Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa WMG


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pomysł jak pomysł. Żadna innowacja ale niech sobie będzie.

Tylko twierdzenia nydara w różnych tematach, że jest najlepszy a reszta jest nieefektywna to nadużycie i manipulacja. Tego nie lubię.

 

A gdzie ja piszę że jestem najlepszy? Zastosowałem rozwiązania które nie są popularne i bronię swoich decyzji.Nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że widziałeś jak przebiegają prądy powietrza w pomieszczeniu przy WM i nydarowej?

Bo jak nie widziałeś a mniemasz co mniemasz to tak jak mówi mój młody - niezłe pranie mózgu przeszedłeś:)

wystarczy kilka mierników i termometrów aby sobie te prądy "namalować"...:yes:

jak na razie kamerą do filmowanie tego co niewidzialne jeszcze się tu nikt nie pochwalił ...:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi ale też nie musi podszywać się pod inne.

 

Takie wypowiadanie się nazywa się "mataczeniem" i służy temu, żeby twierdzić, że co innego miało się na myśli. Staraj się więc używać właściwych słówek.

 

"WM jest neefektywna" i takie tam...

 

WM jest nieefektywna w stosunku do typowej WW, masz na to opracowania naukowe, tzn dokladnie 2 razy mniej efektywna na wysokosci Twojego nosa. Kwestionujesz tylko ze Nydarowa wersja nie dziala jak WW, ale mimo jest bardziej efektywna od WM.

 

Czy planowane u niektorych 4 nawiewy beda wystarczajace, zebys potwierdzil ( po dostarczeniu danych pomiarowych) ze jest to uklad bardziej efektywny niz WM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,"WM jest neefektywna" i takie tam... "

A jest inaczej? Wysyłam miernik do karlsena i poprosiłem o ustawienie takiego przepływu jak ja mam ,czyli 75m3/h dla trzech osób.Zobaczymy.Ma WM.Nie podejrzewam że będzie stronniczy na moją korzyść.Liczę jedynie aby był uczciwy.

U raka miernik włączył alarm przy 150m3/h .Co prawda miał niemowlę w sypialni ale ile takie małe naoddycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,"WM jest neefektywna" i takie tam... "

A jest inaczej? Wysyłam miernik do karlsena i poprosiłem o ustawienie takiego przepływu jak ja mam ,czyli 75m3/h dla trzech osób.Zobaczymy.Ma WM.Nie podejrzewam że będzie stronniczy na moją korzyść.Liczę jedynie aby był uczciwy.

U raka miernik włączył alarm przy 150m3/h .Co prawda miał niemowlę w sypialni ale ile takie małe naoddycha.

bez anemometru jak stwierdzi ile leci wentylacją ...?

te % w sterowniku J-G to niewiele mówią, swego czasu pomierzyłem co nieco i w dolnym zakresie regulacji to daleko jest do jakiejś dokładności ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że WM może być skuteczna.

Potrafisz pojąć to co już n-ty raz powtarzam?

 

Nikt nie neguje ze WM jest skuteczna. Ale ilosc powietrza ktora ta skutecznosc zapewni musi byc wieksza niz dla typowej WW.

 

Kruszymy kopie o rozwiazania zblizone do WW. Wyniki potwierdzaja ich skutecznosc, mozna osobiscie to zweryfikowac na miejscu, wiec o co jeszcze w tej dyskusji chodzi?

 

Wczesniej przyznales, ze WW z 4 nawiewami bedzie lepsza od WM, tn efektywniejsza, tzn skuteczniejsza, zgadza sie?

 

Jesli tak to pozosaje nam w spokoju oczekiwac kolejnych danych pomiarowych z innych obiektow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez anemometru jak stwierdzi ile leci wentylacją ...?

te % w sterowniku J-G to niewiele mówią, swego czasu pomierzyłem co nieco i w dolnym zakresie regulacji to daleko jest do jakiejś dokładności ...

 

Moze dlatego w brinku minimum ustawili na 50m3? Ponizej mogloby sie okazac, ze wentyl cos kreci a instalacja nic nie pcha, chetnie sprawdzilbym u siebie ile te 50 m3 faktycznie daje na nawiewach, ale nie mam czym:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest 8.09, wtorek 3 wrzesnia Roku Panskiego 2013. Oglaszam watek ponownie za otwary.

Rozumiem, że widziałeś jak przebiegają prądy powietrza w pomieszczeniu przy WM i nydarowej?

Bo jak nie widziałeś a mniemasz co mniemasz to tak jak mówi mój młody - niezłe pranie mózgu przeszedłeś:)

Bez ogladania moge stwierdzic ze beda zupelnie inne - ty masz wyciagi w niektorych pomieszczeniach, nydar wszedzie.

 

A propos chlodzenia i klimatyzatora. Klimatyzator jak WM - miesza to co w srodku plus jeszcze wplyw konkretnego rozwiazania wentylacyjnego, WMG wypiera i uzywa chlodu z GWC. Poza tym, w moim przypadku absolutnie nie mam zamiaru chlodzic do 22o - to jest wlasnie cos czego nienawidze. Wlasnie marzne w takim biurze gdy na zewnatrz 30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...