Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja hybrydowa WMG


Recommended Posts

Kwestia zakupu TT 200 i parę godzin rzeźby na kanałach

 

Przez szum szum w domu mam na myśli nie na anemostatach tylko pracującą centralę

 

tak z moich obserwacji wynika że TT200 jest za duży, z powodzeniem wystarczy 160...

z tym hałasem to trochę lepki temat, trzeba wygłuszyć rurę wlotową z GWC bo słychać dudnienie...

najlepiej odcinki doprowadzające powietrze do nawiewów zrobić na termoflex ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

tak z moich obserwacji wynika że TT200 jest za duży, z powodzeniem wystarczy 160...

z tym hałasem to trochę lepki temat, trzeba wygłuszyć rurę wlotową z GWC bo słychać dudnienie...

najlepiej odcinki doprowadzające powietrze do nawiewów zrobić na termoflex ...

Dzięki.

A przypomnisz mi jaki masz wywiewny wentyl , .

To prawda że tajemnicą jest tylko to zimne powietrze wlatujące do domu bezpośrednio z GWC. Czy rozwiązać to bezpośrednio i w jakim miejscu ( w jakim , ja już nie ma za dużego pola manewru , trzeba było mysleć przed budową) , czy przez wymiennik siwickiego .

A ta centrala do sprzedania. Jest za duża w tym pomieszczeniu , jest przewymiarowana .

Co do sensu anemostatów wywiewnych w każdym pomieszczeniu jako logicznych nie wątpie.

 

najlepiej odcinki doprowadzające powietrze do nawiewów zrobić na termoflex ...

takie mam ,te dochodzące z GWC do reku . Rura na zdjęciu która służy teraz jako nawiew , ta aluminiowa - to , taka była po prostu pod ręką

Edytowane przez noname2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek, skoryguj mnie jesli sie myle: ty masz nawiew jeden centralny w suficie w holu na parterze ?

 

dokładnie w otwartej przestrzeni klatki schodowej na wysokości stropu

6ofl.jpg

ps. kto wie jak to powiększyć ...?

( na tej fotce widać fragment nawiewu na tej czarnej kolumnie ... )

Edytowane przez jasiek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nawiewasz z pionu w kierunku poziomym, takze nikomu na glowe z gory nie wieje i nie powoduje ruchu zimnego po podlodze:)

 

Tyle pamietam z wizytacji podczas upalow, nawiew rzedu 17-18 stopni bezcenny w dotyku :)

 

Dzisiaj mierze intensywnosc wymiany na anemostatach ,narazie wychodzi bieda z nedza, jutro dokoncze na poddaszu a na koncu zobacze co pokazuje programator przy tych ustawionych 50 m3 no i oczywiscie zmierze pobor pradu :)

 

Pozniej mam zamiar doprowadzic do rzeczywistej wymiany rzedu 100 m3, sprawdze pobor, przeplywy i beda dane startowe do ewentualnych przerobek.

 

Chetnie zapisalbym sie w kolejce po miernik CO2, no chyba, ze jakas premia bedzie to zakupie netatmo i sam sobie zmierze:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak jest i nie ma problemu ...:no:

 

GWC jest spory zaplanowany tak że musi wystarczyć, dąże do maksymalnej prostoty:yes:

 

Inaczej zapytam. Nie szkoda Ci energii, którą musisz dostarczyć do podgrzania tego powietrza nawiewanego ? Chyba, że masz pomysł na zagospodarowanie tego ciepłego wywiewanego powietrza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to gdzie ten nawiew w końcu dać ? albo na jakiej wysokości ??????????

 

po zmianie na 1 nawiew i zmniejszeniu nawiewu o 50% nikt nie odczuwa rożnicy.

To wyłączam wentylacje na 3 dni. Zobaczymy czy teraz zobaczą różnicę .?

Bo może po prostu to durszlak.

Coraz bardziej utwierdzam sie w przekonaniu że podstawową próba po SSZ powinna być próba szczelności a nie jakieś tam termowizje .

Edytowane przez noname2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Chetnie zapisalbym sie w kolejce po miernik CO2, no chyba, ze jakas premia bedzie to zakupie netatmo i sam sobie zmierze:)

 

Mam miernik od wczoraj, ale Nydar mnie źle zrozumiał. Jestem w trakcie przygotowań do urlopu, sam z dwójką dzieci i czasu na pomiary niewiele. Sądziłem, że po moim powrocie zostanę zaskoczony przesyłką, a tu .... kurier z paczka.

Cóż, postaram się w weekend, jak będzie sposobność.

Tylko zabrakło info, komu mam odesłać. Jeżeli Tobie, to proszę o adres na priv i publiczną akceptacją Nydara. W końcu to jego sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]210319[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]210320[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]210321[/ATTACH]

 

WERSJA A

czyli jak jest teraz . kanały nawiewny z wywiewnym spięte razem , trójikiem przed centralą.

Wszystkie kanały mają mniej więcej tą samą długość

 

WERSJA B

Tak bym chciał zrobić . Pozbyć się centrali . Kanały nawiewne i wywiewne połączyć na strychu i tam wentylatorem wyrzucać poza dom.

Na kanale GWC zamontować silnik,.

Oszczędzam miejsce w PG.Pozbywam się mimo wszystko szumu silników w domu. Pozbywam się centrali czytaj kapitalizuje ją . Robię wentylacje wyporową

 

Może się mylę , ale prawie wersja Jaśka. Z tym że on ma 1 centralny nawiew i pewnie w innym miejscu domu. Jestem zdecydowany na testy. Jakiś walający się wentylator fi 125 mam. Nie wiem czy taki wystarczy. Kwestia zakupu TT 200 i parę godzin rzeźby na kanałach

 

Przez szum szum w domu mam na myśli nie na anemostatach tylko pracującą centralę

 

Teraz widać co i jak :)

 

Musisz to dokładnie potestować, najlepiej w zimie. nydar mówił o tym, żeby nie robić zbyt dużych odległości pomiędzy nawiewnikiem centralnym a anemostatami wywiewnymi. U ciebie w salonie wyjdzie odległość ok. 10m. Dośyć sporo.

 

Model wentylatora TT160, o którym pisze jasiek jest lepszy. Ma odpowiednie przepływy i nie żre tyle prądu i jest tańszy. Ten wiatraczek w zamkniętym pomieszczeniu nie będzie słyszalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam miernik od wczoraj, ale Nydar mnie źle zrozumiał. Jestem w trakcie przygotowań do urlopu, sam z dwójką dzieci i czasu na pomiary niewiele. Sądziłem, że po moim powrocie zostanę zaskoczony przesyłką, a tu .... kurier z paczka.

Cóż, postaram się w weekend, jak będzie sposobność.

Tylko zabrakło info, komu mam odesłać. Jeżeli Tobie, to proszę o adres na priv i publiczną akceptacją Nydara. W końcu to jego sprzęt.

 

Nie znam kolejki, ale ja moge poczekac troche zeby warunki na zewnatrz zaczely przypominac okres grzewczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam kolejki, ale ja moge poczekac troche zeby warunki na zewnatrz zaczely przypominac okres grzewczy...

Od wczoraj chodzi mi pogłowie wpływ warunków na ewentualne pomiary. Przepływ powietrza nawiewanego przez GWC może się zwiększyć przy niższych temp. zewnętrznych (opór ten sam, ale ciepłe będzie bardzie napierać ku górze), choć wydaje mi się, że będzie to wszystko w granicach błędu statystycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to gdzie ten nawiew w końcu dać ? albo na jakiej wysokości ??????????

 

po zmianie na 1 nawiew i zmniejszeniu nawiewu o 50% nikt nie odczuwa rożnicy.

To wyłączam wentylacje na 3 dni. Zobaczymy czy teraz zobaczą różnicę .?

Bo może po prostu to durszlak.

Coraz bardziej utwierdzam sie w przekonaniu że podstawową próba po SSZ powinna być próba szczelności a nie jakieś tam termowizje .

 

Miernik CO2 by ci sie przydal.

 

:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miernik CO2 by ci sie przydal.

 

:):):)

Ta..... to prawda.

W sumie pytanie do Jaśka. czy Ty gnasz tylko powietrze z GWC ? Masz jakaś inną czerpnie i tym samym jakiś by pass?

 

Plan mam taki . Teraz nie czas na testy , bo pogoda jest za piękna żeby np drzwi tarasowych nie otworzyć . U nas nie ma z tym reżimu.

Przerobie tak instalacje żeby gnać przez reku i bez reku. Wyrzut ustawię pod klatkę schodową . Schody ażurowe .

 

Korci mnie żeby pozbyć się tego reku. I tak by chodził na 50-90 m3 zimą , a latem WOD . WIEC PO CO MI ON !?

 

czekam na zgniliznę za oknami.

 

Test kotleta pokazał to samo co ze standardową WM .

 

To jest ciekawe . żadnych zmian , czyli rewelacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widać co i jak :)

 

Musisz to dokładnie potestować, najlepiej w zimie. nydar mówił o tym, żeby nie robić zbyt dużych odległości pomiędzy nawiewnikiem centralnym a anemostatami wywiewnymi. U ciebie w salonie wyjdzie odległość ok. 10m. Dośyć sporo.

 

.

Musisz to dokładnie potestować, najlepiej w zimie

dokładnie

 

U ciebie w salonie wyjdzie odległość ok. 10m. Dośyć sporo.

umh , tylko tam nie ma żadnych drzwi . Jest hol- korytarz salon i otwarta kuchnia ....no i łazienka i sypialnia. :)

Jest jeszcze wiartrołap, ale tam nawet przy WM chciałem dać dodatkowo nawiew (jest tylko wywiew) , bo coś mi nie pasuje . Tam to powietrze jest za słabo wymienialne. Założeniem moim było decydując się na WM , żeby wchodząc do domu nie czuć zapachu domu . Wiecie o co chodzi. Znane z domów z WG.

 

A na góre (piętro) i tak nitkę fi 160 wrzucę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...