Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa WMG


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Masz jakieś argumenty czy tylko urojenia?

 

Z nachlanym na ogół nie gadam.Ale niech tam. 75m3/h zima a CO2 ok. i wilgotność 40%.

Niepojęte to nie znaczy że niemożliwe. Choć wątpię że dotrze.Trzeba mieć umysł otwarty i wnioski wyciągać.Pan każe to sługa musi.Wredny zawód masz.Dezinformator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wystarczą,dla karolka i miloszenki ;)

Zróbcie u mnie lub kszhu lub nawet u samego miloszenki pomiary to wtedy możecie mówić z podniesionym czołem bo narazie to stek bzdur i nie dopowiedzeń.

 

Arturo, czy slowa stek bzdur i niedopowiedzen (to chyba sie pisze razem...) sa odpowiednie do dokladnych pomiarow wykonanych odpowiednimi urzadzeniami?

 

Czy stek bzdur jest adekwatny do instalacji ktora mozna osobiscie sprawdzic?

 

Powiedz mi co ja mam sprawdzac u Ciebie? Mam bardzo podobnie tez WM, moze dom z poddaszem ale wentylacja miesza i tyle.

 

Jak to dziala to widze, latem ma same minusy, zima efektywny odzysk nie jest taki jakby sie mozna bylo spodziewac (wiekszosc skreca na min a przy mrozach reku wiecej wywiewa niz nawiewa), dlatego szukam czegos, co nie szarpie kieszeni a daje komfort caly rok.

 

Obecna instalacja nastawiona na odzysk po ponad roku uzytkowania do mnie nie przemawia.

 

Mam nadzieje, ze uda mi sie pomierzyc CO2 i za jakis czas przerobic na wywiewna i dokonac ponownych pomiarow.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kszhu, moze podac ile Twoj reku bierze pradu na maksymalnych obrotach? (chetnie porownam z moim).

 

Poza tym ten watek ludzaco podobny jest do ogrzewajacych pradem. Tam tez "niewielu" poszlo inna droga i pomimo istnienia rzeczywistych domow, faktur za CO/CWU ciagle niedowierzanie, odwadnianie ze "poszli zla droga", itd.

 

Zgadzam sie tez w jednej kwestii odnosnie branzy budowlanej. Generalnie nadal przecietny inwestor malo wie o WM lub o niej nie slyszal wcale, przeplaca za cieple okna zeby miec w nich wywietrzniki, i thermomurze czy plycie fund. nigdy nie slyszal, itd.

 

WM sie upowszechnia, minie z 10 lat az powszechne stana sie jego wady, choc pewnie dzialy marketingu skutecznie beda go bronic jeszcze z 10 lat wiecej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stek bzdur to przekonywanie inwestorów na wszelkie możliwe sposoby,nawet te najbardziej bzdurne,że WM z reku to zło a WMG czy WW to najlepsza z możliwych wentylacji,że jeden nawiew świeżego powietrza o wydajności max.70m3/h na cały dom jest odpowiedni dla kilku czy nawet kilkunastu pomieszczeń.

Ja mam WM z reku i nie czuje żadnego dyskomfotu a wręcz przeciwnie,dla mnie jest to najlepsza wentylacja jaka mogła być.

Chcesz pomiarów,zapraszam z przyrządem.

 

Czlowieku, ja mam WM i ta sama wymiana ( 70 m3/h ) daje o polowe gorsze rezultaty. Tak jest w opracowaniu naukowym tutaj przytaczanym, poczytaj troszke moze zalapiesz czemu.

 

Ci dwaj tutaj chlostani tylko dokonuja pomiarow, ktore temu dowodza.

 

A pomiary? Jeden konkretny wystarczy. Zamknij wszystkie drzwi. Ustaw reku na 100 m3/h. Mierz CO2 przy 3-4 godziny bedac w lazience. Zobaczysz to czego "nie rozumiesz".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile? Sam mierzysz w każdym swoim pomieszczeniu wydatki to dlaczego nydar nie poda ile z tych 75 idzie na sypialnię?

bo u niego nie ma układu zbiorczego z wentylatorem tylko same dziury w suficie połączone ze strychem...

jak przebywasz w pomieszczeniu to rośnie temperatura pod tym sufitem a więc i parcie na niego wiec więcej wylata tą dziurą kosztem zmniejszenia przepływu w innych pomieszczeniach mniej używanych a więc z niższą temp. pod sufitem...

to się samo reguluje ...

przyłożysz miernik to zakłócasz przepływ więc g... zmierzysz bo tam nie ssie a wyłazi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłoszenko, requ nie osiąga 90W a WM to żadna nowość, zwłaszcza na "zachodzie".

 

A jaka wymiane rzeczywista/zmierzona wtedy daje? WYnik rewelacyjny, jakie on ma wentyle?

 

Co do tego "zachodu" to swojego czasu w M byl bardzo obszerny artykul odnosnie calych osiedli domow pasywnych gdzie WM byla wszedzie.

 

Napomnino tez o suchym powietrzu i przegrzewaniu sie pomieszczen pomimo super zabezpieczeniom od niechcianych zyskow slonecznych latem.

 

Polecam poczytac, ja dzieki temu watkowi zaczynam rozumiec o czym Ci mieszkanyc mowili.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo widzisz kszhu.Stratyfikacja to fakt.Dyfuzja to nie lot blyskawicy a ciepłe wilgotne się unos z wyjątkiem kowadła.Podejrzyj co u karolka w sypialni a wiedzę jakąś chwycisz,a nie ten bełkot marketingowy.Nie boj sprzedaż ci tak od razu nie spadnie,co nie oznacza,że nie masz się bać.Bój się z przyjacielem Arturo.Choć on bladziej przy tobie wygląda.Zacytuj. Może Pan da premie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również.

A, że tak się przeraziłem nydarowej groźby bana, że idę w miasto się odstresować!

Spokojnej nocy!

Nydar, otwórz koniecznie okno bo inaczej 2k ppm przekroczone i jutro znów cały dzień na kacu;)

 

Pij .pij. Będziesz łatwiejszym. Przeciwnikiem.Też bym pił.Taka wtopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...