Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa WMG


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

@barthez Jeszcze raz - silniejszy wiatr mogl wzmoc dyfuzje. Bo okno caly czas otwarte.

@nydar Dam jak dojedzie kabel miniUSB o dlugosci 5m. Czekam na to jak i na dodatkowe czujki. ( a te z kolei maja juz byc calkowicie bezprzewodowe. ale zycie pokaze. stacja zew. miala byc na 4baterie a jest na dwie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiść? Jaśku, to nie ja pisałem, że "WM jest nieskuteczna":) Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem więc wyciągasz złe wnioski, próbujesz czepiać się personalnie zamiast jakieś argumenty przedstawić.

nie bardzo rozumiem w jakim celu dalej toczysz "wojenkę"...

każda kolejna osoba jaka ruszy tyłkiem i co nieco pomierzy u siebie w chałupie potwierdza nasze obserwacje a ty dalej swoje...

jakie niby argumenty są za normalną komercyjną WM skoro potrzeba znacznie więcej powietrza aby utrzymać niskie stężenie CO2 a do wspomagania chłodzenia chałupy w upały kompletnie się nie nadaje...

i napiszę to po raz wtóry za nydarem że nic nie stoi na przeszkodzie aby taki układ kanałów przez nas proponowany spiąć razem z centralą wentylacyjną która jak dla mnie jest przerostem formy nad treścią ale każdy ma swój rozum i używa go wedle potrzeby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię pisania bzdur w stylu ponad 100% wydajności albo wręcz, że WM jest nieskuteczna. Zero dowodów a wskazówki jak z dekalogu. Trochę samokrytyki koledzy.

dobre mam krytykować ...?

mam odniesienie do WM i jak dla mnie jest "cienkim bolkiem" przy obecnym rozwiązaniu ...

1. znacznie mniej miesza i skuteczniej usuwa zużyte powietrze ...

2. znacznie lepiej radzi sobie przy upałach...

3. cały układ jest ekonomiczny w eksploatacji bo większość sezonu grzewczego idzie grawitacyjnie a pozostała cześć roku przy niskim poborze prądu ze względu na niskie opory całej instalacji ...

4. sama instalacja jest bardzo prosta i dość tania jak na swoje możliwości, w większości przypadków da się ją zrobić bez liczenia czegokolwiek ...

( pisze oczywiście o rozwiązaniach ze swojej chałupy które można zastosować praktycznie w każdym budynku ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż za skromność! We Wro Univ oddaje właśnie BUDYNEK nowej biblioteki. Wentylacja tam kosztowała więcej niż mój dom.

A tu patrz! Mogli sobie przekopać GWC przez pół miasta i puścić to jednym wentylatorkiem przez jeden nawiew! Trzeba to szybko do NIKu zgłosić! Taka niegospodarność;)

ale co porównujesz...?

czy ty czasami utrzymujesz kontakt z własnym rozumem...?

kurniki, biblioteki, promy kosmiczne....

my tu o domkach jednorodzinnych...;)

uważasz że jak by się nie sprawdzało to bym zachwalał...?

kłamstwo ma krótkie nogi, wystarczy jedna wizyta kogoś z forum i doopa ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jeden nawiew to pomyłka

2. podłączenie do reku to komplikacja i dodatkowe koszty

3. nawiew pod drzwiami nie wiadomo czego gorszy od świeżego dmuchanego "na nos"

 

ps. nydar skończyłbyś z mataczeniem, że historii mojej nie studiowałeś bo jakoś wyciągasz z niej to i owo:)

1. wiesz to z doświadczenia ...;)

2. robiłem i jest porównywalne ..., ale nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązania ...

3. pomiary CO2 mówią zupełnie co innego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...