Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa WMG


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co ciekawe .

Zawsze tj od maja odkąd kupiłem stado termometrów - na piętrze była temp o 1-1,5 C wyższa. Od wczoraj jest o 0,5 C niższa.

Przedwczoraj kiedy jeszcze było po staremu też była wyższa.

 

Dzieki za opis.

 

U mnie na poddaszu tez jest jest odczuwalnie chlodniej, ale ostantio zyski slonecznie trymaja wyzsza temp w salonie na dole i tam tez przebywamy wiekszosc dnia.

 

Widac wplyw zyskow bytowych, przy obecnych temp. potrafia podbijac temp do gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie na poddaszu tez jest jest odczuwalnie chlodniej, ......

 

Przed testem na piętrze była wyższa temp. Teraz o 0,5 C niżej . To wpływ tego testu, tak myślę .

 

Jutro próba kotleta. Zabawa polega na tym żeby coś przypalić i :

a) nic nie robić i sprawdzić jak przy obecnym wydatku szybko zostanie to usunięte

b) zwiększyc centrale na maxa - do odpadnięcia rury założonej na sztuke

 

Zaletą WM miało być wyrywanie "kotletów z patelni" coby wszystko wróciło do normy. NIc mi nie fruwało a dwa że szybkośc usunięcia spalenizny nie następowała tak szybko. Łatwiej i szybciej było otworzyć okna Zobaczymy jak będzie teraz.

 

O co mi chodzi.

 

Kupiłem sobie nufka funkiel laptopa coby śmigać na internecie. Tak naprawdę potrzebuje go prawie wyłącznie do tego. Korzystam też z Libre office coby zawodowe rzeczy wklepać . Kosztował ten Medion całe 800 zeta. Robi to samo co żony za 3 klocki. Tylko że Ona potzrebuje go do innych też celów.

Wiec jeśli mój robi to samo co ten droższy - to NO WAY !!!

Dwa że mój biega na Linuksie . Zanim zony WINDOWS się odpali to ja już jestem na 3 stronie Demotywatorów "for example"

 

Analogia że już prościej nie można.

 

Jutro opowiem o próbie kotleta czyli test białej rękawiczki :)

Edytowane przez noname2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry , To jeszcze ja.

Jak już się dorwe do mikrofonu to ...

 

Napisałem coś co jest jak młyn na wodę dla Arturo, tj że czerpnia dachowa nie sprawdziła się . Tak .Nie sprawdziła się do reku. jasiek ma ją bodajże do CWU. I ja w zasadzie teraz tez . Z tym że tam jeszcze nic nie jest docieplone , ale jest BLACHA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super że spróbowałeś i póki co jesteś zadowolony.

Próba kotleta przesądzi o losach tej wentylacji czy raczej nie będzie miała wpływu na decyzję?

 

ps. Szanownego Arturo to bym gołą d,pą posadził w słoneczny letni dzień na masce białego (nie czarnego bo to zbyt oczywiste) samochodu. Nic tak nie zmienia poglądów jak doświadczenie mocy słońca. TB też nie dowierzał,nawet jakiś pur obleczony papą miał mierzyć i......zamilkł jak niepyszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super że spróbowałeś i póki co jesteś zadowolony.

Próba kotleta przesądzi o losach tej wentylacji czy raczej nie będzie miała wpływu na decyzję?

 

.

Nie wracam już do WM . Zrobię wszystko żeby wyeliminować jeszcze centrale. Ale to po zimie zobacze. Nie wiem za bardzo co moje GWC potrafi.

Pójdę w kazde rozwiązanie które jest tańsze a daje to samo..

 

Wydaje mi się , że ważne to jest i żeby to podkreślić .Nie napisałem . Taaaaaaaak . Po zmianie to klękajcie narody. Łoł , jaki komfort .

24 h pokazały na razie że zmian nie ma , a chodzi na połowie wydatku.

Tak jak Jasiek kiedyś pisał, że takie zmiany w sensie odczuć wymagają czasu.

I jeszcze co ciekawe . Nie mam otwartych drzwi od tego pomieszczenia w którym wypuściłem rure. Niewykończone jest i aż mi się nie chce tam patrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokoj 1 i 2 przy wymianie 100 m3/h nie spelniaja normy nawet dla 1 osoby a mowisz, ze mieszka sie komfortowo, to jak to jest?

 

Bo nydarowej sie czepiasz a sam masz biega wymiane ustawiona, i to jeszcze przy wentylacji mieszajacej gdzie efektywnosc z powodu mieszania jest jaka jest...

 

Sypialnia przy 100 m3 jest na pograniczu (30 m3 na 2 osoby). CIekawe ile jest PPMow rano po nocy z zamknietymi drzwiami...

 

Edit: mylilem sie nieco. Normy mowia o ilosci powietrza usuwanego z pomieszczen brudnych, wiec ile faktycznie CO2 wyciaga podciecie pod drzwiami z Twojej sypialni to boje sie myslec..., bo wiesz ile nawiewa, ale jak to sobie radzi z CO2 juz nie wiadomo.

Edytowane przez miloszenko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Napisałem coś co jest jak młyn na wodę dla Arturo, tj że czerpnia dachowa nie sprawdziła się . Tak .Nie sprawdziła się do reku.

tak dla sprecyzowania ...

dla poprawnego działania takiego rozwiązania centrala wentylacyjna powinna otworzyć by-pass w czasie kiedy powietrze pobierane jest z czerpni dachowej, niestety te urządzenia nie są dostosowane do takich fikołków i przy wysokiej temp. na wlocie do centrali próbują utrzymać chłód przepuszczając to ciepłe powietrze przez wymiennik co powoduje że praktycznie cały urobek z pod połaci dachu ląduje na wyrzutni ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo. Nanome pochwalił się że przerobił na WW i o połowę mniej wentyluje,nie odczuwając różnicy.

Ty chwalisz się że wentylujesz WM 100m3/h to jest tak jakby WW 50m3/h .Ja uważam,że jednak 75m3/h dla WW i trzech osób jest niezbędne.

Wsadź jaki miernik i sprawdź .Przekonasz się czym oddychasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo. Nanome pochwalił się że przerobił na WW i o połowę mniej wentyluje,nie odczuwając różnicy.

powoli , powoli ...

po pierwsze; przerobiona jest standardowa wentylacja WM a więc dwa komplety kanałów systemu nawiewno wywiewnego spięte w kupę i tak naprawdę nic nie wiadomo o oporach najbardziej odległych punktów, może okazać się że te najbardziej oddalone praktycznie nic nie wyciągają...

po drugie; jedna doba to jest za mało aby zauważyć różnicę zmiany wydajności, co innego jeżeli w szczelnym budynku całkowicie wyłączymy wentylację, a co innego jak tylko zredukujemy jej wydajność...

po trzecie; powietrze jest teraz nawiewane poprzez szczelinę pod drzwiami pomieszczenia technicznego więc trudno określić jak naprawdę ta struga się rozchodzi i na ile się miesza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

salon 32m2-15m3/h

sypialnia 15m2-15m3/h

hol 14m2-8m3/h

pokój 1 11m2- 3m3/h !!

pokój 2 13m2- 5m3/h !!

wiatrołap 10m2 -3m3/h !!

 

u mnie obecnie przy tych 100m3/h ...

salon 0 m3/h

hol nawiew 100m3/h

wiatrołapu brak ...

niech ci miloszenko wytłumaczy jak u mnie ma się ten salon do holu i wiatrołapu ...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że ją będziesz u siebie instalował ? czyli jakaś nagrzewnica/chłodnica na nawiewie i nagrzewnica/chłodnica na wylocie. Przeliczyłeś już ten układ ?

te "nagrzewnice/ chłodnice w kanałach mają być powyginane ze zwykłej rurki miedzianej, żadne tam sklepowe...

właśnie do tego ten zawodnik od lodówek mi potrzebny aby oszacował ile tych rurek napchać, jakie ciśnienie i takie tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dla sprecyzowania ...

dla poprawnego działania takiego rozwiązania centrala wentylacyjna powinna otworzyć by-pass w czasie kiedy powietrze pobierane jest z czerpni dachowej, niestety te urządzenia nie są dostosowane do takich fikołków i przy wysokiej temp. na wlocie do centrali próbują utrzymać chłód przepuszczając to ciepłe powietrze przez wymiennik co powoduje że praktycznie cały urobek z pod połaci dachu ląduje na wyrzutni ...;)

a faktycznie , mogło tak być .....ale z drugiej strony co by to dało. ?Niech lepiej ta czerpnia pracuje na potrzeby PCi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powoli , powoli ...

po pierwsze; przerobiona jest standardowa wentylacja WM a więc dwa komplety kanałów systemu nawiewno wywiewnego spięte w kupę i tak naprawdę nic nie wiadomo o oporach najbardziej odległych punktów, może okazać się że te najbardziej oddalone praktycznie nic nie wyciągają...

po drugie; jedna doba to jest za mało aby zauważyć różnicę zmiany wydajności, co innego jeżeli w szczelnym budynku całkowicie wyłączymy wentylację, a co innego jak tylko zredukujemy jej wydajność...

po trzecie; powietrze jest teraz nawiewane poprzez szczelinę pod drzwiami pomieszczenia technicznego więc trudno określić jak naprawdę ta struga się rozchodzi i na ile się miesza...

to co mam zrobić żeby to sprawdzić ? piszę się na wszystko :)

Jest sens zastąpić centrale wymiennikiem siwickiego i zakupić 2 wentyle? wtedy "rozepnę " te dwa kanały spięte w kupe. Połącze je na strychu i stamtąd bede wyciągał, nie na dole w PG. Ma to sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...