Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa WMG


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...Miernik wysyłam do karlsena.Ufając ,że jako posiadacz WM pomierzy uczciwie.

Dziękuję za zaufanie.

Nalegam jednak, abyśmy ustalili pewne detale: na jakiej wysokości pomiar (podłoga, wys. 2 m i pod sufitem 2,75m) , w jakich pomieszczeniach (kuchnia, salon, sypialnia (wieczór i poranek)), przy jakim wydatku WM (100m3/h, 250m3/h, 350m3/h). Zastanawia mnie, czy aktualna pogoda (bardzo deszczowo, wilgotność 100%) może wpłynąć na pomiar. Nie rozpocząłem jeszcze sezonu grzewczego (100% podłogówka), więc należałoby się pochylić, czy jest to odpowiedni okres do dokonywania pomiarów.

Za sugestią Nydara otwory wentylacyjne w garderobach zamknę, postaram się też dokonać pomiaru dla sypialni z otwartą kratką w garderobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...te % w sterowniku J-G to niewiele mówią, swego czasu pomierzyłem co nieco i w dolnym zakresie regulacji to daleko jest do jakiejś dokładności ...

Dokładności mogło brakować miernikowi, filtry mogły być brudne, instalacja z dużymi oporami..., ale pamiętam, że Twoje pomiary dotyczyły 500, a ja badałem swoją 350-tkę.

Również publikowałem swoje pomiary i "tyle co fabryka dała", w granicy błędy statystycznego dało się wydusić (340 z 350).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie jest w opcjach rzeczywisty przepływ (osobno dla wentylatora nawiewnego i wywiewnego) przytrzymaj "ok" i "F" przez kilka sekund

 

Super, jak wroce do domu to sie wdrapie na strych i sprawdze:)

 

Pozostaje jeszcze moc zmierzyc konkretny nawiew, ktos moze polecic jakis tani w miare dokladny anemometr?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaleje rynek bo ludzie zmadrzeja i porzuca rozwiązanie WM...

 

Nic nie zaleje - do dziś ok. 90% nowych domów budowanych w Polsce ma wentylację grawitacyjną. Ludzie nie zmądrzeją, bo czemu by mieli - marketingowcy dbają, żeby klienci za mądrzy nie byli. Normalny człowiek ma w nosie wentylację - on tylko nie chce mieć grzyba w domu (a co bardziej światli chcą jeszcze w miarę świeże powietrze bez otwierania okien). Jeśli tak na to patrzeć, to niestety nie wróżę WM świetlanej przyszłości...

 

A co do "innowacyjności" nydarowego pomysłu: jakieś 10 lat temu, był tu na forum człowiek o ksywce KrzysiekS (czy jakoś tak podobnie). Wywołał on wtedy dość duże zamieszanie, bo zainstalował sobie rurę służącą do wstępnego podgrzania powietrza doprowadzonego do domu centralnym nawiewem. Pojęcie GWC w zasadzie dopiero się wtedy pojawiało na forum. To były też czasy kiedy zaczął się ostry marketing WM, ale klient ów zdecydował się jednak na typową wentylację grawitacyjną. Jego połączenie GWC z WG było na tyle udane, że Murator wydrukował o nim i jego budowie cały artykuł. No ale to było w czasach kiedy rozpatrywano tu, czy opłaca się kłaść aż 10cm styropianu na ściany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karlsen .badaj na podłodze na wysokości głowy ,jak śpisz,na wysokości głowy jak chodzisz i pod sufitem .Gdzie chcesz. Napisz czy ,asz stratyfikację czy nie.Napisz ile masz ppm przy 25m3/osobę.Porównaj ile masz przy 25m3/osobę,a ile musisz puszczać powietrza aby zejść poniżej 1000ppm.

 

ps.Kto był pierwszy co pisał o GWC? Myślałem że Adam mk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby kolega łyknął zatrudnienie zużytego powietrza do ambitniejszych zadań niż rekuperator?

to tak bardziej dla rozruszania mózgownicy ...:yes:

sklecimy taką "wydumkę" z agregatu od lodówki, skraplacz razem ze sprężarką wyląduje w takiej obudowie na nawiewie a parownik na wylocie z chałupy...

wymienniki z odpowiedniej długości rurek miedzianych powyginane w wężownice i wsadzone w kanały, przy parowniku tacka na skropliny ...

i takie pytanko...

czy te skropliny na wylocie z chałupy to są jakieś agresywne czy to tylko sama destylatka ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...