Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa WMG


Recommended Posts

Gość Arturo72
Kszhu ja nie mam czasu czytać twojej historii bo walczę z oszołomstwem.

Chyba przegrywasz tą walkę ze sobą bo dalej bzdury wypisujesz na temat temperatury gruntu pod domem.

Jedynym oszołomem,który neguje wszystko inne a wychwala tylko swoje badziewie niestety jesteś Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nigdy i nigdzie nie są stałe bez względu na system wentylacji, to chyba oczywiste.

Ale te wahania też są w pewnych granicach.

Nie powiesz chyba, że jak 3 osoby usiądą pod jednym wywiewem to w pozostałych ustanie ruch powietrza a w reszcie pomieszczeń zaniknie wilgoć, CO2 i jeszcze może temperatura się natychmiast ustabilizuje a nawet cudowna stratyfikacja zaniknie. Coś czuję, że zaraz okaże się, że atrapa wentylacji wyporowej jest jeszcze na dodatek inteligentna;)

to samo się reguluje ( oczywiście w pewnym zakresie..)te trzy osoby w jednym pomieszczeniu spowodują większy ruch powietrza w pionie i parcie na sufit więc automatycznie zwiększy się ciąg w tej dziurze kosztem zredukowania przepływu w pomieszczeniach z mniejszym parciem bo przecież nawiew jest na stałym poziomie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
No i by przydało się czytać ze zrozumieniem.Sailah nie pisze ile bierze GWC a ile daje ziemia.Kumasz różnicę?

 

Ziemia "grzeje" grunt non stop do temp.8-10st.C na pewnej głębokości,gdzie nie ma dostępu słońca,księżyca i Twojego GMC.Kumasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Tia. Tia. 100W -tową żarówą/dobę.Podważ ta tezę a w gołą ...stopę cię pocałuje.

 

Ręce opadają,człowieku otwórz klapki we własnym mózgu i skoncentruj się.

Wykop sobie w zimie na podwórku otwór gł.3m i zmierz temperaturę gruntu,może wtedy tak "wrzechstronny" mózg dostanie bodźca.

Temperatura zmierzona będzie w okolicy 8-10st.C,cuda ? Nie,po prostu taka jest temperatura gruntu na wolnej przestrzeni na takiej głębokości i gdyby nie było słońca,które grzeje grunt do pewnej głębokości i mrozów,które schładzają grunt do pewnej głębokości to temperatura gruntu na wolnej przestrzni byłaby właśnie 8-10st.C,cały czas,non stop,

Ja mam odcięty grunt od słońca i mrozów i mostkó termicznych z domu 20cm warstwą styropianu a dodatkowo poza obrysem domu jest opaska przeciwysadzinowa.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają,człowieku otwórz klapki we własnym mózgu i skoncentruj się.

Wykop sobie w zimie na podwórku otwór gł.3m i zmierz temperaturę gruntu,może wtedy tak "wrzechstronny" mózg dostanie bodźca.

Temperatura zmierzona będzie w okolicy 8-10st.C,cuda ? Nie,po prostu taka jest temperatura gruntu na wolnej przestrzeni na takiej głębokości i gdyby nie było słońca,które grzeje grunt do pewnej głębokości i mrozów,które schładzają grunt do pewnej głębokości to temperatura gruntu na wolnej przestrzni byłaby właśnie 8-10st.C.

 

to teraz wyjaśnij dlaczego pod nawet bardzo dobrze zaizolowaną chałupą masz więcej ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
to teraz wyjaśnij dlaczego pod nawet bardzo dobrze zaizolowaną chałupą masz więcej ...?

Z prostej przyczyny,mam na tyle krótki GWC i z tak małych średnic rur,że przepływające powietrze nie zdąży dostatecznie się ochłodzić w lecie a zagrzać w zimie.

W zimie dawało mi 6-7st.C,teraz 17-18st.C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomiary, pomiary ...siedzę od kilku godzin w pokoju na poddaszu i klepię w klawiaturę, drzwi na korytarz otwarte...

miernik stoi na wysokiej szafce obok i jak zaklęty cały czas pokazuje 920-930ppm...

polazłem na dół do salonu jest 739ppm...

a podobno CO2 błyskawicznie się rozchodzi i miesza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PUR i GWC przeanalizowałeś a dachu nie zauważyłeś. Znów coś kręcisz.

Ale nie ważne. Zobacz jakim małym człowieczkiem jesteś - jeszcze nie wiesz jaki dach mam a już wiesz, że jest zły. I tak wszystko w tym temacie traktujesz.

 

A dach jest klasyczny - więźba drewniana kryta ceramiczną dachówką.

 

I znowu inwektywy.A fe. Brzydki kszhu.Akurat o drewnie co nieco wiem.Dlatego pewnie szkielet .50% drewna to celuloza ,taki rodzaj cukru.Takie mniam mniam dla braci mniejszych.Drewno zmienia wilgotność o kilka procent w zależności od pory roku.Jak zmienia to odpowiednio tyje lub chudnie.Izolacja więc powinna uwzględniać te kaprysy.Podobno jak więźba pracuje to i pęka PUR.Tak piszą w wątku o izolacji. Załóżmy,że nie pęknie przy belce a obok

Strumień wilgoci wlezie obok ale z wydostaniem będzie miał kłopot bo to izolacja termiczna przecież.Drewno z nadmiarem wilgoci bez możliwości oddania jej to kłopoty.nie dzisiaj jutro czy za pięć lat,ale kłopoty. Konstrukcja drewniana dachu to konieczność naturalnej izolacji a nie sztuczydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prostej przyczyny,mam na tyle krótki GWC i z tak małych średnic rur,że przepływające powietrze nie zdąży dostatecznie się ochłodzić w lecie a zagrzać w zimie.

W zimie dawało mi 6-7st.C,teraz 17-18st.C

pomiń wymiennik pod chałupą ...;)

napisz dlaczego pod chałupą jest więcej niż te 8-10*...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
napisz dlaczego pod chałupą jest więcej niż te 8-10*...

Nie wiem jaką mam temperaturę pod domem bo nie mierzyłem,napewno jakieś straty występują ale nie takie,żeby dom ogrzewał grunt pod domem nawet o kilka stopni,co jest ewidentną bzdurą.

Jak się ma szałas zamiast domu i ociepla się to czego nie powinno się ocieplać to owszem.

 

Do nydara jeszcze pytanie,czemu w nie ogrzewanym garażu nie stosuje się izolacji na podłodze ? A no temu,żeby nie blokować ciepła z ziemii w zimie,które z powodzeniem "grzeje" garaż.

Obudź się i nie gadaj już więcej bzdur na temat wychładzania gruntu przez GWC pod domem,poza tym policz sobie pole pow.GWC i zadaj sobie pytanie jak to się ma do set m3 gruntu pod domem...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie mierzyłeś,nie wiesz,to nie twierdź że nie takie.Gdybasz,przypuszczasz i sadzisz.Nadal nie wiesz.

Ty na prawdę wierzysz w to co piszesz.Przerażające.

 

 

Z tego co jasiek podajesz to wynika że jak nie ma otwartego źródła ognia to dla piętrówki z czterema osobami na pokładzie,100-120m3/h wystarczy.Szczerze powiem,że myślałem o większej ilości powietrza by było dobrze.No ale skoro tak to super.Jest to wskazówka dla potencjalnych posiadaczy WW w piętrówce.

Kumasz rolę.Jesteś przewodnikiem:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
skoro nie wiesz jaka jest temperatura pod budynkiem to co możesz wiedzieć o stratach ...?

Na pewno dom całkowicie odizolowany od gruntu nie jest grzałką gruntu pod domem jak nydar próbuje to przedstawić,straty będą nie wielkie,ponieważ gradient temperatur liczony jest +8 +21 a nie -20 +21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...