Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa WMG


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No do tych pomiarów to trzeba jeszcze poczekać.Ale to tylko dla ciebie.

Powiedz mi kszhu.Lepiej sznurek pchać czy ciągnąć?

Skup się . Jasiek wentyluje 100-120m3/h. Heloo. Spróbuj osiągnąć takie same wyniki przy tej wymianie na WM.Zapomnij.

Dobranoc.

 

ps.Odnoszę wrażenie,że ty wolisz ten sznurek pchać a nie ciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiary jednym miernikiem nie są miarodajne. Miernik CO2 ma dużą bezwładność. Poza tym podchodząc do miernika chuchniesz dwa razy i już CO2 skacze przynajmniej o 100ppm. Czekamy aż będą dwa. Jasiek, pamiętaj, żeby skalibrować oba urządzenia względem siebie, bo różnica może być nawet ok 50ppm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Proponuję każdemu mieszkańcowi zapodać miernik co2 pod usta,do każdego kwiatka miernik co2 także by się przydał,w moim akwa zapodaję takze co2 i tu też miernik by się przydał,przy wejściu jako,ze drzwi do końca nie są szczelne także miernik co2,wogóle mierniki zapodajcie co m2 w chałupie na wysokości co 1m...

PARANOJA !!!

 

Wybaczcie ale 40 lat z WG w centrum miasta,w smogu bez mierników co2 zrobiło swoje :D

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie paranoja.Po prostu staramy się ciebie przekonać że twoja tania WM jest nic nie warta,bo nie skuteczna.

Jeszcze kilka miesięcy temu nawet nie zdawałeś sobie sprawy,że poziom CO2 jest wyznacznikiem czystości powietrza.Teraz już wiesz.

Kilka miesięcy temu nie byłeś świadomy że WM miesza domowy syfek,a WW go wypiera.Teraz już wiesz.

Ale skoro nadal nie rozumiesz istoty problemu,to znaczy że nadmiar CO2 poczynił spustoszenia .

 

ps.Wystarczy raz sprawdzić.Nie ma potrzeby wielokrotnie.Poznasz zasady,zrozumiesz.Podejmiesz adekwatną decyzję.Choć wątpię.Twój dom ,twoja rodzina.Chyba że to taki specyficzny marketing .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku.Nawet 50ppm?Niewiarygodne.Taki błąd.

A może w tym wszystkim nie chodzi o błąd tylko o zjawisko.

Wiesz. Na dole mniej jak u góry.Uzasadnienie sensu i przewagi WW nad WM mieszającą.

widzę że nie damy rady ...

chyba...???

dziwne że jakimś cudem ta ludzkość z drzew pozłaziła ...:o

 

po 22:00 na zewnątrz 560 ppm ...

czyli zielone ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jakieś dane.

Widać, że szalonych różnic w stężeniach nie ma zwłaszcza biorąc pod uwagę wentylację powodującą ruch powietrza.

tak dla przypomnienia z tego wątku strona 41 post 820 ...:p

"

 

dzisiaj kolejna porcja informacji na temat CO2 ...

went. na grawitacji rano było 1350ppm w salonie i ok. 1700-1800ppm w sypialniach...

ok. 9:00 włączyłem wentylację na ok. 240-260m3/h, po godzinie spadło o 100ppm w salonie gdzie postawiłem miernik ...

przeniosłem sprzęt do kuchni bo właśnie zaczęło się jakieś gotowanie ( kuchenka gazowa...)miernik pokazuje 1680ppm...

po niedługim czasie już jest 2200ppm (miernik stał na barku...), podwiesiłem go pod sufitem, po chwili alarm i przekroczona skala ( 3000ppm ),

stawiam miernik na podłogę który po ustabilizowaniu pokazuje 2230ppm...

powtarzam ten sam cykl kilkakrotnie dla powtarzalności pomiarów i cały czas widzę ( i słyszę ...) to samo a wentylacja wciąż chodzi wyciągając z kuchni ok.80-100m3/h, włączam dodatkowo na max wyciąg w okapie ( ponad400m3/h bezpośrednio na zewnątrz ...) po pewnym czasie spada do 2500ppm i tak się utrzymuje...

po wyczynach w kuchni przenoszę miernik z powrotem do salonu( obydwa pomieszczenia są na jednej otwartej przestrzeni rozdzielone holem z otwartą klatką schodową...), pokazuje ok. 1700ppm, dalej zasuwam z nim do pokoju córki na piętrze w którym nikt nie przebywa a drzwi na korytarz otwarte, miernik pokazuje ok.1900ppm a wentylacja jak włączona od rana tak chodzi...

złażę z przyrządem na salony i tam go zostawiam,pokazuje prawie 1900ppm...

idę na strych otwieram wyłaz dachowy i zostawiam otwarty ( wejście na strych też...), wyłączam wentylację i uchylam drzwi wejściowe, po ok. 5min w salonie mam750ppm, zamykam drzwi i wyjścia dachowe po ok. godz. w salonie mam 1300ppm, przenoszę miernik do kuchni i widzę 1650ppm pod sufitem i na podłodze a wentylacja wyłączona tylko tyle co grawitacyjnie wleci ( ok.50-70m3/h )"

tak było przed przerobieniem wentylacji...

dom ten sam, ludzie ci sami, styl życia i nawyki też te same ...;)

porównaj to z dzisiejszymi ...:p

 

jak chcesz to poszukam takie z opisami grzania się mojej chałupy w lecie to porównasz sobie z tymi z tego lata ....;)

 

wiemy , wiemy Twoje jest i tak najlepsze ...:rolleyes:

Edytowane przez jasiek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiary jednym miernikiem nie są miarodajne. Miernik CO2 ma dużą bezwładność. Poza tym podchodząc do miernika chuchniesz dwa razy i już CO2 skacze przynajmniej o 100ppm. Czekamy aż będą dwa. Jasiek, pamiętaj, żeby skalibrować oba urządzenia względem siebie, bo różnica może być nawet ok 50ppm.

bez paniki...

wiem co robię , nie pierwszy raz bawię się takimi zabawkami ...:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To nie paranoja.Po prostu staramy się ciebie przekonać że twoja tania WM jest nic nie warta,bo nie skuteczna.

Jeszcze kilka miesięcy temu nawet nie zdawałeś sobie sprawy,że poziom CO2 jest wyznacznikiem czystości powietrza.Teraz już wiesz.

Kilka miesięcy temu nie byłeś świadomy że WM miesza domowy syfek,a WW go wypiera.Teraz już wiesz.

Ale skoro nadal nie rozumiesz istoty problemu,to znaczy że nadmiar CO2 poczynił spustoszenia .

 

ps.Wystarczy raz sprawdzić.Nie ma potrzeby wielokrotnie.Poznasz zasady,zrozumiesz.Podejmiesz adekwatną decyzję.Choć wątpię.Twój dom ,twoja rodzina.Chyba że to taki specyficzny marketing .

 

Mnie po 40 latach w centrum miasta z WG bez czujnika co2 nie przekonacie ale dobrze,że w waszą błazenadę wierzy coraz mniej inwestorów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Zrobił sobie chłop WM i się wk....ił,że wydał na to kasę.A w Malborku już wiedzieli co to WW ,tylko inaczej nazywali.

A chłop się zaparł że WM lepsza i basta.

Ale ja na tą WM z reku wydałem znacznie mniej niż Twoje wynalazki a można jeszcze taniej to w czym masz problem ? Że masz kupę za kupę kasy ?

To Ty masz problem...i nie wciskaj tej kupy mało myślącym inwestorom bo robisz im krzywdę.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku.Nawet 50ppm?Niewiarygodne.Taki błąd.

 

Co zatem jest mierzone bo się zgubiłem. Skuteczność WM względem WW czy stratyfikacja CO2. Jeśli to drugie, to jakie wysnujesz wnioski jeśli przy podłodze będzie 600ppm a przy suficie 700ppm, skoro różnica mieści się w tolerancji błędu ? I chodzi o pomiary podczas normalnego bytowania bez włączania kuchenki gazowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jakieś dane.

Widać, że szalonych różnic w stężeniach nie ma zwłaszcza biorąc pod uwagę wentylację powodującą ruch powietrza.

Po drugie przy takiej wymianie w żadnym miejscu nie ma przekroczeń ppm-ów więc gdzie by te nawiewy nie były to ich się nie da przekroczyć normy.

Ciekawy jestem teraz jednoczesnych wyników w nydarowej sypialni i innych pomieszczeniach logowanych od zmierzchu do świtu.

 

Beda. Na jesieni. Jak bede w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...