabilne.

 

Doktoryzowanie się w tym kierunku uważam za przerost formy nad treścią ale nie lubię też głupiego gadania, że WMG dla małego domu jest jakimś cudownym osiągnięciem i to jeszcze 2x lepszym niż światowe standardy.

 

tylko dalej pozostaje pytanie po co robić model dla takiego samego pomieszczenia jak na tym wątku nie ma dwóch jednakowych.każdy z nas ma inny dom.nydar na początku zaznaczył że dotyczy to jego domu .modelowanie miałoby ogromne znaczenie w czasach Gierka i budownictwa płytowego . teraz to jest bajkopisarstwo i naginanie rzeczywistości. każdy może spróbować dostosować WMG do swojego domu bez modelowania bo jest ono nielogiczne i po prostu zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taka archiwalne wypowiedz TB:

http://forum.budujemydom.pl/lofiversion/index.php?t9052.html

 

T. Brzęczkowski

29.09.2009, 16:04

W najnormalniejszych warunkach tak w pokoju jak i w atmosferze CO2 gromadzi się pod sufitem

Zrobiłem pomiar u siebie 10cm nad podłogą 310pp na 1.5 m 570ppm 2.5m 1100ppm

 

Czyżby inne mirniki były wtedy w użyciu ?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno wpływ na pogodę w Bydgoszczy ma ruch skrzydeł motyla.Ale tylko podobno.Przepowiadacze pogody z wyjątkiem górali nie są w stanie przepowiedzieć pogody na cztery dni do przodu,dysponując mocami obliczeniowymi.A kszhu bez informacji o kształcie ,wysokości pomieszczeń obliczył.Nie wspomnę o rodzaju i szorstkości ścian,meblach i setek dupereli decydujących o ostatecznym efekcie.

Nie oznacza co byś nie kombinował.Część salonu to 4m wysokości,a sypialni 3,3m.

W sypialni nie wiem ile leci bo przyrządy pomiarowe nie reagują na takie przepływy jakie mam( z alecośtam). Natomiast sypialnia ma jeden anemostat a za nią jest garderoba z jednym anemostatem i łazienka z jednym.W sumie trzy anemostaty obsługują sypialnie.Pisałem już.To się samo reguluje.Ale to jest poza zasięgiem twojej percepcji.

Przyjedź zimą to pomacasz ,zobaczysz.A że drzemy tu koty to nie oznacza że nie lubię ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taka archiwalne wypowiedz TB:

http://forum.budujemydom.pl/lofiversion/index.php?t9052.html

 

T. Brzęczkowski

29.09.2009, 16:04

W najnormalniejszych warunkach tak w pokoju jak i w atmosferze CO2 gromadzi się pod sufitem

Zrobiłem pomiar u siebie 10cm nad podłogą 310pp na 1.5 m 570ppm 2.5m 1100ppm

 

Czyżby inne mirniki były wtedy w użyciu ?;)

 

:lol2::lol2::lol2::wave::bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Dlatego jak piszesz, kilkuprocentowe różnice mogą wystąpić a i o dostrzegalnej stratyfikacji zapomnij. Taka wentylacja ma sens w dużych pomieszczeniach z dużym wydatkiem i dużą ilością przebywających osób. Czyli np. różne sale projekcyjne, wykładowe, koncertowe, szkoły itp.

 

I sypialnia ! To jest najlepsze pomieszczenie w domu w którym zachodzi zjawisko statyfikacji i przede wszystkim w tym pomieszczeniu wentylacja wyporowa ma sens. A do tego czujka z CO2 która otwiera zwieracze wtedy kiedy jest zapotrzebowanie na wzmożoną wentylację załatwia sprawę idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w całej rozciągłości co do tego, że NIKT nie zrobił testów dwóch systemów wentylacyjnych w tym samym domu.

mi wystarczą obserwacje z mojej własnej chałupy ( jak byś nie wiedział to wcześniej miałem tak standardowo,do salonu i sypialni dmuchało z pod sufitu a z kuchni, spiżarki czy sraczy wyciągało ...)...:yes:

może to i "placebo" i inni to łykają ale przynajmniej działa...:lol2:

wiem co miałem i wiem co mam...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merytorycznie dasz radę? Czy tylko pianotwórczo.

Jasiek miał WM .Pomierzył co i jak z ppmami.Jasiek teraz ma wyporową.Jasiek pomierzy po lecie co i jak.

Proste jak drut.

Będziesz miał informację.Konkretny dom,konkretne ściany.Jak było z WM to wiesz a jak będzie z wyporową to się dowiesz.

Nie uwierzysz bo masz jakiś problem z sobą.Trudno.

Człowiek potrzebuje tyle ile wynika z wzorku.Podstaw dane .To nie boli. Królowa już się nie gniewa za ten model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem, czemu wam takie dziwne wyniki wychodzą!

:lol:

Nie uwzględniacie zmian stałej grawitacyjnej!

Tu jest na ten temat:

http://www.focus.pl/forum/przegladaj/posty/temat/o-przyczynach-falszywej-interpretacji-pomiarow-dwutlenku-wegla-w-atmosferze/

 

Ciekawe nawet...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...