Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa WMG


Recommended Posts

to co mam zrobić żeby to sprawdzić ? piszę się na wszystko :)

Jest sens zastąpić centrale wymiennikiem siwickiego i zakupić 2 wentyle? wtedy "rozepnę " te dwa kanały spięte w kupe. Połącze je na strychu i stamtąd bede wyciągał, nie na dole w PG. Ma to sens?

na razie obserwuj ...:)

spróbuj obadać ile powietrza wyciągają poszczególne anemostaty, szczególnie w kuchni i sypialniach...

a co zmieni wymiana reku na reku ...???

Edytowane przez jasiek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ale z PC to na zewnątrz wyrzucasz ..?

no ....jakby to powiedzieć ....NIE. robi jeszcze 2 dni za bojler .brak czasu na przekucie się do garażu.

waliło od niej takim chłodem :)

 

jeszcze tylko co do wilgotności .

Po zmianie jest tak samo jak przed zmianą :

40% góra

55 % dół

Edytowane przez noname2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ta PC dmucha do tego pomieszczenia technicznego co reku z rurą wiejącą pod drzwi ...?

chciałaby , ale jej nie pozwalam.pisałem w tej chwili robi za bojler.

Teraz zlazłem na doł i mnie zimno liznęło po girach. A to PCI wyrzucała ...tak powietrze do tego pomieszczenia. Mam tam termometry .Chlała z dachu 20,6 a wyrzucała 7 C. Zaraz mnie pewnie rozszarpiecie ze złe dane itd .takie mam odczyty i nic na to nie poradze

 

sorry , robi za bojler czyli pokrętło na minimum (a właśnie ktos je przestawił i dlatego wiało) a ma swój timer i chodzi na grzałce

Edytowane przez noname2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wałkuje ten temat na bieżąco od kilku miesięcy. Raczej będę się pisał na to rozwiązanie wentylacji. Jako że domek będzie z użytkowym poddaszem będą po dwa nawiewy na górze i na dole w korytarzach. Z tym problemu nie widzę. Natomiast nie za bardzo wiem jak usunąć zużyte powietrze z nieużytkowego stryszku. Do usunięcia jest powietrze 7-miu kanałów wywiewnych. I tu pytanie to znawców jak to najlepiej rozwiązać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałaby , ale jej nie pozwalam.pisałem w tej chwili robi za bojler.

Teraz zlazłem na doł i mnie zimno liznęło po girach. A to PCI wyrzucała ...tak powietrze do tego pomieszczenia. Mam tam termometry .Chlała z dachu 20,6 a wyrzucała 7 C. Zaraz mnie pewnie rozszarpiecie ze złe dane itd .takie mam odczyty i nic na to nie poradze

 

sorry , robi za bojler czyli pokrętło na minimum (a właśnie ktos je przestawił i dlatego wiało) a ma swój timer i chodzi na grzałce

czyli jednym słowem pompa ci wentyluje chałupę ...;)

 

i tak to jest z podawaniem odczuć ...:p

co ma się zmienić skoro oprócz tych 100m3/h z wentylacji pakujesz jeszcze okresowo z 500m3/h z pompy...

a potem dziwne spostrzeżenia że na pietrze chłodniej ...:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wałkuje ten temat na bieżąco od kilku miesięcy. Raczej będę się pisał na to rozwiązanie wentylacji. Jako że domek będzie z użytkowym poddaszem będą po dwa nawiewy na górze i na dole w korytarzach. Z tym problemu nie widzę. Natomiast nie za bardzo wiem jak usunąć zużyte powietrze z nieużytkowego stryszku. Do usunięcia jest powietrze 7-miu kanałów wywiewnych. I tu pytanie to znawców jak to najlepiej rozwiązać.

zbierasz te kanały w jeden jakąś skrzynką rozdzielczą i wypuszczasz wyrzutnią w ścianie szczytowej czy w dachu ...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednym słowem pompa ci wentyluje chałupę ...;)

 

i tak to jest z podawaniem odczuć ...:p

co ma się zmienić skoro oprócz tych 100m3/h z wentylacji pakujesz jeszcze okresowo z 500m3/h z pompy...

a potem dziwne spostrzeżenia że na pietrze chłodniej ...:confused:

w czasie tych 24 h , POMPA NIE CHODZIŁA .pracowaly tylko jej grzałki (a może grzałka)

PG.jpg

Edytowane przez noname2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to prosta sprawa, naczytałem się że nie można łączyć kanałów w wentylacji grawitacyjnej i myślałem że to ma też tu zastosowanie:)

 

Chyba ze zrobisz nydarowy dach :) Czyli ekofiber w izolacji i powietrze wprost na stryszek bez zadnej skrzynki. Potem tylko wyrzutnia czyli 50cm rury w scianie szczytowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze kilka spostrzeżeń ...

od soboty była wyłączona wentylacja a wymiana tylko tyle co grawitacyjnie wyleciało, jak do tej pory nikt z domowników chyba nie zauważył specjalnie różnicy bo ani nikt nie czepiał się regulatora ani otwierania okien...

ppm były cały czas na poziomie 1200 - 1700, najwięcej z rana a najmniej wieczorem ...

dzisiaj postanowiłem włączyć wentylację na minimum ok. 100m3/h i oto wyniki ...( miernik cały czas w salonie...)

godz. 8:40 1630ppm

11:10 1065ppm

11:50 990ppm

13:10 816ppm

 

kubatura pomieszczeń wentylowanych to ok. 420m3 czyli wystarczyło przepompować jedną objętość domu aby dość dokładnie oczyścić powietrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Rysunek dużo pomoże.

2013-09-05 13.44.18.jpg2013-09-05 13.38.08.jpg2013-09-05 13.38.23.jpg

 

WERSJA A

czyli jak jest teraz . kanały nawiewny z wywiewnym spięte razem , trójikiem przed centralą.

Wszystkie kanały mają mniej więcej tą samą długość

 

WERSJA B

Tak bym chciał zrobić . Pozbyć się centrali . Kanały nawiewne i wywiewne połączyć na strychu i tam wentylatorem wyrzucać poza dom.

Na kanale GWC zamontować silnik,.

Oszczędzam miejsce w PG.Pozbywam się mimo wszystko szumu silników w domu. Pozbywam się centrali czytaj kapitalizuje ją . Robię wentylacje wyporową

 

Może się mylę , ale prawie wersja Jaśka. Z tym że on ma 1 centralny nawiew i pewnie w innym miejscu domu. Jestem zdecydowany na testy. Jakiś walający się wentylator fi 125 mam. Nie wiem czy taki wystarczy. Kwestia zakupu TT 200 i parę godzin rzeźby na kanałach

 

Przez szum szum w domu mam na myśli nie na anemostatach tylko pracującą centralę

Edytowane przez noname2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...